| GyoLove a întrebat:

Oare pot deveni cantareata la varsta de 14-15 ani?:d... Imi doresc de mica sa devin cantareata, dar nu stiu ce sa fac ca sa devin cantareata. Va rog ajutati-ma, este Visul Meu! puppy dog eyes

10 răspunsuri:
| WldWld a răspuns:

Pai in intai si intai ar trebui sa iei ore de canto/ chitara etc. si dupa depinde destul de mult de sansa si de cat de talentata esti. Sincer eu unul nu stiu solutia de ajunge o mare vedeta. Fiecare trebuie sa o gaseasca in timp, dar daca nu inveti si nu depui efort nu vei ajunge nicaieri.
P.S bafta >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vei ajunge niciodata la 14-15 ani, doar sa te duci la vreo emisiune de talente nedescoperita, sa te recruteze, sa ai faima o perioada si apoi sa fii uitata. Ai nevoie de ani buni de munca in domeniul muzicii. Am mancat teoria muzicala mai ceva cum mananca copii ciocolata laughing si mi-am dat seama ca sunt multe dezavantaje in a fi artist.

| GyoLove explică (pentru anonim_4396):

In orice caz, eu voi lupta ca sa ajung ce mi-am dorit din totdeauna!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GyoLove):

Ai ureche muzicala? Daca iti pun o melodie sa o asculti stii in ce gama e? Stii daca e intr-o gama minora sau majora? Stii sa compui linii melodice?
Stii sa faci diferenta intre semiton cromatic si diatonic? Daca raspunsul e afirmativ la intrebarile astea, da, du-te si fa-te cantareata...

| GyoLove explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca nu exista un om perfect care sa le stie pe toate, dar cu timpul se pot invatawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GyoLove):

Pe toate nu, pe toate din teorie muzicala iti garantez ca sunt oameni care le cunosc. Numai in momentul in care ai studiat mult muzica poti sa spui ca iti doresti cariera in muzica. Asa nu ai nici o bazahappy

| GyoLove explică (pentru anonim_4396):

In fine. Oricum voi face tot ce trebuie ca sa ajung unde imi doresc.Cu mult efort si munca depusa se poate reusi in viata.Merci pentru sfaturi.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GyoLove):

Du-te la un centru cultural si incepe prin a lua lectii de canto.tongue

| Skumpic_Bobokel_1998 a răspuns:

Da! Poti sa devii cantareata Nicole Cherry are 14 ani si face senzatii pe internet. Du-te la leectii de canto si la liceul de muzica! Succes!

| DeeDeeTa a răspuns:

Buna si eu am acelasi vis ca si tine pai in primul rand trebuie sa ai voce, du-te la lectii de canto, fa in fiecare zi vocalize, poti posta filmulete pe youtube cu tine cantand poate te remarca cineva si cel mai important sa iei lectii de canto si sa participi la concursuri succes!