| Bella20 a întrebat:

Buna,TPU! Ma poti ajuta si pe mine va rog,cu un sfat?

Acum,o luna am avut o relatie cu un baiat dragut,popular si m-am despartit de el pentru caeram foarte geloasa si ma enerva faptul ca toate fetele se baga in seama cu el,iar,el le mai raspundea la unele din ele,punea la toate fetele pupicii,inimioare ( emoticoane ).Asa, si m-am despartit de el! ( mentionez baiatul era din aceiasi loc. cu mine, dar facea scoala in cluj ). Apoi, dupa o saptamana m-am combinat cu un alt baiat.Iar cu fostul meu prieten am ramas prieteni, doar atat.Se apropiase ziua fostului prt si m-a chemat la ziua lui, na am zis ca merg,merita sa ma distrez si eu.(mai ales ca eu ma intelegeam foarte bine cu prt lui si cu el)Asa,am fost la ziua lui,acolo,el s-a imbatat si fosta lui prietena era si ea ametita bine si tot sarea pe el sa-l pupe,el tot se ferea si pana la urma s-au pupat. Dupa,trebuia sa plec acasa era tarziu,mi-a zis daca nu-l pup pe obraz nu ma lasa sa plec,si cand sa-l pup a intors capul si m-a pupat pe gura,apoi na, m-a luat si pe mine valu si ne-am pupat,apoi mi-a chemat taxi,m-a luat de mana pana la taxi si m-a dus, si apoi m-a pupat, iar si am plecat. Apoi, a doua zi, l-am intrebat de ce a facut asta si mi-a zis"pentru ca asta am simtit sa fac in momentul ala" si-a cerut scuze.De acum, m-am intalnit sa-i dau cadoul, cand sa-l dau iar a intors capul, dar nu a reusit.Si stateam acolo cu prietenii lui si el si tot se uita la mine. Apoi, a venit la mine si ma gadilea pe gat si ma intrebare ce am facut aseara, iar eu am raspuns" nu stiu" si face el'hai sa-ti arat ce faceam"si a inceput sa ma pupe pe obraz pe altul si apoi pe gura si tot asa.Tot el mi-a zis ca "daca nu eram bleguta,si acum eram impreuna ". Apoi,el a plecat si-a luat ramas bun de la prietenii lui,iar pe mine m-a pupat pe gura. Apoi,na eu eram intr-o relatie cu un alt baiat, i-am povestit tot ce s-a intamplat ca tin inca la fostul.Iar,el s-a enervat foarte tare, ii venea sa se duca dupa el si sa-l batastraight face atat de nervos era,apoi mi-a zis ca tine la mine mult si ca ma iarta pentru tot ce am facut.Iar,eu am zis ca tin la fostul,dar si la el straight face Iar,el mi-a zis " iti dau timp sa te gandesti cat vrei tu".Iar,astazi m-a sunat si m-a chemat afara si m-a intrebat daca m-am gandit. Apoi, acum jumatate de ora i-am zis ca cel mai bine e sa ne despartim si ca vreau sa fiu un timp libera, sa uit de tot.Iar, el mi-a respectat decizia, dar in sufletul lui e varza totala.

Nu stiu, cei cu mine.Cred ca inca mai simt ceva pentru fostul meu prieten, dar in acelasi timp imi pare rau de actualu, parca m-as impaca inapoi sau parca nu.Da-ti-mi un sfat va rog frumos! Aici, pot spune ca ma pot descarca cel mai bine.Multumesc frumos, tuturor!

Răspuns Câştigător
| Cristina45 a răspuns:

Intai de toate vreau sa iti zic ca si tu o cauti, ce mai vroiai sa cauti la pretrecerea lu fostul si dupa sa te mai duci sa ii dai si cadou ....cam urat din partea ta ce ai facut avand in vedere ca erai impreuna cu acel tip, si pana la urma fato lasa-i pe amandoi, iti gasesti tu altu mai bun, da ce toata lumea se invarte in jurul celor 2? laughing ...lasai stai o perioada calmeaza-te iesi cu fetele si dupa aia dupa ce te simti in stare de o noua relatie incearca cu altu, ca daca te impaci cu fostul o sa aveti ce sa va reprosati atunci cand va certati, daca te impaci cu asta cu care ai fost ultima data la fel la o cearta el ar putea sa te faca in fel si chip pentru ce ai facut si tot asa. sfatu meu lasa-i balta big grin iti urez bafta

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Esti doar o copila usuratica.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Gandeste-te langa cine ti-ar fi mai bine, cine nu te va face sa suferi, si alege-l. Sau ramai singura pentru o perioada sa vezi cum decurc lucrurile cu cei 2.

| Danysan a răspuns:

Nici tu nu sti ce vrei...Cel mai bine e sa stai cu actualu ce a fost a fost -Tine mine fostul e un baiat popular -si iar o sa va certati cum ati m-ai facut-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am mai vrut sa citesc toata harababura asta din cauza ca am citit la inceput cuvantul gelozie, nu ai sa reusesti in viata ta sa ai o relatie de lunga durata daca nu scapi de acea boala rea numita gelozie

| Bella20 explică (pentru anonim_4396):

Eu,vreau, sa fie doar al meu, sa-l nu impart cu toata lumea puppy dog eyes