| Andreea555555555555 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Eu ma excit mai greu, insa iubitul meu se excita foarte repede si din orice, chestia asta ma enerveaza. Adica pe el il excita tot ce e legat de mine, n-are nicio problema daca se intampla sa nu fiu epilata sau nu stiu ce. Nu stiu dar, ma simt asa dezamagita cand el se simte foarte bine si se excita usor, iar eu de abia daca m-am simtit bine 5 secunde, asta in timpul actului.
El incearca sa ma excite, doar ca dispare imediat senzatia. Si sincer chiar ma enerveaza acest aspect, ma gandesc ca poate asa va fi mereu si nu vreau asta. Pe el il excita si chiar daca nu fac nimic sa l excite, de exemplu se excita de la excitarea mea.
Data trecuta am fost tare dezamagita, dupa 2, 3, 5 minute, nu stiu sigur, si-a dat drumul. Fix cand incepeam sa ma simt putin bine. Ma simt asa prost. Stiu ca sunt egoista intr-un fel, doar ca nu mi se pare normal, nu pot accepta asta, ma obsedeaza lucrul asta ca nu prea ma simt bine in act.
Si da acum o sa spuneti ca trebuie mult preludiu. Il facem! Doar ca de multe ori simt ca se grabeste si vrea sa trecem la sex. Nu inteleg, ori sunt eu vinovata, ori nu stiu. Sunt atat de stresata si de obsedata de lucrul asta, de nu am pace deloc.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca tu ai nevoie de mai mult timp in act până sa te simti bine si el se termina prea repede si tu n apuci sa fii satisfăcută. Tind sa zic ca e vina lui nu a ta

| REMiXDJ a răspuns:

Solutia este simpla.Industria sexuala a dezvoltat multe metode care fac barbatul sa fie mai potent si sa nu isi dea drumul foarte repede.Inelele de penis.Ai aici un link: https://www.guturai.ro/produs/inel-vibrator-durex-play/1.Sau aici: https://www.depozituldesex.ro/products/catid/139/page/6/, si aici: https://www.depozituldesex.ro/products/catid/139/page/7/.Poti sa ai cumperi sau sa isi cumpere cateva inele pentru penis. Cele mai indicate si recomandate sunt cele simple din silicon, culori negru, albastru sau alb transparant sau la culoarea pielii de diametru 3, 4 sau 4, 5 cm.Se gasesc la toate SexShop-urile.Se maseaza putin penisul si cand putin a inceput sa se mareasca se pune inelul dupa testicole(lipit de burta). Apoi tu ca fata poti sa al masezi usor in zona testicolelor cu o mana si cu cealalta cu degetul aratator sa apesi putin sub penis la baza burtii unde vrei simti un fel de vena(canalul urinar al barbatului) care functie de penis ca marime este mai gros sau mai subtire ca un tub.Acolo este si zona care mareste penisul ca erectie.Se apasa, se da drumul putin si tot asa si in acelasi timp cu o mana al apesi acolo, cu alta scoti capul penisului afara complet si cu gura numai capul incepi sa al sugi usor si cu buzele sa strangi usor la baza capului prin miscari du-te vino.Asa se face si apoi cand penisul s-a marit putin si capul sta afara si nu se retrage, te pui pe spate la marginea patului la o inaltime a patului pana la burta barbatului(ca el sa stea in picioare nu aplecat in genunchi, te poti ajuta de perne, etc.)cu picioarele departate apuci cu o mana penisul si te joci cateva minute cu capul la intrarea in vagin si apoi usor al bagi inauntru.Cand intra capul inauntru incerci sa prinzi cu muschii interiori capul cand se duce in interior mai mult de 6 - 7 cm.Si nu al lasi sa dea din fund rapid, incet, ca penisul sa stea mai mult moale, semi-intarit si cand o sa fie sa ejaculeze, scoti penisul rapid si cu gura continui excitarea pana isi da drumul in gura tot si cu buzele putin ventuza pe cap tragi usor de 4 - 5 ori din cap apasand usor jos la baza penisului la burta - si in acelasi timp si masezi - o sa mai tragi putina sperma si barbatul va fi excitat la faza asta.In timp aceasta metoda a-l face pe barbat sa ejeculeze mult mai greu, chiar dupa jumatate de ora si totul depinde de femei cum ai face sex oral si cat de mult al excita pe cap si prin inghitirea spermei.Seara inainte de culcare barbatul se poate da pe penis, pe cap si pe testicole cu Lizoflam care este o crema-unguent negricioasa si se gaseste la farmacii fara reteta(este pana in 10 lei ca si cost).Se da putin cu acesta crema-unguent si se maseza penis, testicole, tot pana intra in piele. Efectul acestei creme este ca v-a tine a doua zi penisul semi-intarit daca se face sex si ejacularea va fi intarziata cu 10 minute in medie.Studiile facute in mai multe tari arata ca intarzierea ejacularii are cea mai buna solutie in cazul in care femeia stie cum sa suga capul si sa se joace cu el in gura.La magazinele SexShop sunt si alte creme, alifii pentru penis insa sunt de 10 ori mai scumpe ca Lizoflam.Deci, inele simple de silicon, Lizoflam si sex oral si o sa fii ca femeie satisfacuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta pentru ca baiatul nu stie sa-ti faca un preludiu corect, unde sa-ti obtina un orgasm clitoriian, ca tu sa te umezesti si sa simti ceva.
Daca sare pe tine ca nesimtitul, fara sa-ti faca preludiu, atunci este magar, pentru ca intentia lui este sa-si satisfaca doar madularul din panataloni.
Orice barabt cu bun simt, intai isi satisface partnera, pregatind-o de actul sexual si apoi incepe sexul cu penetrare.
Daca asta nu-i capabil sa te inteleaga si sa te satisfaca, schimba-l!

