| corina_7558 a întrebat:

Buna tpu.Intrebarea mea suna asa. Fetelor ce sunt barbatii in viata voatra si cum este barbatul ideal pentru voi? Baietilor cum este femeia ideala pentru voi si ce v-ati face fara ele? Cel mai bun raspuns cu siguranta v-a primi o funda.

Răspuns Câştigător
| Redistofelic a răspuns:

Hello!
Eu nu îmi mai permit să-mi pierd timpul cu toţi şarlatanii în care nu văd niciun viitor. De-acum încerc să reduc lista de pretendenţi şi să sporesc lista de pretenţii. Bărbat ideal nu prea există, aşa cum nici femeie ideală nu găseşti nicăieri, însă sunt câteva calităţi ce fac un bărbat întru totul special: să empatizeze, să se exteriorizeze, să fie protector, atent (mereu), un pic gelos, să fie un tip deştept, să arate bine (cel puţin pentru mine contează, deoarece fac foarte mult sport şi trăiesc sănătos, nu aş avea nevoie de cineva care îşi bate joc de propriul corp), să-ţi înţeleagă nevoile, să fie fidel, să te privească cu egalitate, nu să fie vreun porc misogin. Cam astea ar fi, în mare. Ah, tare-aş vrea să-l găsesc eu pe ăla, însă cred că l-am pierdut deja...

| SpeedyGonzalez a răspuns (pentru Redistofelic):

Porcii nu sunt misogini...
Cel mult îi poți face jegoși,și atunci poți spune despre bărbatul ideal-ăsta, atunci când vine acasă mort de beat, adus de amici, sau cules de prin șanțuri, că e un porc.Nu? Mai ales dacă s-a pipi pe el, atunci e și mai potrivit.
Înțelegi tu...
Deci porcul nu e misogin.
În fine.Acum zi-mi și mie, ce-ai de ești așa pesimistă? Ce-ai pățit?

| Redistofelic a răspuns (pentru SpeedyGonzalez):

Hmm... de ce amănunt s-a legat şi el! Dar din ce-ai descris tu 'colea nu reiese că porcii nu sunt misogini. Porcul poate fi porc mirosind lugubru când intră în casă şi poate fi misogin când spune sau gândeşte: "Cu o femeie se poate discuta numai despre activităţile zilei de azi." So, cred există şi porci afemeiaţi, şi porci misogini.
Pesimistă? Pesimistă nu sunt, însă încerc să mă redescopăr şi să-mi (re)clădesc valorile pe care să-mi edific speranţele.
Ce-am păţit? Am fost dezamăgită constatând că m-am dăruit cu totul unui bărbat ce mi-a trădat încrederea.

Răspuns utilizator avertizat
| SpeedyGonzalez a răspuns (pentru Redistofelic):

Ai două variante:să te răzbuni pe primul care îți iese în cale, sau să nu faci niciodată ca el...
Dar eu zic că răzbunarea-i mai dulce, nu?

| Redistofelic a răspuns (pentru SpeedyGonzalez):

Niciodată nu-mi voi încălca principiile şi nu voi vinde încrederea nimănui.
De ce vrei să mă ispiteşti, hmm?

| SpeedyGonzalez a răspuns (pentru Redistofelic):

Înseamnă că tu ești femeia ideală...
Bun, acum trebuie să vedem cum facem să găsim și un bărbat ideal.Că poate te combinăm, și atunci o punem de-o nuntă pe tpu.Adică de încă o nuntă.Că asta ar fi a doua.
Nu știi despre ce spun eu aici, nu?
Păi dacă vrei îți povestesc. Vrei?
E tot cu bărbați perfecți și d-astea...

| Redistofelic a răspuns (pentru SpeedyGonzalez):

Auch, straight in my heart...
Nu, nu, merci, n-am vreme de pierdut, mi-e de-ajuns că mi-am făcut cont pe TPU. Povesteşte-mi tu altceva...

17 răspunsuri:
| CocoMexii a răspuns:

Sincer mie imi plac baietii cu ochii si buzele mari x_x insa degeaba e dragut daca nu stie cum sa se comporte, sa dea prin santuri cand vorbeste cu mine laughing sa fie sincer in primul rand, repectos, sa ma faca sa rad atunci cand sunt trista/suparata si sa fie iubaret love struck sa ma iubeasca mult cum o fac si eu love struck big grin

| GeosBIOS a răspuns:

Cred ca femeia ideala ar fi cea care efectiv mi-e drag ca exista, fara sa astept ceva in mod special de la ea. Sa sufar cand sufera si care se inghesuie la pieptul meu in somnic.

Nu vreau sa fiu ipocrit si sa dau de inteles ca vai, numai de suflet imi pasa. Tin sa fie frumusica, aveam un coleg care spunea ceva de genu "D-le macar sa nu ma sperii de ea cand ma trezesc dimineata in urma unui cosmar". De asemenea sa aiba stil si eleganta, lucru care de obicei este o urmare a faptului ca este si inteligenta.

| Pumpkin a răspuns:

Nu mi-am facut un "model" de baiat ideal,insa asa,orientativ,e musai sa aiba unele calitati : in primul rand sa fie inteligent,amuzant,sociabil,natural, sa arate bine (nu-i musai sa aiba muschiu, patratele si alte cele oh go on), sa fie atent, sa ma iubeasca si sa-mi fie fidel happy

| RAY a răspuns:

Eu nu visez la ceva care nu exista, si ce v-ati face fara ele? ce fac si acum destule dar fara sa ma complic cu curve, tarfe, ipocrite etc

| W3R4 a răspuns:

Daca e amuzant, il iau de bunavoie si nesilita de nimeni! laughing

| SakonSIUkon a răspuns:

Femeia mea ideala....lasa-ma sa ma joc la calculatoooor big grin (Eu nu ea)

| catosp a răspuns:

O femeie are nevoie de o vulpe la gat, un tigru in pat, un jaguar in garaj si un bou ca sa le plateasca pe celelalte.

| SakonSIUkon a răspuns (pentru catosp):

Foarte tare bro si adevarat : )

| RAY a răspuns (pentru catosp):

Adevarat asa e

| hachy a răspuns:

Baiatul perfect pentru mine....este cel care zambeste in fiecare clipa in care ii sunt alaturi, el trebuie sa fie: amuzant, atent, iubitor, putin gelos si sa m-a dadaceasca mereu.