| heiii a întrebat:

Nu stiu daca am nimerit categoria potrivita,dar m am mutat la un nou liceu si de mai bine de o luna un coleg de al meu se uita la mine foarte atent,foarte des, iar cand ne intersectam privirile se uita fix in ochii mei, parca inghetat fara sa zambeasca. am incercat sa fac tot ce imi trecea prin minte ca sa il fac sa mi zica care i faza sau sa renunte la privit. insa, nimic. precizez ca noi nu prea vorbim.ma intreaba ceva, ii raspund si invers.cand imi vorbeste pare cam reticent. face ceva, dar cuvintele lui, tonul lui imi zic altceva.la un moment dat m am gandit ca ii place sa ma vada incordata cand se uita la mine.dar cine nu s ar simti?! cum as putea sa aflu ce e in mintea lui? nu am de gand sa il intreb pentru ca nu cred ca imi va spune adevarul.

Răspuns Câştigător
| Sfeclă a răspuns:

Buna. ^^ Umm, consider ca colegul tau incearca sa-ti arate ce simte el, in felul lui. Daca nu a mai avut inainte o prietena e de inteles reactia lui. Nu-l lua tare, povesteste cu el fara sa-i dai de inteles ca vrei sa aflii ce simte el de fapt. Poate ii e greu, poate e si el speriat de ce se intampla si nu stie cum sa reactioneze...
Stii, pubertatea e cea mai grea etapa a vietii, nu stii ce vrei, te indragostesti repede...
Daca nu faci nimic si astepti, s-ar putea ca la sfarsit sa regreti... Chiar daca ai spus ca intrebandu-l daca e ceva in-neregurala, acesta ar minti, tu incearca totusi sa afli, gasesti lucruri pe care le aveti in comun.Nu vei putea sa-l eviti mereu...
Acum, nu stiu in ce masura te ajuta raspunsul meu, dar macar sper ca te-am "luminat" putin. :]]

3 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Spune-i tu ca iti place tot ce face, si ca iti place de el, daca e asa si vezi ce iti raspunde. Bafta!

| heiii explică (pentru Florenta16):

Am mai facut o data asta in trecut si toata clasa a ras de mine.plus ca eu nu il plac, mi se pare imatur, insa el imi aduce aminte foarte mult de o persoana pe care am placut o mult.

| Karmesytta a răspuns:

Cu siguranta te place