| Desdemona95 a întrebat:

Iubitul meu se despartise de mine cu 3 saptamani in urma pe motiv ca nu ne intelegeam, am suferit mult si el nu a dat niciun semn. Acum doua zile a luat avionul si s-a intors in tara sa isi ceara iertare pentru tot si plangea, aseara l-am rugat sa ma ajute sa imi recapat increderea in el in viitor si s-a enervat si a zis ca o luam de la capat cu discutiile. Si pentru asta iar s-a suparat azi, a venit la mine acasa si de fata cu mami a zis ca vrea din nou sa ne despartim pentru ca ii e mai bine asa, ca nu poate sa imi mai ofere atentie, afectiune etc. Si de data asta am incercat sa il intorc din drum, ca data trecuta, dar degeaba. Regreta foarte mult cand a venit sa isi ceara scuze si brusc, la cateva ore iar a zis ca e mai bine asa... Ce sa mai inteleg? Credeti ca are probleme?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

A crezut, probabil, ca daca face un drum cu avionul si se prezintă la usa ta, gata, o sa cazi lesinata. Drumul asta e egal cu zero, daca nu este dispus sa schimbe ceva la el, daca nu e dispus sa o ia de la capat, dar sa fie altfel. In schimb, are un orgoliu nemasurat. De asta, a reactionat asa. Ti-a dat papucii din nou, la ambitie, pentru ca nu ai reacționat cum si-ar fi dorit. In cazul asta, nu mai treage de el. Despartirea e cel mai bun lucru care ti se poate întâmpla. Nu esti fericita laga un om care "se sucește " de 100 de ori. Lasa-l sa plece, si pa, la revedere.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil a fost dezamagit de reactia ta. A facut un mare efort, a venit cu avionul, si-a cerut iertare, ceea ce nu e usor si probabil nu a gasit la tine aceeasi deschidere. Poate nu ti-ai cerut si tu iertare pentru toate greselile (niciodata ruperea unei relatii nu e vina unui singur partener) si astfel si-a dat seama ca repararea relatiei nu a meritat efortul, ca tu nu esti dispusa sa corectezi ce gresesti. Nu e suficient as vrea doar unul, ambii parteneri trebuie sa fie 100% dornici sa rezolve problemele si sa mearga mai departe. daca a simtit o ezitare cat de mica din partea ta sau a avut impresia ca nu vei face absolut toate eforturile si sacrificiile necesare, si-a dat seama ca impacarea nu va merge.

| RAY a răspuns:

Nu cred ca are probleme cu capu e prea exagerat sa afirmam asa ceva, cred ca are probleme din trecutul lui posibil dezamagiri posibil a suferit in alte relati si cum retraieste trecutul cu tine acuma nu stie nici el ce vrea ratiunea i spune ca mai bine fara tine sa numai sufere, inima metaforic i spune sa fie cu tine, crede-ma ca el naibi de aiurea cand astea doua vor sa fie pe primul loc si de aici si scimbarea de comportament, cred ca cel mai bine este sa fie lasat in lumea lui ca vad ca tot acolo vrea sa fie de fapt apoi cand i este dor de tine se razbuna pe tine ca tu i sti slabiciunile tu il faci slab prin ceea ce simte el pentru tine

| Florentina9210 a răspuns:

Probleme psihice, cu siguranta! El se ''joaca'' cu tine, pentru ca tu ii permiti! SIMPLU! Prima data a plecat, a doua oara a facut la fel, este clar ca tipul habar nu are pe ce lume traieste sau el chiar nu te iubeste! Din doua, trebuie sa fie una!

| ToKen a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu sti nimic despre el, dar spui ca are probleme psihice. Esti strasnica.

| Florentina9210 a răspuns (pentru ToKen):

Pai tie ce iti ''spune'' o persoana care are schimbari comportamentale? Acum era dornic sa se impace cu ea mai tarziu era nervos din nou. Nu asa se comporta o persoana normala. Fiecare cu parerea lui, eu mi-am spus punctul meu de vedere si in niciun caz nu sunt obligata sa dau explicatii.

| ToKen a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu e nevoie sa te ataci, de asemenea mi-am spus punctul de vedere. big grin
Mi s-a parut ca l-ai bagat prea usor/repede intr-o oala, avand in vedere ca nu sti detalii despre ce se intampla intre ei. Plus ca sti doar o varianta. Fiecare isi spune varianta astfel incat sa nu para inculpat/a. Asta nu inseamna ca ii iau apararea. Nu prea ma intereseaza ce si cum ( scuze desdemona).
Sa-mi fie cu iertare daca te-am jignit in vreun fel. big grin

| Florentina9210 a răspuns (pentru ToKen):

Stai linistit. Ca nu m-am suparat, dar din contextul dat de ea, este clar ca nu stie ce vrea baiatul. Eu nu ma supar din nimicuri. big grin

| ToKen a răspuns (pentru Florentina9210):

Asta e si prima mea impresie, doar ca-mi place sa despic firul in 16 si na

| Florentina9210 a răspuns (pentru ToKen):

Te inteleg, stai linistit.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Stariile diferita nu inseamna ca esti bonav cu capul si ca suntem diversi

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

E clar ca el nu stie ce vrea.

| Desdemona95 explică:

Oameni buni, pe langa faptul ca am suferit enorm dupa ce a plecat, nu a dat niciun semn de viata, apoi dupa 3 saptamani vine la usa mea, imi spune ca ii pare rau ca m-a facut sa sufar, plange, imi spune ca si-a dat seama ca nu se poate impotrivi sentimentelor, eu il rog sa ma ajute sa trec peste dezamagire si sa imi recapat increderea in el prin tandrete si rabdare iar el se enerveaza si se hotaraste ca e mai bine sa ne despartim, toate astea in 48 de ore. Nu avea de ce sa fie dezamagit, dimpotriva, am vorbit foarte frumos cu el, l-am primit imediat in bratele mele (desi nu prea merita) si voiam sa ajungem cat mai repede la bine. Iar el se enerveaza si imi spune ca de fapt ii e mai bine fara mine, ca nu mai e nimic de facut si ca asta e.