| Biee16 a întrebat:

Bună, TPU. mi-am facut prieten de 18 ani iar eu am 14 ani, am stat 3 saptamani impreuna, vorbeam de dimineata pana noaptea pe WhatsApp; am si iesit de cateva ori pe afara, ne-am sarutat etc. Prietenul meu tot batea apropouri cu "te ***" eu credeam ca glumeste si o luam ca pe o gluma dar de fapt el chiar isi dorea asta. acum 3 zile nu stiu cum a venit vorba despre asta ca vrea sa faca sex cu mine. dar eu nu vreau, sunt o copilă totuşi. si l-am refuzat, el s-a suparat si a zis ca relatia asta a noastra nu duce nicaieri pentru ca intr-o relatie e nevoie de timp petrecut impreuna si astea. si eu, ambitioasa fiind de fel i-am zis ca "faci ce vrei" pe un ton din ala ca si cum as fi zis "poti sa pleci!" Iar el a zis "bine, daca fac ce vreau atunci o sa-mi caut o fata care sa ma merite nu o copila"... de atunci plang in fiecare seara si nu ma pot stapanii sau sa ma gandesc la altceva nici de cum. eu chiar incepusem sa tin la el. il iubeam ce-i drept. ce ma sfatuiti sa fac? Sa-i dau mesaj si sa-i spun ca imi pare rau ca am vorbit cu el pe un ton din ala si ca il vreau inapoi? Eu chiar tin la el. si imi e greu. va rog sa nu ma judecati, cred ca oricare dintre noi se poate indragostii. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Când i-ai răspuns pe tonul ala, ți-ai ascultat instinctul și bine ai făcut. NU îl mai cauta, ai scăpat de un bout ( alias fuckboy) Ce simți tu pentru el nu e iubire, e o atracție oarba, care va trece. Nu face prostia sa îl cauți, băiatul e clar ca nu vrea o relație serioasa cu tine ( Nu e de ajuns sexul sa meargă o relație, respectul și sentimentele sunt pe primul loc ) Dacă te respecta nici nu îți vorbea asa, îți spunea în cel mai rău caz : uite ce e, nu putem fi împreună; Ești o fata drăguță, îmi place sa vorbim însă eu simt sa fac asta, și te înțeleg dacă nu poți acum, ai 14 ani, totusi.Dar e clar ca pe lângă faptul ca e needucat mai e și bou. Da ești o copila, e și normal, ai 14 ani, dacă erai mai libertina și îl acceptai deveneai o ușuratica pentru el. încearcă sa îl uiți, și data viitoare sa te orientezi la băieți apropiați de vârsta ta.La vârsta asta nu ai nevoie de sex, trebuie sa cunoști, și dacă se întâmplă să găsești băiatul potrivit cu care simți sa faci asta, e ok ( repet, chiar dacă îl iubești indicat e sa faceți acest pas când veți fi mult mai maturi și după foarte mult timp de relație. ) Ai grija de tine, de inima și suflețelul tău de copil.Nu îl distruge. Dragostea e frumoasa, însă astfel de lucruri vin când ești ceva mai matur și dupa ce ai o relație stabila. Multa bafta, și ferește te de astfel de indivizi.Fii mandra și puternica!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doamne, ce naivă mai esti. Chiar nu ti-ai dat seama ca el nu te vrea decat pentru sex? Că esti virgină? Nu te iubeste deloc. Mai ales ca esti minora si el major poate avea probleme si cu legea din cauza asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Iti imaginezi ca de fapt tot ce vrea el este sa te seduca si sa aiba sex cu tine, ai inteles?
Tu esti intr-adeavr un copil mic, iar el face puscarie daca parintii tai afla ca le seduc copila sau intretin relatii sexuale cu o minora sub 16 ani, unde pedepsele sunt mult mai grave.
Cauta-ti un prieten de varsta ta si lasa baietii mari, ca astia nu vor decat sex cu cine prind si reusesc sa le minta ca le iubesc, ca sa le cedeze sexual.

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine ai facut ca l-ai refuzat sa faca sex cu tine. El, nu te iubea cu adevarat. Vroia doar sex cu tine. Nu incerca sa-i dai telefon sa te impaci cu el. Uita-l si gaseste un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| danutzu96 a răspuns:

Uita-l. In nici un caz nu ii trimiti tu mesaj. O sa "te faca cum vrea el " dupa.

| SERIALS a răspuns:

A vrut sa profite de tine, deci nu ai ce plange. Ai doar 14 ani, rabda pana la 18 ani, atunci poti face sex. Nu te merita baiatul ala.

| tickey a răspuns:

O sa iti treaca, baiatul respectiv a vrut sex de la tine. Daca te iubea, astepta cat e nevoie. El la 18 ani e normal sa ceara asta...si a incercat cu tine pentru ca esti mai mica si a considerat ca te poate manipula mai usor. Stai linistita ca o sa te mai indragostesti de multe ori in viata pana o sa iti gasesti alesul. El, dupa parerea mea e un badaran care nu te merita in viata lui. Tu gandeste-te ca ai toata viata inainte si o sa ai timp si de toate estea. La varsta ta, tu ai o singura obligatie, sa iti asculti parintii si sa te tii de scoala, doar atat.

| Stefanismyname a răspuns:

De ce sa ii dai mesaj? Se culca cu tine si probabil te lasa, daca te iubeste iti da el mesaj.Ma bucur ca mai exista fete care nu fac sex din prima, like din partea mea.

| XNicooxp a răspuns:

Draga #Biee16. Nu ai de ce sa suferi pentru un escroc. Adica pentru el a fost doar sexul in prima faza. Nu a observat personalitatea ta, trasaturile tale frumoase. A umblat dupa interes personal. Nu mai plange spune-i mamei tale cele intamplate si crede-ma ca ea va aprecia din suflet ca nu te-ai culcat cu el si ai facut CEA MAI BUNA ALEGERE!

| Carmen27794 a răspuns:

Acel baiat te voia doar pentru sex, nu te iubea. Tu ai facut o alegere buna ca l-ai refuzat, daca acceptai iti stricai corpul. Si poate ca daca faceai, el te parasea apoi zicea la toata lumea "pe aia am f****-o". Asa puteau sa afle prietenii tai, poate si parintii, si te faceai de tot rasul. Cauta alt baiat care sa te iubeasca pentru ceea ce esti, nu pentru corp. Nu mai plange pentru ala si nu il cauta.

| Ciocanaru2000 a răspuns:

Trebuie sa faci sex cu el, chiar si oral daca se poate