| Abbbmah a întrebat:

Bună TPU, ma scuzați ca va deranjez, va rog din suflet sa îmi răspundeți, sunt disperata! Povestea mea începe asa. Pe data de 12 octombrie am întreținut relații intime cu un prieten. Pentru siguranță mea la o ora am luat pastila de a doua zi. Pe data de 29 octombrie mi-a venit menstruația normal, iar pe data de 3 s-a terminat. Pe 4 am efectuat un test de sarcina care a ieșit negativ (l-am făcut pentru siguranță) de pe 5 noiembrie am întreținut relații cu soțul meu, acesta ejaculand în mine. Pe 2 decembrie testul era unul pozitiv. Pe 16 decembrie la control aveam 6s4z. Când credeți ca am rămas gravida?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Cred ca ti-am mai raspuns, dar haide, mai calculez inca o data...Sarcina s-a produs in urma unui contact sexual ce a avut loc intre 1 si 7 noiembrie, data de 7 noiembrie fiind si ziua in care a fost eliberat si fecundat ovulul.
Asta doar in cazul in care varsta de 6s zi 4z stabilite la data de 16 decembrie, se refera la varsta embrionara.
Daca se refera la varsta gestationala, ma gandesc la faptul ca a existat o neintelegere in ceea ce priveste data ultimei menstruatii, iar medicul a inteles gresit data primei zile a ultimei menstruatii.

Daca in aceasta perioada ai intretinut relatii doar cu sotul, iar cele 6s zi 4z sunt varsta fetala, copilul este al lui 100%.

Totusi, daca vrei, trimite un mesaj in privat cu datele la care ai intretinut relatii cu prietenul, datele ultimelor 3 menstruatii si incarca si o imagine cu masuratorile facute la ecograf.
Voi incerca sa te ajut sa calculezi cat mai precis.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nasol, acum sa vedem al cui copilul!

Nu inteleg, ce tot intrebi aici, odata ce AI PRIMIT confirmarea unui medic ca esti gravida in 6 saptamani si 4 zile?
Chiar nu mai stii ce ai scris mai sus?

| Sofer a răspuns:

Ai și soț și amant? Daca nu vrei sa ramai însărcinată de ce nu folosești prezervativ sau alta metoda contraceptiva?

| gogugogugogu a răspuns:

E al sotului. Faptul ca ai avut menstruatie dupa sexul cu prietenul, te scapa de stres. Sa alegi un doctor care sa-ti urmareasca sarcina.

| Iluzionistul69 a răspuns:

Inseamna ca ai doi barbati cu cere te f*** eu asa inteleg din ce ai descris in mesaj, sau nu sti ce vorbesti in descrierea pe tu care ai postat-o? mai vrei si un raspuns relevant, amuzanta descriere!

| andreigabr a răspuns:

Tu chiar ești culmea! Ai soț și ai întreținut relații sexuale cu un prieten? Pe bune?