| veriss a întrebat:

in urma cu ceva timp m-a intrebat un baiat daca vreau sa fim impreuna si i-am zis ca nu pentru ca nu pot sa fiu impreuna cu cineva pentru care nu simt nimic si acum am gasit pe cineva de care imi place si ii place si lui de mine si cand a aflat baiatul ala mi-a luat telefonul si l-a sunat pe cel de care imi place care s-a cam suparat crezand ca eu l-am sunat si nu am vrut sa vorbesc cu el. Pe deasupra am aflat ca i-a luat nr din telefonul meu si mi-e frica sa nu il sune si sa inceapa sa vorbeasca urat cu el si dupa sa se supere pe mine si sa nu mai vorbeasca cu mine. Nu stiu ce sa fac. Mi-e foarte frica pentru ca tin mult la el si fraierul ala se baga unde nu ii fierbe oala. Scuzati faptul ca am scris atat de mult si categoria

Răspuns Câştigător
| georgiana_1403 a răspuns:

Pai incearca sa-i explici baiatului de care iti place situatia ca sa stie la ce sa se astepte. Apoi spune-i baiatului de care nu iti place sa nu se mai bage in viata ta daca vrea ca tu sa fi fericita. Sper sa rezolvi situatia pentru ca sunt sigura ca nu este prea placuta postura in care ai fost pusa.

2 răspunsuri:
| mirela9922 a răspuns:

Pai ar fi bine sa vorbesti cu baiatul de care iti place si sa ii expici situatia, eu asa as face in locul tau.

| DeeaOana2000 a răspuns:

Pai in primul rand ala e un fraier si un nu mai spun, ca ti-a luat telefonul cea ce nu se face, si eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu fraieru si sa-i spui sa-ti dea telefonul inapoi. Daca nu merge incerci sa afli unde stau parintii lui si sa le spui ca baiatul lor isi baga mana unde nu-i fierbe oala. Sper ca te-am ajutat, pupici si succes! Fundita?