| DjBl3ndar a întrebat:

Buna TPU . Ma simt foarte singura , nu am pe nimeni nu mai am pe nimeni , toti isi bat joc de mine , eu nu le-am facut nimic , de invatat invat bine , niciodata nu mam purtat urat cu nimeni . Deci nu mai suport crying nu stiu ce sa mai fac , Nu am cu cine sa stau de vorba , nu am nici un prieten .
Numai voi ma puteti ajuta cu un sfat cv

Răspuns Câştigător
| Rebecca009 a răspuns:

Viata e nedreapta...

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Decat cu prieteni falsi,mai bine singura.
Fa-ti un blog sau un jurnal,in care sa scrii tot ce te doare si te framanta,cu care sa stai de vorba,daca nu te poti adapta celor din jur,nu intotdeauna suntem inconjurati de persoane compatibile.
Si,ai rabdare.
Invata sa-i si asculti pe cei din jur,incearca sa fii interesata de aceleasi lucruri,incearca sa nu-ti impui intotdeauna parerea,zambeste mai mult,priveste in ochii celorlalti,fii deschisa si nu te supara din orice nimic...
Daca nici asa nu-ti faci prieteni, atunci asteapta, vor aparea si persoane de calitate in jurul tau!

| mikilaina a răspuns:

Nu mai te plange, invata sa traiesti cu aceasta povara, fiindca in caz contrar nu iti vei face decat mult mai mult rau tie si vietii tale. Iti las un articol care iti poate fi de ajutor
http://www.topexperti.ro/......nitate_842
De asemenea, pentru a te intelege mai bine iti recomand sa te adresezi psihologului, nu lasa timpul sa treaca astfel peste tine.

| miaonici a răspuns:

Dacat sa ai prieteni falsi mai bine nu ii ai cel putin asta cred eu...incearca sa-ti faci prieteni in afara scolii...

| Cretzu_CreTzu_1991 a răspuns:

Ai rabdare nu le poti avea pe toate odata... si eu am avut momente cand nu aveam cu cine vb, iesi si alte chestii
daca vrei sa vb cu cineva sati spui oful... red_ice_91@yahoo.com

| emignon a răspuns:

Bună seara. Vizitați vă rog site-ul www.personalitatealfa.com și aplicati cele explicate acolo. Pun pariu că nu veți regreta.
Mult succes!