| Cristina788 a întrebat:

Mi-am facut un nou prieten, inca nu ne cunoastem. De o saptamana tot zicem ca vrem sa ne intalnim si nu am avut timp, dar sambata asta sigur o sa ne intalnim. La inceput cand vorbeam pe mess era super de treaba si chiar ma respecta, dar acum in ultimele zile nu prea il mai intereseaza de mine, intru pe mess si il intreb ce face si nu ma baga in seama, sau raspunde dar foarte greu. Si ieri am vrut sa vb cu el pe mess si mi-a zis ca are treaba, vorbim mai tarziu, si eu i-am zis ca daca si-a gasit alta sa-mi spuna ca il las in pace, si el a zis: nu vorbesc cu nicio fata, am treaba ce nu intelegi, si l-am intrebat ce treaba are si in acel moment a iesit de pe mess.
Eu nu il mai inteleg ce treaba a avut asa de importanta incat a preferat sa-si faca acea treaba decat sa vorbeasca cu mine?

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Este foarte posibil sa fi avut ceva de facut (l-o fi pus parintii sau avea el ceva urgent de rezolvat). Poate era si nervos de ceva(se mai intampla tuturor) si a vorbit mai rastit. Ai rabdare pana va intalniti si o sa te lamuresti sau o sa te lamureasca el!

nony
| nony a răspuns:

E o cauza pierdutá. Nici nu-ti mai pierde timpul.Se vede de pe Jupiter ca nu vrea sa mai vb cu tine.

| Razvan a răspuns:

Cum adica ce fel de treburi? Combinatii, smekerii, sukarii alea alea.Astea sunt mai importanta ca orice fataoh go on

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Laura, nu esti centrul universului sa te puna pe piedestal. Poate are omul treaba, poate are o constipatie, nu poate sta tot timpul pe mess.

Stiu ca vrei atentie, insa rabdare fetita! Uneori timpul, se mai si merita.

| Sin a răspuns:

Relatiile virtuale nu prea merg.
Daca nu v-ati intalnit inca fata in fata, iar acum cand vrei sa faci acest pas, te evita, inseamna ca a mintit in multe privinte in legatura cu el, cum ar fi felul cum arata, starea materiala, situatia din familie, etc. Poate s-a dat drept altcineva.Sa fim seriosi, fiecare dintre noi mai "inflorim" pe internet.Sau poate chiar are prietena.Majoritatea baietilor adora sa flirteze pe net cu zeci de fete.

| Good Cat a răspuns:

happy am fost in situatia ta, dar eu nu m-am intrebat, nu am stat sa ma gandesc si sa imi fac nervi.
De ce?
Pai in primul rand e doar o relatie virtuala.
In al doilea rand nu ii cunosti obiceiurile.
In al treilea rand omul are nevoie de miscare, nu poate sta pironit pe scaun in fata pc-ului, nu a facut radacini ( ca astia ai nostri de la putere) pe scaun.
In al nu stiu catelea rand poate i-a picat netul (coincidenta.), poate chiar era o treaba importanta care nu mai putea fi amanata nici 2 minute... vrei si exemple? un prieten de al lui a facut accident, mama lui nu se simte bine, sora lui are probleme etc. exista "n" motive.

Nu pune niciodata suflet intr-o relatie de pe net. Nu sti cand apare una si ti-l fura! Vreau sa zic una de la el din oras, in carne si oase, nu compusa din microcipuri si alte de-astea.

Asa ca... ce sa zic? Stiu ca simti nevoia ca atunci cand zici hop el sa si sara, dar pe mess asa ceva nu se poate.
Plus ca a trecut doar o saptamana. Mai asteapta, invata-i obiceiurile, nu il bate la cap din prima ca asta nici in realitate nu prea merge.

| Punishment a răspuns:

Poi italniti-va, daca avea treaba omul, cu scoala sau trebuia sa se intalneacasa cu prieteii oricum intelege si in legatura cu supozitile tale ca si-a gasit alta, putin probabil :p oricum, intelniti-va si vezi ce alternative ai daca e cazul, oricum e bine sa ai planificat una alta
"Mai bine ocupat, decat plictisit."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici nu te cunoaste. ce vrei sa faca? tu nu vezi? mi-am facut un nou prieten. ia uitate la mine cati prieteni am in lista.sunt dispus sa ajut, dar pe toti nu i-am vazut in viata mea.decat aici pe TPU.cu mici exceptii, placute de altfel.iesi la lume si cunoaste un baiat in realitate nu te mai imprieteni cu calculatorul, ca ala nu pleaca nicaieri.