| uglyCORPSEbride a întrebat:

Buna TPU-istilor!

Am o problema. De fapt este o problema pe care o au aproape toate adolescentele: ma simt urata.

Ma simt urata. Sunt urata. Multi colegi imi spun ca sunt urata. Multe persoane ma evita pentru ca sunt urata.

Desi stiu ca ceea ce conteaza nu este aspectul fizic, ci sufletul unui om, simt ca in viata voi suferi mult din cauza ca nu arat bine. Sufar mult deja de acum. De exemplu baietii din clasa mea prefera sa stea cu o aiurita care arata bine dar care ii critica si ii insulta decat sa stea cu mine. Eu care am atatea in comun cu ei si ii sustin cand vor sa faca ceva.

Nu inteleg de ce lumea prefera persoane frumoase pe dinafara dar cu sufletul mucegait, decat persoane urate pe dinafara dar cu care sa te simti bine.
Dece? Imi explica si mie cineva de ce?

22 răspunsuri:
| quest_6999 a răspuns:

Cand eram in clasa a 5-a, si eu ziceam ca sunt urat laughing dar intotdeauna nu stiu de unde am avut ideea asta in cap "cei urati vor fi frumosi iar cei frumosi vor fi urati " si crede-ma asa te vei simti mult mai bine, eu pana in a 8-a am tot considerat ca is urat, dar dupa am inceput sa ma simt din ce in ce mai frumos si chiar da rezultate laughing incearca ca de fiecare data cand vezi o oglinda sa iti zici asa "Ce frumoasa sunt " si vei vedea ca te vei simti altfel tongue

| mFlorian a răspuns:

Si eu m-am intrebat de multe care este faza, mie unu imi plac fetele cu care am ce sa vorbesc, cu care pot vorbii orice, frumoase sau urate asta nu conteaza prea mult.Sunt doar curios, ce varsta aii?

| uglyCORPSEbride explică (pentru mFlorian):

Implinesc 14 pe 2 octombrie.

| WR104 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Multi inainte.
Nu esti urata, succes!

| uglyCORPSEbride explică (pentru WR104):

Multumesc, la fel ^_^

| KamyKaze666 a răspuns:

Gaseste un baiat care sa te placa pentru cea ce esti iti va da senzatia ca esti frumoasa

| uglyCORPSEbride explică (pentru KamyKaze666):

Eu nu am nevoie de un iubit. Am nevoie sa ma simt bine printre altii fara sa ma tot gandesc ca sunt urata. Ma streseaza cand fac glume pe seama aspectului meu.

| KamyKaze666 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Dar nu lua retarzi in seama lumea e plina de troli nu ii baga in seama daca iti tot zic ca esti urata inseamna ca vor si ei altfel nu tear mai stresa
Sau poate doar te tachineaza tongue

| Alishia a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Incearca o schimbare, tunde-te altfel, schimba ceva, poate te va ajuta

| IsJustMe007 a răspuns:

Nu trebuie sa-i bagi in seama pe toti care zic ca esti urata! Eu nu cred ca poate fi cineva intr-adevar urat, faptul ca tu te consideri urata si ca ceilalți te descurajeaza te face sa te simți prost pe interior iar asta se vede si pe exterior.crede-mă! si mie mi se mai intampla sa-mi spună unele fete rautacioase "ce urat arati cu bluza asta" sau "ce tunsoare urata ai" dar din moment ce eu cred ca îmi sta bine si ca arat bine le zic "nu mă interesează ce crezi tu pentru ca eu sunt o "diva""laughing) Asa ca nu mai pune la suflet tot ce-ți zic toti! funda?

| Issabela26 a răspuns:

Tu trebuie sa stii un lucru: NICI O PERSOANA NU E URATA. orice persoana este frumoasa pentru cine ii vede frumusetea. iar tu cu siguranta esti frumoasa pentru anumite persoane. lumea se uita intai la exterior si apoi la interior pentru ca asa e lumea.si probabil asa va ramane. asa e lumea insa tu nu trebuie sa zici ca esti urata cu siguranta esti f frumoasa pentru anumite persoane. capul sus o sa vada cu totii ca se inseala kant iti vor cunoaste sufletulwinking

| wawe a răspuns:

Daca esti grasa e din vina ta, pentru ca te complaci in starea asta, si esti o lenesa, dar daca urataneia e din vina parintilor(si nu ai bani de operatii estetice) e mai complicat, pentru ca nimeni nu vrea sa descopere sufletul unei persoane daca aspectul fizic al acesteaia nu il determina sa faca asta.
Parerea mea!

| xRobert93 a răspuns:

Logic ca vrem cu una bun p care sa o fwtem, daca tu esti urata nici pla nu se scoala

| superboy9999 a răspuns (pentru xRobert93):

Sunt de acord cu tine robert... daca esti urata....nu ai ce sa faci!

Răspuns utilizator avertizat
| teiubesc2 a răspuns:

Nu exista persoane urate mai ales ca daca esti la scoala cred ca esti mica cati ani ai?

| Syrin a răspuns:

Te inteleg...Si pe mine ma evita colegii de clasa si toti ma cred o ciudata pentru ca imi fac temele mereu si stau mai retrasa.Dar sincer nu imi pasa.Ma gandesc ca imi am doar un an de suportat iar apoi voi avea noi colegi.Incearca totusi sa iti faci macar o prietena (nu neaparat din clasa cu tine) si cred ca o sa te simti mai bine.Stai l; inistat, frumusetea ta naturala mai veni mai tarziu. Eu imi spun mereu ca fetele care se machiaza de la 14-15 ani o sa arate la 20 ca la 40.Si nici naiba nu le mai ia.Bafta!

| Andrei_Ivanescu_1998 a răspuns:

Uite care e faza: Daca esti grasa, indiferent daca parintii tai sunt sau nu, inseamna ca esti urata si ar fi vina ta... Daca esti urata de fel, datorita parintilor, asta nu mai ai cum sa o schimbi, incearca sa te faci cat mai frumoasa, baietii la 14 ani, pariu pe ce vrei, nu apreciaza frumusetea interioara, doar nu ai de gand sa te casatoresti.

| CrinaMatei a răspuns:

Pentru ca asa e firea omeneasca! Punem mereu mai mult accent pe ceea ce vedem decat ceea ce simtimbig grin
Asta se intampla din pacate. Dar tu trebuie sa crezi in tine. Toate suntem frumoase, nu exista fata urata. Toate suntem speciale in felul nostru. Trebuie doar sa te impaci cu tine..sa te simti bine cu tine.

| Ciocolata2000 a răspuns:

Fain