| NbhdDaughter a întrebat:

Hey,vreau sa va cer sfatul. Eram in pauza si o prietena a luat telefonul meu si i-a luat numarul prietenului meu cel mai bun.El mi-a zis ca il suna tot timpul si ca il injura,il face drogat,schilod,etc.El m-a intrebat de unde stie ea ca e drogat,si s-a suparat foarte rau pe mine,crezand ca eu i-am spus,dar nu am spus absolut nimic despre el niciodata! Si nici macar nu e drogat. Am vorbit cu prietena mea si i-am zis sa nu mai faca asa ceva,iar ea mi-a raspuns exact asa 'Hai bre ma lasi? Du-te si pupa-l in c*r pe drogatul ala si lasa-ma in pace'. Ce pot sa fac? straight face O sa se supere rau pe mine,si nu vreau asta pentru ca e prietenul meu cel mai bun si nu vreau sa fie suparat,ca si asa il chinuie colegii lui. Scuzati categoria, dar nu am stiut unde sa o pun.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci e sa-i arati prietenului tau ca ai facut to ce ai putut. Sa nu mai vorbesti cu copila aia niciodata (nu pricep de ce ai numit-o "prietena") si sa-i spui lui ca ai facut tot ce ai putut ca sa indrepti lucrurile, ca iti pare rau ca n-ai avut grija cui lasi telefonul si ca el e cel mai bun prieten al tau, iar tu nu vei face niciodata misto de el, ii vei fi alaturi chiar daca va insemna sa te pui impotriva celorlalti. Spune-i-o cu cuvintele astea, va insemna mult pentru el. Daca e numit schilod si drogat, e clar ca are unele defecte fizice de care e foarte complexat. Are nevoie de un prieten adevartat. C*urva aia nu.
Bafta sa te impaci cu prietenul tau si ai grija cu ce persoane stai de acum inainte!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faceti o reclamatie la politie si "prietena" ta va avea o bucurie de sarbatorile pascale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui s-o iei mai tare pe ''prietena'' aia a ta. Daca ar face asa ceva un amic de-al meu m'as certa cu el rau de tot si i-as spune ca daca nu inceteaza o sa aiba surprize neplacute.

| RetardedRacoons a răspuns:

Prietena ta nu e prietena ta, e doar o alta jigodie care se imtampla sa treaca prin viata ta. Scapa de ea ca nu-ti va aduce decat necazuri.

forum.retardedracoons.com

| Love8D a răspuns:

Uite in prim plan ei telefonul prieteni aleia si-i stergi numarul aluia. Apoi te duci si spui baiatului ca tu nu i-ai zis nimic de el.Ca nu stii de unde stie.Ca scoate de la ea din burta, ca nu l-ai zice de rau. Daca nu te crede sa se uite in ochi tai si sa vada daca-l minti sau nu.
Acesta e sfatul meu pentru tine.
Succes.

| numenumenumenume a răspuns:

Pai ca sa nu se supere nici unul lasa-i sa-si rezolve aman2 problemele si spune-le: "eu nu ma bag, treaba voastra!
"