| Alis57 a întrebat:

Bună TPU, mi-a venit menstruația în noiembrie, nu mai știu exact când și în decembrie pe la sfârșit mi-a venit 2 zile dar nu era normala era maronie și venea în chiaguri de sânge, poate fi vorba de o sarcina? Mentionez ca fac sex neprotejat, dar el ejaculeaza afara
As vrea sa răspundă numai persoanele care ar trecut prin asta

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil, atata vreme cat ai avut sex neprotejat.
Fa-ti un test de sarcina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un test de sarcina de zi ( e6 lei) când am rămas însărcinată a fost la fel. Dar din caz că nu ești însărcinată după fiecare relație sexuală mergi la wc (adică dacă urinezi iese tot )

| anarosca78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Urinarea nu se produce prin vaginlaughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

In mod cert NU ai nici macar cea mai vaga imagine a anatomiei aparatului reproducator feminin din moment ce poti transmite o asemenea enormitate imbecila : ''(adică dacă urinezi iese tot)'' rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anarosca78):

Cretca nu stai in picioare când urinezi. Cretca nu trebuie sa scriu detaliat pentru toți care nu cunosc limba română.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Stai in pozitia in care sa urinezi. Și normal că și urinezi că doar nu stai degeaba cu chiloții dați în jos. Vă dați șmecheri dar vai de capul vostru.

| anarosca78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vaginul si uretra sunt 2 lucruri total diferite, actul sexual are loc in vagin si urina prin uretră, chiar dacă urinează, spermatozoizii sunt în cu totul altă încăpere atunci când se produce urina.laughing)îmi e milă sincer.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anarosca78):

Lucrurile astea le știe toată lumea. Am explicat și mai sus. Stai in poziție nu că te piși prin vagin. Daca îți e milă de mine, atunci la mintea ta deșteaptă, dc nu înțelegi ce zic?

| anarosca78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Toata lumea mai putin tu,din propozitia ta"adică dacă urinezi iese tot" se vede ca habar nu ai de nimic,în momentul în care spermatozoizii au ajuns în vagin, ei înaintează să se întâlnească cu un ovul fertil si sa se formeze sarcină, chiar dacă stai în pozitia aceea de urinat, nu toti spermatozoizii curg afară, sunt sute care înaintează formând o sarcină.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai smechera retardata. Chiar si in pozitia descrisa de tine MEATUL URINAR al URETREI feminine, este situat la JOS fata de pozitia in care se afla DESCHIDEREA VAGINULUI.
Doar dupa mintea ta de bibilica ametita si retardata, URINA prima data dupa ce a iesit din uretra s-ar (s)curge IN SUS incat sa atinga VAGINUL si doar pe urma pisatul sa ajunga pe jos sau in vasul WC. Ce s-ar mai putea comenta in cazul unor astfel de indivizi ageamii retardati al caror IQ are valoare mai mica decat numarul pantofilor. rolling on the floor

| Madalina26059506113019 a răspuns:

Cel mai bine ia-ți un test de sarcina, asa stai și tu liniștita. Probabil este vreo dereglare hormonala, dar sa urinezi și sa elimini tot nu am mai auzit in viata mea. Nu știu de când se urinează prin vagin... Dar deh

| Alis57 explică (pentru Madalina26059506113019):

Sunt minora și nu vreau sa afle ai mei și ca să ajung la o farmacie trebuie sa ma ducă cineva cu o mașină

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alis57):

Alis57 explică (pentru Madalina26059506113019):
Sunt minora și nu vreau sa afle ai mei și ca să ajung la o farmacie trebuie sa ma ducă cineva cu o mașină
Trebuie sa intelegi ca in cazul tau ''din nefericire pentru tine'' este strict necesar si absolut obligatoriu sa faci un TEST de SARCINA care reprezinta singurul instrument existent, cu ajutorul caruia se poate stabili in mod cert si precis existenta sau lipsa hormonului de sarcina hCH in urina, hormon care este produs numai de catre o sarcina instalata in uter.
Este imperios necesar sa faci rost de un test de sarcina, indiferent prin ce mod. Testul de sarcina poate fi cumparat si de iubitul tau si astfel problema este rezolvata. Sanatate!