| Murgeanu_Mihaela_1976 a întrebat:

Buna TPU.Mi-e cam rusine sa va spun dar am nevoie de ajutorul vostru nu jigniti va rog.
Am o relatie de 6 luni cu iubitul meu ne intelegem bine chiar daca mai sunt si mici certuri.De o luna mentinem relatii sexuale.A fost primul barbat in viata mea dar ma ingrijoreaza faptul ca niciodata nu a curs sange si el crede ca nu am fost virgina sad Dar eu stiu ca am fost si nu inteleg de ce nu a curs deloc sad ajutati-ma va implor

Răspuns Câştigător
| Trolli a răspuns:

Citeste aici...
http://www.csid.ro/sex/sexualitate/afla-totul-despre-himen-4596556/
Sunt cazuri in care unele fete nu sangereaza...
http://www.clopotel.ro/......883-1.html
http://www.seximus.ro/intrebari_sex/virgin_3.php

Tu ai fost sincera cu el? daca nu te crede, inseamna ca nu are incredere si nu te respecta. Succes.

| Murgeanu_Mihaela_1976 explică (pentru Trolli):

Multumesc mi-ai fost de mare ajutor happy

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toata lumea stie ca 20% din femei nu sangereaza la dezvirginare. Asta inseamna ca una din 5 femei, ceea ce este destul de mult. Sunt convinsa ca si partenerul tau stie asta, dar foloseste intamplartea ca sa te umileasca (dat fiind ca ati facut sex imediat ec v-ati cunsocut, la doar 5-6 luni de relatie, nu poate fi vorba de sentimente intre voi si atunci se distreaza si el umilindu-te)

| Murgeanu_Mihaela_1976 explică (pentru Brigaela):

sad Aha.sad mersi mult

| Trolli a răspuns (pentru Murgeanu_Mihaela_1976):

Cu placere.
Vorbeste cu el despre acest subiect, explica-i din nou.
Totusi, nu cred ca are rost sa ii dai prea prea multe explicatii. Fii demna. Tu stii ca ai fost sincera cu el, ca nu l-ai mintit! Daca nu te crede, inseamna ca te-ai grabit facand sex cu el, avand in vedere ca nu are incredere in tine. Nu ii permite sa te simti vinovata, nu ai de ce! Succes.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Eventual, să-i arăţi răspunsul meu...

Toate cele bune.

| Murgeanu_Mihaela_1976 explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult

| bursuc001 a răspuns (pentru Murgeanu_Mihaela_1976):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

| DaW a răspuns:

6 luni? rolling on the floor eu am prietena de 3 ani si n-am ***-o rolling on the floor nu e pregtita nu as ***-o doar sa stiu ca am ***-owinking isi bate joc de tinerolling on the floor.

| VIP3r a răspuns:

Sunt cazuri in care fata are himenul elastic, chiar daca este primul barat din viata ta este posibil sa nu sangerezi. Himenul se poate rupe in urmatoarea luna, in urmatorul an sau deloc, este un lucru perfect normal pe care ar trebui sa il stie si el.

Este putin ciudat faptul ca nu are incredere in tine, poate ca trebuia sa mai asteptati putin sa va cunoasteti mai bine. Oricum, ar trebui sa aiba incredere in tine, daca nu aveti incredere unul in altul nu este o relatie de viitor, parerea mea. Cine stie, poate ca in timp ve-ti invata din propriile greseli si relatia voastra va inflori iarasi.

Incearca sa porti o discutie cu el, cat mai serioasa. Nu il lasa niciodata sa te raneasca sau sa spuna lucruri care sa te doara, daca el acum nu iti este alaturi, crezi ca iti va fi vreodata?

| Murgeanu_Mihaela_1976 explică (pentru VIP3r):

Stiu, m-am gandit la asta.I-am aratat raspunsurile voastre si a inteles.Nici el nu stia lucrurile astea si era putin ingrijorat ca poate ceva nu a facut bine sau poate ca credea ca l-am mintit.Acuma e totul bine. Multumesc foarte mult ca m-ati ajutat mi-ati fost de mare ajutor.O seara buna

| Ionut_Andrei_1998_0ZH9 a răspuns:

Pentru ca te f***t altu, de aia!