| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU happy

M-am mutat recent la o scoala noua. (clasa a 8-a) La inceput colegii erau super de treaba, ne intelegeam bine, pana intr-un timp... Cum eu sunt mai baietoasa din fire, m-am inteles bine cu baietii. Fiecare zii se termina cu rasete. Intr-o zii unul dintre ei imi zice sa am grija. L-am intrebat de ce. El mi-a spus ca o fata il place pe "X" din a 1-a. Mi-e nu-mi pasa, din moment ce sunt cuminte. ( momentan laughing ). Dintr-un timp incep sa ma inteleg super bine cu X. Mergem acasa impreuna, fac poante pe seama lui etc. O fosta colega mi-a zis ca ma place. Eu nu stiu ce sa fac. Mi-e frica. Nu am trecut prin asa ceva niciodata. Cateodata vreau sa inceapa scoala ca sa radem din nou. Am inceput sa urasc weekend-ul! Un copil la un momentdat a povestit asta profesorului nostru de latina, cum e el mai glumet din sine, a inceput sa faca glume pe seama mea si a lui X. straight face Atunci imi era rusine, imi venea sa plang, imi venea sa ma omor, imi venea sa-i injur. Pana la urma lui X nu i-a pasat ce au zis colegii, a zis ca asta nu ar trebui sa ma supere. Chiar nu stiu ce sa fac, mintea imi joaca feste. Oare ar trebui sa-i spun? Cum? Nu stiu nimic legat de asta. Pur si simplu imi este foarte frica. Dece? Nici asta nu stiu. Aveti niste ideei? Baietilor le e greu sa-si exprime sentimentele?

O zi buna! happy

2 răspunsuri:
| Darkiestmusic a răspuns:

Baietilor le e foaaaaaaaaaarte greu din fire sa le spuna fetelor secrete poate ca el e mai timid si ar trebui sa il intrebi tu daca te place si fetei aceleia daca i-ar fi pasat de el nu il lasa sa stea cu tine pun pariu ca fata aceea este o egoista careia nu ii pasa de nimeni mult succes in dragoste!

| Roses4us a răspuns:

Poveste faina.stii la urma urmei terbuie neaparat sa ii spui ce simti pana nu e prea tarziu, teama nu e un raspuns, nu are de ce sa iti fie frica, iubirea...cam asta inseamna: dragoste si razboi.big grin daca lui ii plk de tine e perfectlove struck trebuie sa convoci o discutie p tema asta. daca esti baietoasa nu-i nici o problema, si eu sunt la fel,si poate tie frica de ce o sa spuna el si ca nu o sa mai fiti ca inainte...dar ii poti spune ca, chiar daca o sa fiti mai mult ca niste amici, vrei sa va comportati ca niste prieteni. pentru ca de asta va placeti unu p altu! e logic! succes!