| 123Daniela123 a întrebat:

pai sa incep...mie imi place mult de un baiat si nu sunt genul de fata disperata ba chiar suntem foarte apropiati si pot spune ca ne-am si sarutat de cateva ori, suntem mai mult cei mai buni prieteni.prietena mea cea mai buna este indragostita de el iar el de ea.de atat de multe ori am rugat-o sa il refuze, sa o faca pentru mine, pentru ca, daca as fi fost in situatie ei as fi facut acelasi gest, din respect pentru prietenia noastra si pentru ea, ca sa nu sufere. a fost de acord, cand incerca el sa o sarute ea se ferea si mereu cand o intreba ea spunea nu.am apreciat-o pentru asta si puteam spune ca ea chiar este cea mai buna prietena a mea pana cand aflu ca ei sunt impreuna iar el imi spune ca trebuie sa ma obisnuiesc cu asta ca nu au de gand sa se desparta.plang mereu si nu stiu ce sa mai fac, pot spune ca am ajuns in situatia in care nu mai am incredere in nimeni. mereu am crezut-o si mereu am ajutat-o iar tot eu sunt cea care sufera. nu stiu ce sa mai fac. nu mai vreau sa ies cu ei afara, nu mai vreau sa-i vad si totusi nu pot sa-i invinovatesc ca se iubesc dar ea m-a dezamagit total si simt ca mor. de ce mi-ar face asa ceva cand eu cu nimic nu i-am gresit? mereu am sustinut-o si am iubit-o ca o adevara sora iar ea inca se gandeste pe cine sa aleaga. i-am zis sa o lase balta, ca daca a ajuns sa-si puna intrebarea asta, e clar pe cine a ales deja. Voi ce parere aveti? eu chiar nu stiu ce sa mai fac. simt cum o parte din mine a disparut iar cand ma trezesc de dimineata simt ca as vrea sa mor.ma trezesc si plang

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e foarte greu cand ai incredere in cineva si acea persoana se dovedeste a fi superficiala.
Acum, cel mai bine e sa te distantiezi.Incearca cat de mult poti sa NU mai vorbesti cu ei! Gandeste-te la tine,la starea ta. Daca continui sa discuti cu dansii,o sa suferi mai tare.
Ia o pauza!
Detaseaza-te de toti si toate si ocupa-te doar de tine. Fa ceea ce iti place,ce nu ai facut de mult timp sau ce nu ai facut niciodata, dar ai vrea sa incerci.

Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca, unii oameni, de dragul de a fi ei fericiti, aleg o cale care ii raneste pe ceilalti.
Poate nu asta a fost intentia ei. Poate ti-a ascuns tot ce s-a intamplat, ca sa nu suferi. Dar uite ca, intotdeauna adevarul se afla.
Nu o judeca! Nu are rost.Ar fi o pierdere de timp.

In momentul de fata, cum am spus si mai sus, cel mai bine ar fi sa nu mai vorbesti cu ei.Cel putin o perioada, pana-ti mai revii.

Ai grija de tine si zambeste, viata e asa cum ti-o faci tu!

| 123Daniela123 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult.o sa incerc sa-ti urmez sfatulhappy