| Alexandra66669876 a întrebat:

Bună TPU! Mi-am început viața sexuală acum 3 ani și în tot acest timp nu am reușit niciodată să ajung la orgasm. Am încercat în multe feluri și tot nu am reușit. Nici sexul oral nu m-a "ajutat"... Mă simt aiurea, mai ales când toate prietenele mele vorbesc despre experientele lor și eu mă simt "pe lângă subiect".

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

N-ai avut deloc orgasm sau doar în timpul unui contact sexual?

| Alexandra66669876 explică (pentru Ofiintă):

Nu am avut deloc, niciodata.

| Ofiintă a răspuns (pentru Alexandra66669876):

Încearcă să iti stimulezi clitorisul din exterior, gândindu-te la ceva ce te excită sau uită-te la un video care te excită.

| mihai69 a răspuns:

Ai încercat să te masturbezi? Dar nu în căutarea frenetică a unui orgasm, ci doar din plăcerea de a simți undele de senzații de căldură și plăcere ce încep să radieze de acolo spre burtică, apoi mai sus, mai tare, mai?

| Rihanna20B a răspuns:

Te-ai masturbat în trecut? Dacă da sunt șanse ca acesta sa fie motivul

| Ansmsmsk82822828 a răspuns (pentru Rihanna20B):

Masturbarea nu te impiedica din a avea orgasme.

| Rihanna20B a răspuns (pentru Ansmsmsk82822828):

Depinde de persoană

| MariaMaia879 a răspuns:

Buna! Nu cred ca ai formulat corect. Nu poti ajunge la orgasm atunci cand esti cu partenerul tau? Adica partenerul nu ti poate oferi orgasm sau nu poti ajunge la orgasm de niciun fel? Adica ai incercat sa ti produci placere singura, mai pe scurt masturbare? Daca poti avea orgasm atunci cand te masturbezi, dar nu poti avea orgasm atunci cand esti cu partenerul tau, inseamna ca doar tu stii pozitia, locul, intesitatea pentru a avea orgasm, deci incearca sa te ajuti si tu in timpul actului sexual. Insa exista doua tipuri de orgasm, despre care poti citi mai multe pe internet, ca sa vezi despre ce fel de orgasm vorbeau prietenele tale.