| pridolog a întrebat:

Buna TPU imi place foarte mult de o fata.De-alungul timpului m-am comportat extrem de bine cu ea dar cand am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine a spus ca vrea sa ramanem doar prieteni (cu toate ca dadea multe semne ca ma place,le-a spus asta colegilor) iar dupa intamplarea asta iar a inceput sa imi dea semne ca m-ar placea(intreba de mine mereu, daca nu veneam undeva se panica si se intreba ce am patit ii intreba pe cei mai buni prieteni ai mei diverse lucruri despre mine).Nu stiu ce sa mai cred sad se merita sa mai incerc? sunt indragostit enorm de ea FUNDA :* si multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Probabil la inceput s-a speriat putin cand ai intrebat-o de o relatie, iar faptul ca tu nu te-ai schimbat desi raspunsul ei a fost negativ a facut-o s se gandeasca putin mai profund la acea posibilitate, iar acum poate ca ai o snsa mai reala decat atunci cand ai facut pasul acela.
mai exista si posibilitate ca ea te priveste ca un amic indisensabil in a se simti in largul ei in cercul vostru de pieteni si ca te priveste doar ca pe un foarte bun amic, de aceea este ingrijorata de bunastarea ta si chocheteaza mai mult cu tine.
citeste semnele atent.
tu te vezi cu ea in fiecare zi insa cred ca prima varianta e cea mai corecta.

5 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Ai fost prea bun cu ea iar acum te vede ca pe un bun prieten...

| BeAmazing a răspuns:

Invit-o undeva, doar voi doi (in parc, la o prajitura, etc).
Spune-i ca-ti place de ea si intreab-o si pe ea daca te place. In functie de respunsul ei iti vei da seama daca sa mai continui sau nu (daca te refuza, spune-i ca nu o sa mai insisti si ca doresti sa ramaneti prieteni buni in continuare)! happy Succes!winking

| Danzell a răspuns:

laughing) friendzone laughing bine ai venit in zona unde se intra usor si se iese al dracului de greu.

poti sa incerci sa o ignori un timp. o sa vada ca nu ii mai dai atentie, si probabil o sa intrebe de tine sau ceva de genu.
ma rog totusi nu trebuie sa fii magar si sa nu o saluti. scurt si la obiect gen un buna, salut ce mai faci bine ok, si pa.

| HueyFreeman a răspuns:

O inviti undeva. Daca nu vrea, atunci te comporti ca un baiat mare si accepti faptul ca fata te-a refuzat.

| Dragooos a răspuns:

Trateazao putin cu spatele. dai semne ca ai obosit sa alergi dupa ia, iar daca ia indinte coartawinking tebagi