| JuicyCouture a întrebat:

Nu stiu ce sa fac si de aceea vreau sa va cer sfatul. De foarte mult timp imi place de un baiat.Ce vreau eu, e daca puteti sa imi dati cateva sfaturi si sa imi spuneti daca as avea vreo sansa cu el. El este cu un an mai mare ca mine. Ne intelegem super bine, poate chiar mai mult decat atat.Ma imbratiseaza, ne facem ochi dulci si chiar suntem mai mult ( cateodata ) decat apropiati. Se comporta foarte frumos si imi dau seama ca e usor timid in prezenta mea. El este genul de baiat pe care toate fetele lar vrea. Este gagicar sa zic asa, insa cand e cu mine se schimba total.Am inceput sa il cunosc destul de bine si stiu ce fel de baiat este. Este perfect pentru mine si pot spune ca sunt nebuna dupa el. Nu ma pot controla in prezenta lui. Am uitat sa precizez ca suntem si la aceeasi scoala. Insa faza e ca o zi vine la mine si vorbeste atat de frumos si ma ia in brate si e asa grijuliu si nu isi ia ochii de la mine iar in alte zile trece pur si simplu pe langa mine nici nu se uita cateodata si se face ca nu ma vede sau ca nu ma cunoaste. Ma dispera comportamentul asta al lui. Nu este pentru ca ar avea el vreo problema sau ceva pentru ca se intampla saptamanal aceeasi situatie. Daca sentimentul este reciproc de ce nu actioneaza si el? De ce face fazele astea? Daca nu lear mai face probabil ca as putea sa il uit insa in acest caz nu am cum pentru ca sunt complet atasata de acest baiat.Nu pot sa am ochii pentru altul oricum ar fi el.
Baietii, daca puteti sa imi spuneti voi ce vrea acest baiat de la mine? pentru ca eu sunt foarte confuza, dar tot nu pot renunta usor la el.

Răspuns Câştigător
| Corasonsalvaje a răspuns:

Eu cred ca ai sanse cu el.Sunt de parere ca are unele momente cand nu se poate abtine sa nu te ia in brate etc si altele in care vrea sa fie indiferent sa vada cum reactionezi tu.Asta e parerea mea pentru ca am mai trecut prin astfel de situatii. Sftaul meu este sa fi si tu la fel de indiferenta cum este el si chiar si atunci cand el e afectos cu tine tu fi mai rece nu chiar foarte rece dar nici nu il cocolosi..fi mai nepesatoare.sigur te va intreba ce ai patit iar tu sa-i spui ca nu ai patit nimic doar ca daca el nu iti acorda importanta mereu ci doar atunci cand are chef asa vei face si tu..si ii spui, te descarci ii spui ca tu il placi si ca daca el nu simte acelasi lucru tu nu mai ai de gand sa te porti afectos cu el adica sa va luati in brate etc pentru ca nu are rost.II spui ca daca el e indiferent in unele momente in care nici nu existi pentru el asa poti fi si tu daca el nu vrea o relatie. daca te place iti va spune si veti fi impreuna.Eu asa as actiona..si sunt 90% sigura ca va functiona. cealalta parte de 10% este cazul in care nu te place si poate se va supara.Dar eu cred ca te place. Sper ca ai inteles ideea. Sper ca te-am ajutat si tine-ma la curent.Te pup

5 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Ii place sa se joacehappy cred ca face cu mai multe asa...asta e felul lui.mai departe trebuie sa actionezi tu.nu-l mai baga in seama o vreme, sa vezi ce mai face, apoi du-te la el si ia-l in bratehappy

| wolder a răspuns:

Sfaturi:
1. Zambeste-i politicos si asteapa poate iti da un zambet inapoi.
2. Priveste lung in directia lui si vezi daca asta il impresioneaza sau il sperie.
3. Invita-l la o plimbare, un suc sau lasa-l pe el sa decida unde vrea.
4. Vorbiti despre diferite subiecte si vezi daca aveti ceva in comun.
5. Nu iti recunoaste prea devreme sentimentele si asteapta poate si el te place.

Nu am de unde sa stiu DACA ai sanse cu el. eu doar CRED ca se comporta frumos cu tine.
Ai grija sa nu aiba un interes, cum ar fi sa faceti sex. de obicei baietii asta vor de la o fata.

| neutrino a răspuns:

Iata o fata care nu stie ce doreste un gagicar de la ea! Sa te credem?

| Azµre a răspuns:

Nu avem de unde să știm! Mai bine îl întrebi direct fără perdea să te lămurească și gata.

| wrath007 a răspuns:

Pai iesi in evidenta si eu cred doar ca vrea sa se culce cu tine! dupa parerea mea!