| Alesssiiia a întrebat:

Mi-am facut un iubit care este mai mare ca mine cu 10 ani, el are 26, iar eu 16. Ne intelegem bine,dar el a fost si cu cea mai buna prietena a mea, inca se mai uita dupa ea. sad
Voi ce parere aveti,este prea mare diferenta de varsta?

P.s: Este primul meu iubit :X,chiar il iubesc, dar nu stiu daca si el ma iubeste... sad

Dau funda... happy

7 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Varsta nu ar fi o problema...dar daca inca se mai uita dupa fosta, nu cred ca e de bine. Ai grija ce faci

| Brâncuşi a răspuns:

Bună ziua, este chiar banal, viaţa nu se termină aici sunt sute de băieţi el este mai mare doreşte alt ceva de la fete, şi eu sunt băiat am trecut prin aşa ceva... E greu, e viaţa ta tu alegi ce ai de făcut dar odată ce nu îţi dă importanţă lasă-l, succes.
Sărbători fericite!

| drhotzu a răspuns:

Desi multi gura casca, sa nu le spun altfel, spun ca "varsta nu este o problema" ca in relatii conteaza doar dragostea, si cacaturi d`astea, diferentele mari de varsta, si la voi este o diferenta mare, or sa se vada pe parcursul relatiei. pentru ca cu cat diferenta de varsta este mai mare cu atat aveti mai putine lucruri in comun, cu atat este mai diferita gandirea voastra fata de anumite aspecte ale vietii, si cu atat mai mult vreti lucruri diferite de la viata in momentul respectiv. si mai ales ca la tine este si varsta la care vrei si trebuie sa le faci pe toate: petreceri, cluburi, bautura, gagicareala, etc. ori el a trecut peste momentul ala din viata, si asta este doar unul din multele exemple.
deci ideea de baza este ca cu cat aveti mai putin in comun cu atat o sa fie mai improbabil sa ramaneti impreuna.
iar toate problemele nu apar acum la inceput, pentru ca la inceput totul este miere, astea apar pe parcurs, si la un moment ajungi sa incerci o relatie care nu mai exista de mult. crede-ma am fost acolo...

| Alesssiiia explică (pentru drhotzu):

Dar eu sunt ca el, nu ne plac petrecerile, cluburile etc, suntem mai timizi. happy Prietena mea este mai...adica stii la ce ma refer, o vrea doar pentru o noapte, doua, i-a spus in fata... laughing

| Vix999 a răspuns (pentru drhotzu):

Subscriu si adaug : voi va veti maturiza (ca sa zic asa) in directii total opuse pentru ca din start sunteti pe alt nivel unul fata de celalalt.
Esti mult prea mica pentru el. Si nu iau in calcul diferenta matematica, ci cea emotionala, mentala, psihica etc.
Tu habar nu ai inca cine esti si ce vrei. El cel mai probabil deja stie asta.
Plus ca daca el la 26 de ani umbla cu copii, clar ceva la el nu e ok. Ori e incapabil sa se maturizeze si asta e o problema majora, ori are usoare tendinte pedofile si iar e o problema majora ori e un om foarte slab de caracter ..si ghici ce. ..si asta e o problema majora. Pe scurt : eu nu-l consider barbat! Nu il consider capabil sa faca fata unei femei. De exemplu eu cred ca l-as panica maxim, pentru ca nu am 16 ani! N-ar sti ce sa faca cu mine pentru ca eu sunt pe nivelul lui... sau peste, mai bine zis happy
Dar ma rog, tu oricum o sa faci fix cum te taie capul asa ca noi vorbim asa ca sa nu adormim.

| HoneyPot a răspuns:

Varsta nu este un impediment. Trebuie sa faci o corelatie intre combinatia ta cu el si combinatia lui cu cea mai buna prietena. Daca vei considera ca tu nu esti folosita doar ca "un cap de pod" spre cea mai buna prietena atunci nu vad alte probleme.

| Ionut_Coanca_1998 a răspuns:

Ttttt Asta nu e bine iti spun eu mai bine te departi de el decat sa suferi mai incolo, eu nu te iubeste sta cu tine doar asa ca nu are ce face sau vrea sa sa culce cu tine si apoi te lasa
Mai bine ii spui ''PA PA"
Eu am spus ce am avut de spus sper ca te-am ajutat