| Emilian65 a răspuns:

Discuta cu el sa aiba rabdare cu tine sa te exciti si apoi sa treceti la actul sexual propriu zis.

| Frank51 a răspuns:

Din pacate tu esti vinovata. Nu zic ca el scapa de vina, dar este barbat, nu iti poate cunoaste corpul mai bine decat tine, chiar daca incearca tot posibilul. Si DA noi barbatii chiar vrem sa va satisfacem la fel de mult ca pe noi, nu suntem animale! Nu mai asculta ce zic unii useri ca vorbesc baloane. Incearca sa te concentrezi mai mult pe act si vorbeste deschis cu el despre cum si unde sa te atinga, pana la urma de asta sunteti un cuplu, sa vorbiti deschis si sa va satisfaceti reciproc.

Asa ca o paranteza, am cunoscut fete care se uda in 2-3 minute si termina mai repede decat mine, nu vorbesc aiurea.

| Emma30555 a răspuns:

Cred ca problema este faptul ca el termina prea repede. Trebuie sa se concentreze un pic mai mult

| Goete a răspuns:

Banuiesc ca deja stresul si obsesia de care vorbesti ti s-au "instalat" in asa masura incat iti apar deja la inceputul actului sexual, sau inainte de preludiu. Spui ca se excita de excitarea ta; propune-i o schimbare, un joc; aduceti inca unul si ar fi doi pentru placerea ta, daca se excita de excitarea ta, sunt mari sanse sa fie de acord si mult mai mari sanse sa ajungi si tu la orgasm

| Paul754880338 a răspuns:

Diferenta de perceptie a sexului este putin diferita de la femeie la barbat, aici intra chiar si durata actului sexual. Faptul ca barbatul termina in cele mai multe cazuri mai repede si ca se excita mai usor este o rotita importanta a complexului mecanism de perpetuare a speciei. Daca femeia ar fi ajuns mai repede la final... atunci foarte probabil ca am fi avut probleme cu reproducerea.
Cred insa ca cel mai bun raspuns la intrebarea ta nu este deloc greu de gasit daca stati de vorba. Plecati cu discutia de la ce aveti, nu de la ce va lipseste. Cred ca ce aveti este un sentiment, iar asta sigur poate construi ce va lipseste. Nu e nevoie decat de o discutie sincera, asa cum a fost intrebarea ta de aici.

| GirlOnline81 a răspuns:

Iubitul tau pare extrem de egoist, acel tip de egoist pe care daca l-ai intreba " Cum aduci o femeie la orgasm", el ar raspunde" Cui ii pasa?", cu zambetul pe fata chiar.
Draga mea,
Informeaza-l pe iubitul tau ca, in medie, unei femei ii ia aproximativ 14-15 minute sa ajunga la orgasm, in timp ce un barbat poate termina in 3 minute. Prin urmare, concluzia este ca el va trebui sa incerce sa-si dea seama cum isi poate tine erectia pana cand ajungi la orgasm.

| TheCrusader a răspuns:

Ai incercat sa te uiti la un firm erotic inainte? Doar tu. Cand esti gata, cheama-l si pe el.

| DanyDav a răspuns:

Din putina experienta pe care o am al varsta mea, as putea spune ca trebuie sa vizionati mai multe filme xxx, si el sa se antreneze sa nu mai ejaculeje precoce, sunt exercitii specifice fizice si mental.
Ajutorul direct al unui baiat experimentat daca aveti un astfel de prieten cred ca v-ar ajuta sa treceti mai rapid de problema asta, ceca gen swing sau sex in 3, doar in cazul in care amandoi sunteti openminded.

| f2ff2fl12f a răspuns:

Spune-i sa te satisfacă pe tine mai întâi, de exemplu: Sa îți dea limbi, sa îți bage degetul, în timp ce îți baga degetul ar fi indicat sa va și sărutati, e mai excitant. Sa Îți dea limbi la sâni, tot felul de chestii de genul. Un act sexual înainte de aceasta chestie, nu face ca partenera sa aibă o senzație plăcută și sa fie
excitata, ci doar partenerul. Nu este ok sa faceți asa, nu prea are farmec, ori va simțiți bine amândoi, ori doar el. Dacă vezi ca nu îl interesează de acest lucru, vorbește serios cu el sau în cel mai rău caz, dă-i papucii. Băieții se excit foarte repede oricum, de fel. Dacă nu vad o păsărica, vad un sân, dacă nu vad sânul, vad felul cum arăți dezbrăcată. Voi, fetele, vedeți doar penisul. Pe noi, sau cel puțin pe mine, ma excita chiar și parul fetelor când este lăsat pe spate (ma refer pe strada, nu neapărat în timpul actului sexual) sexul nu este sex dacă se simte bine doar unul, ce rost are?