| anonim_4396 a întrebat:

E cam mult de scris tongue
In clasa a 5-a m-am indragostit de un baiat si el la fel de mine iar in clasa a 6-a m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el dar am zis nu straight face... (desi il iubeam mult) avand in vedere ca atunci cand m-a intrebat erau mai multi colegi pe-acolo si credeam ca glumeste sad dar nu glumea.
In cls a 7-a nu am mai petrecut atat de mult timp impreuna din pacate dar recent am inceput din nou sa vorbim iar vinerea asta am mers cu clasa la pizza si a stat in fata mea. Apoi am plecat doar cu el si o colega si ne-am distrat, mi-a aratat unde sta etc. tongue
As vrea sa ii spun ca atunci cand l-am refuzat de fapt imi placea de el si inca imi mai place dar nu stiu cum ar reactiona sad si acum ca trecem in clasa a 8-a si vine vacanta nu il mai intalnesc vara asta pentru ca sta departe de mine
e posibil miercuri sa mergem la o piscina dar nu stiu cum sa ii zic
plus ca ar trebui sa ii spun asta cand e singur, nu pe mess sau la tel dar nici sa il invit in oras nu am curaj.
Credeti ca ar mai putea fi o speranta? Si daca ii spun cum ar reactiona?
va rog mult ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| cossmy a răspuns:

Pai e simplu: daca ii place de tine, se va bucura, ca i-ai luat "povara" de a face el primul pas, si sigur nu te va refuza. Daca nu ii place, si nu vede in tine nimic mai mult decat o amica, atunci ori te va refuza frumos ori o sa inceapa sa isi bata joc si sa te ia peste picior, dar asta mai rar. Dar oricum, merita sa incerciwinkingsucces

6 răspunsuri:
| HelpBoy a răspuns:

Nu stiu l-ai respins cam mult oricum succes.

| Lime a răspuns:

Cum sterg intrebarea?

| L i T h i U m < 3 a răspuns:

Pai daca miercuri mergeti la piscina, banuiesc ca mergeti mai multi...nu doar voi doi, ia`l putin deoparte si spune`i asta.nu ai nimic de pierdut.asa poate fi prea tarziu in clasa a 8-a
asa cred euhappy

| anaking a răspuns:

El se va bucura mult, asta e parerea mea si nici nu trebuie sa-ti fie frica sa ii spui asta, imagineaza-ti viata ta empreuna cu el si iti va ajuta sa ai mult curaj.Nici nu stiu daca functioneaza, dar incearcahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt sigura daca el intr-adevar te place sigur ar raspunde bucuros la invitatia ta la piscina sau altundeva! Fa-ti curaj pentru ca altfel vei sta si te vei uita poate cum altcineva ti-l fura.mm.oricum ai sa regreti mai tarziu daca nu ai s-o faci!happy

| NoName_4194 a răspuns:

Daca tu inca mai ti la el. fa-o. nu fi timida. o sa pierzi multe in viata cu timiditatea