| sabisabina a întrebat:

ma intreb la ce varsta poti intretine relati sexuale?

Răspuns Câştigător
| Anna0607 a răspuns:

Viata sexuala nu este precum carnetul de conducere - ai implinit 18 ani, ai voie sa dai examen. Pentru a incepe viata sexuala trebuie sa fii pregatit. Este vorba atat despre dezvoltare fizica, cat si dezvoltare psihica. Activitatea sexuala reprezinta o implicare din toate punctele de vedere. O implicare profunda, ce va marca pentru mult timp, poate chiar pana la sfarsitul vietii. Activitatea sexuala nu poate fi ceva superficial, nu trebuie abordata ca fiind ceva superficial. Trebuie facuta doar atunci cand vei sti ca esti pregatit. Spun "stii" fiindca de multe ori poti sa "simti" ca esti pregatit, dar sa nu fie asa. Cel care vrea sa inceapa viata sexuala trebuie sa fie sigur ca este pregatit sa faca fata tuturor provocarilor, sa fie sigur ca va putea ocoli toate neplacerile, sa fie sigur ca va putea si va sti sa se bucure de toate placerile pe care viata sexuala i le pregateste, sa inteleaga viata sexuala si sa isi poata asuma raspunderea actelor sale.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atunci cand ai destula minte sa intelegi cu ce se mananca sexul si ce e aia contraceptie

| Marsi a răspuns:

Cu fata aia thinking pff o sa iti fie greu cauta un urs ceva

| Nebunatyca69 a răspuns:

Peste 16,17 aniwinking

| adyii a răspuns:

Cand esti u pregatita cand sti u ca esti nu faci din prostie

| adyii a răspuns:

Nu te lua dupa alti ca nu are rosti cand esti u pregatita nu-ti trica sufletul ca nu are rost serios

| Batmanuel a răspuns:

Oricand vrei tu dar e de preferat sa ai cel putin 12 ani

| izabelaAna a răspuns:

Cand te simti tu pregatita happy:* dar nici prea devreme nu e bine ca o sa-ti para rau mai tarziu.

| AndreeaSv a răspuns:

Pai, recomandat este sa o faci dupa 18 ani! Acum insa de preferintele fiecarui om.