| AnaMariaBUBU a întrebat:

Buna TPU:*, ei bine ma cred urata si am sa va spun de ce...
Ei bine. sora mea are un magazin mare de haine. si ia imi da haine. pantofi etc. dela ea dela magazin. si nu prea imi plac. dar mi-e rusine sa ii spun. iar dimineata cand merg la scoala mama imi alege hainele. si nu imi plac.

O alta problema sunt cosurile. sunt stoarse urate si raman urma urat cu rosu. m-am dat cu o gramada de creme. si nu dispar. tot asa sunt si se fac tot mai multe.

O alta problema de asemenea este parul... nu stiu cum sa il port. eu il port cada de cal in jos si imi sta foarte urat. eu am bretonul intr-o parte si il prind in sus dar imi sta oribil...imi puteti da un link cum sa imi fac parul?

Ei bine. vreau sa ma machez si eu si nu stiu cum. am 12 ani. dar toate dela mine din clasa se macheaza si vreau si eu sa fiu ca ele...

Toti imi colegi toata scoala imi spun ca sunt urata doar. preteni buni imi spun ca sunt frumoasa. dar nu i cred si nu vreau raspunsuri sa nu i bag inseama sau ca nu conteaza ce am pe dinafara ci dinauntru PENTRUCA EU NU CRED.
Toti colegi ma bat si isi bat joc de mine mai ales fetele ei bine baieti cand dau in mine degeaba dau in ei inapoi o palma tare pentru se aduna mai multi si nu pot sa fiu eu contra 5...
Va rog din tot sufletul vreau un raspuns va rog. crying dau FUNDA plss...

Răspuns Câştigător
| oOSaritaOo a răspuns:

Deci, in primul rand, spune-i mamei tale ca vrei sa te imbraci cu altceva, ca te descurci, spune-i ca iti cauti tu hainele sa nu se mai chinuie ea. In al doilea rand spala-te in fiecare seara pe fata cu apa si sapun si evita cremele un timp pentru ca si din cauza lor iti apar cosurile. In al treilea rand incearca sa te machezi putin mai subtil daca vrei sa te machezi pentru ca esti mica. In al patrulea rand nu-ti mai lega parul in coada, lasa-l desfacut. Inceara sa-l tunzi filat si breton pe-o parte in scari. Si in ultimul rand laughing incearca sa nu te bagi in seama cu colegii care isi bat joc de tine, pur si simplu sa nu-i bagi in seama pentru ca daca vorbesti cu ei ii vei provoca si mai mult. Si daca vin toti pe tine incearca sa pleci. happy Ai grija de tine, sa fi cu minte. :*

| WhiteLover a răspuns (pentru oOSaritaOo):

Nu cu apa si sapun, scuze, dar sapunul usuca pielea. exista creme hidratante care hidrateaza pielea si previne aparitia cosurilor, am recomandat-o de multe ori.cu machiajul, poti folosi un rimel si un gloss, e pefect la varsta ta.cu magazinul...ai noroc cu asta, foloseste-l in favoarea ta. spune-i surorii tale sa nu-ti trimita haine, du-te tu si probeaza la magazin si ia ce iti place.la mama ta spune-i ca nu mai esti mica si roag-o sa te lase intr-o zi sa te imbraci cum vrei(roag-o frumos, nu sa se enerveze sa nu te lase pana la 20 de ani), daca te lasa o data te va mai lasa si ai sa vezi ca mai apoi se va dezobisnui.cum a zis si sarita (big grin),tunde-te.fa-l filat, cu putin breton, asa incat sa iti stea bine desfacut, stie coafeza daca ii explici, si sa stii ca o noua frizura te poate schimba foarte frumos.numai bine.aaa, si inca ceva.nu iti dori sa fi ca fetele de la tine din clasa.esti deja speciala prin felul tau de a fi, si pariu ca ele nu stiu sa vorbeasca asa frumos cum te-ai exprimat tu aici.deci si tu poti sa fi frumoasa cu anumite schimbari, si chiar mai frumoasa daca dupa toate schimbarile astea iti pastrezi personalitatea.asculta-ma ca stiu ce zic happy

| oOSaritaOo a răspuns (pentru WhiteLover):

Există săpunuri speciale pentru faţă. Mie doctorul mi-a spus să le folosesc şi nu mi se usucă tenul, acum depinde de ce tip de ten are fiecare. happy

| AnaMariaBUBU explică (pentru oOSaritaOo):

Waw. va multumesc foarte mult, daca as putea vas da funda la toti

| ZuzuPlik a răspuns (pentru oOSaritaOo):

Ce sapunuri folosesti pentru tenul gras cam ca minelaughing?

| oOSaritaOo a răspuns (pentru ZuzuPlik):

Păi nu ştiu, eu folsesc săpun normal pentru că nu-mi face nimic. Dar ai putea să iei de la Dove săpunuri, cred că sunt bune dacă tot fac atâtea reclame la televizor...

13 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ho cu tata, ca ai 12 ani... La 22 ce naiba faci, sari pe fereastra? Ai rabdare sa mai cresti.
Ca si idee : eu sunt baiat si detest fetele false, deci simte-te confortabil in pielea ta si se vor simtii si altii confortabil sa te priveascawinking

Răspuns utilizator avertizat
| ZuzuPlik a răspuns:

Doamnee... ce fata mai esti tu? si eu tot 12 ani si merg machiata si cu unghiile facute la scoala..imi aleg singura hainele. nu pot zice decat ca esti o nooaba

| amy1999dragutzza a răspuns (pentru ZuzuPlik):

Hei tu fata! ho cu vorbele astea! ai grij ca te porti ca si cum ai avea 2 ani!

| AnaMariaBUBU explică (pentru amy1999dragutzza):

Mersi

| KattKatty a răspuns (pentru ZuzuPlik):

Noob = începător (cuvânt folosit ca și o jignire mai ales în jocurile online)

| AnaMariaBUBU explică (pentru KattKatty):

Mda.

| KattKatty a răspuns (pentru KattKatty):

Scuze rolling on the floor)))) nu aici. era o altă întrebare o.o