| C70tx69x996ff69x5fx a întrebat:

Cum sa devin cântăreata? Imi doresc de mică sa devin

3 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Ia niste lecții de canto pentru început happy

| QElenaBoghiu a răspuns:

Mergi cu parintii si o scoala de muzica si ei au profesori care te pot testa si iti pot spune daca ai voce si daca merita sa iei lectii de canto. Cantatul in cor a fost candva o obligatie pentru totii elevii si pot sa-ti spun din experienta ca 3 sferturi din ei aveau voci frumoase dar nici unul nu a ajuns cantaret (ma refer la perioada de dininate de revolutie). La 12 ani(dacă nu ma înșel) este doar un vis care se poate materializa in urma unui test si a deciziei parintilor daca isi pot permite sa te trimita la un curs de canto ori nu.

Sper ca te am ajutat.

| unpierdut a răspuns:

Pai si acum esti mica dar sunt destule asa ca mai bine ai uita