| Andreeaaa12345 a întrebat:

Bună TPU, luna trecută mi-a venit menstruația pe 2 și tot luna trecută am luat pastila de a doua zi după ce am luat pastila am avut o menstruație de câteva zile, după ce s-a terminat menstruația asta am mai avut un contact sexual neprotejat dar nu și-a dat drumul în mine, faza e că luna asta încă nu mi-a venit menstruația

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai dereglari hormonale din cauza pastilei de a doua zi, numai lua asa ceva ca te distruge

| Andreeaaa12345 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Deci nu e vorba de o sarcina nu? Sunt foarte speriata și de asta sunt și stresată

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru Andreeaaa12345):

Pentru a fi sigură du te la ginecolog

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreeaaa12345):

Nu dragă nu este vorba de nicio sarcina, esti stresata si de aceea poate si ciclul întîrzîia, ce varsta ai? Sanatate multa si ar fi bine sa te vada un medic ginecolog.

| Andreeaaa12345 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 18 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Uita de menstruatie, ca aia nu mai vine cand vrei tu, acum suportand efectele negative ale apstilei de a doua zi care ti-a modificat ciclul si ovulatia pe urmatoraele 6-12 luni.

Din acest moment nu vei stii niciodata cand vine urmatorul cilu, deci protecti cu prezrevativ la absolut toate partidele sexuale, fiindca o alta pastila de a doua zi nu o mai poti lau in viata asta.