| DiannaSj a întrebat:

O prietena m-a rugat sa o ajut. Ea a avut mai multe relatii dar e timida si nu s-a sarutat niciodata pentru ca nu are curaj ca nu stie sa se sarute normal.winking Un baiat vrea sa fie cu ea..se plac amandoi dar el vrea sa o sarute iar ea nu stie. si are deja 15 ani. ce sa faca sa nu mai fie timida si sa poata sa aiba si ea o relatie normala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci...sarutul nu poate fi invatat. In momentul de fata, totul vine de la sine...nu exista un ghid pentru sarutbig grin
Trebuie sa faca ceea ce face partenerul. E greu de explicat un sarut. Poate pentru ca nu are explicatie. De parca baiatul acela nu a avut si el primul sarutlaughing Prima data e putin mai dificil, dar pe urma e floare la ureche.
Deci, fara teama...nimic rau nu se poate intampla... ABSOLUT NIMIC!

Bafta!;-*

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cum nu stie sa sarute normal? Ea stie sa sarute anormal? Sarutul nu e ceva ce trebuie invatat, este ceva ce se simte. Trebuie sa accepte si sa se lase sarutata, si isi va da seama singura, ce trebuie sa faca.

| DiannaSj explică (pentru Crisu):

Sa se sarute normal in sensul (cu limba) daca s-ar saruta altfel pentru ea sarutul e doar un pupic...ca sa spun asa

| Bellatores a răspuns:

Asculta-ma,am trecut si eu prin asta.Acum cateva luni eram la fel ca ea,dar in momentul cand s-a apropiat iubita mea de mine,pur si simplu am luat-o in brate si am inceput sa ne sarutam. Daca vrei explicatii:deschizi gura si scoti limba,in acel moment si el o va scoate si apoi incepi sa o misti,nu e mare lucru, fiecare o face cum poate, cum simte, cum vrea, nu e o regula..incearca,va fi distractiv:Xfunda?big grin