| Vicenzio a întrebat:

Peste cateva luni, mai exact pe la mijlocul lui Iulie o sa merg intr-o tabara la mare. As vrea sa mai pun ceva muschi pe mine, sa nu arat ca ultimul schelet. Pana acum am facut flotari si mi-am dezvoltat putin pieptul, dar de ceva vreme nu vrea sa ma creasca. La fel si cu abdomenul. As vrea un program sau niste exercitii pentru astea, si nu pentru numar, ci pentru aspect. Mai vreau si ceva pentru umeri, sau bicepsi; am acasa gantere de 5 Kg, bara de tractiuni... Nu pot sa merg la sala, din motive personale, dar am auzit ca se pot sa ma dezvolt si acasa. Va rog sa ma ajutati, chiar nu vreau sa merg la mare aratand ca un mos de 80 de ani.
P.S. : Scuzati categoria, dar este cea mai frecventata dintre toate

Răspuns Câştigător
| KobraXS a răspuns:

Pai prima si prima oara trebuie sa incepi sa alergi cat poti tu de mult,asta te va tine in forma, a doua oara trebuie sa tragi de fiare, sa faci cat mai multe tractiune, apoi flotari si ultima oara nu trebuie sa mai mananci tot ce gasesti pe la fast-food, astea chiar te ingrasa.Sa nu dea Domnul sa te gandesti sa iei pastile de muschi, nu sunt bune de loc.Acest program este mai greu, dar crede-ma, va merita>>>>

| Vicenzio explică (pentru KobraXS):

Astea le fac, dar simt ca nu le pot face asa la nimereala. Nu ar trebui sa am un program, sau ceva?

| Vicenzio explică (pentru KobraXS):

Cred ca o sa ma apuc intens de lucru. happy Daca fac in fiecare zi, dau randament mai bun, sau doar ma obosesc degeaba?

| Cosmin86 a răspuns (pentru KobraXS):

"Sa nu dea Domnul sa te gandesti sa iei pastile de muschi, nu sunt bune de loc", poti sa argumentezi TAMPENIA asta?

Creatina e foarte buna. Si proteina din zer sau albus de ou la fel.

Copil mic... ne explica el ce nu e bine din vasta lui experienta laughing

| KobraXS a răspuns (pentru Vicenzio):

DAca vrei sa platesti, da>>>

| KobraXS a răspuns (pentru Vicenzio):

Normal ca vei pune muschi pe tine, dar sa nu ei pastile, tu n-ai vazut pe la televizor ca unii au murit din cauza asta?

| Cosmin86 a răspuns (pentru KobraXS):

Tu esti COMPLET PE LANGA. Aia luasera STEROIZI, in schimb exista si pastile SUPLIMENTE ALIMENTARE extrase din mancare, mancare concentrata.

Daca nu stii NIMIC, de ce comentezi?

| KobraXS a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu sunt bune, eu nu voi lua niciodata

| Cosmin86 a răspuns (pentru KobraXS):

Nu inteleg logica. preferi sa-ti fortezi ficatul mancand in fiecare zi cat 4-5 oameni?

n-ai citit o carte in domeniu in viata ta, nu?

cand spui "Nu sunt bune" arata si ARGUMENTE, gen un STUDIU STIINTIFIC.

Sunt peste 600.000 de STUDII STIINTIFICE facute de MEDICI SPECIALISTI in domeniu.

Arata-mi UNUL SINGUR care spune ca nu sunt bune, UNUL.

Copil mic, baga in el zilnic 7 piepti de pui pe zi + 8 farfurii de cartofi + 60 de copane de pui si crede ca e mai bine asa decat cu suplimente!

| KobraXS a răspuns (pentru Cosmin86):

Ori faci ceva bine ori nu mai faci de loc, si sa stii ca nu sunt gras

14 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca incepi de acum antrenamentele la RUPERE vara VIITOARE o sa arati bine.

NU AI CUM asa repede, muschii se fac in cativa ANI.

Du-te la sala si fa un program de 4 zile pe saptamana + 4-5 MESE CONSISTENTE pe zi ( proteine si carbohidrati la fiecare masa, NU ciorbe si mancaruri gatite ).

Si o sa faci ceva ceva acolo.

| Cosmin86 a răspuns:

"dar am auzit ca se pot sa ma dezvolt si acasa" ai auzit ABERATII DE COPII MICI.

Daca se putea asta, FALIMENTAU toate salile.

Mai trebuie sa mai cresti, sa te mai maturizezi si o sa vezi singur ce tampenii spui.

| KobraXS a răspuns:

Stii ce,daca tu crezi ca proteina aia face bine, asta e, dar apoi daca omului i se intampla ceva sa nu dai vina pe mine, de acum incolo eu nu mai am nici o legatura cu aceasta discutie si inca ceva, ai spus ca ma indop cu mancare si nici macar nu ma cunosti

| MBlack a răspuns:

Din proprie experienta iti spun ca in 3 luni nu vei face mare lucru (daca nu iei proteine/steroizi, dar nu iti recomand)
Oricum daca faci exercitii, o mica schimbare se va vedea, alearga, si trage de fiare!

| Vicenzio explică:

O sa iau in considerare raspunsurile. Mulumesc!