| Carla95 a întrebat:

Mi-am început viață sexuala la 19 ani împreună cu prietenul actual cu care sunt împreună de 3 ani si jumătate, in urma cu o săptămână. Când a sosit momentul, am pus prezervativul si m-a penetrat insa doar pentru puțin timp, deoarece spunea ca nu se simte confortabil cu prezervativul respectiv. Când l-a dat jos, am verificat daca a fost spart pentru siguranță, iar acesta era intact. Apoi, după ce am făcut amândoi dus, am încercat pentru a doua oara. El a vrut sa încerce fara prezervativ, intrând doar foarte puțin, pana când l-am împins si am pus un prezervativ nou. Exista șansă de a rămâne însărcinată daca in momentul penetrării pe jumatate fara prezervativ nu a avut nici macar lichid preejaculator si nici sperma pentru ca nu ejaculase nici in prezervativ si nici in apropierea vaginului? Țin sa precizez ca prima oara a ejaculat, dar a fost după la toaleta si a făcut dus înainte de penetrarea cu pricina.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se putea forma o sarcina pe baza contactelor sexuale descrise poate fi apreciata/considerta ca fiind atat teoretic cat si practic imposibila in proportie de peste 99, 9%. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio șansă, liniștește-te!

| CodrutElian1990 a răspuns:

O foarte mica probabilitate exista. Mai ales daca el nu a urinat dupa prima ejaculare. Dar cred ca doar teoretic.

| Carla95 explică (pentru CodrutElian1990):

A fost la toaleta după acea ejaculare. Timpul dintre cele doua încercări a fost de aproximativ 4 ore, timp in care am făcut si dus.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Carla95):

Daca a urinat probabilitatea e zero.
Sa stii ca facutul dusului nu elimina spermatozoizii ramasi pe canalul uretrei, dar urinarea da.

| Carla95 explică:

Am uitat sa spun, ca eram cu o zi înaintea ovulației.