| ApaMineralaPlata a întrebat:

povestea mea este una complicata sper sa intelegeti. Eu am o relatie de 1 an si 3 luni cu iubitul meu el ii mai mare decat mine cu 4 ani el nu mai e la scoala eu sunt inca la liceu. El mi-a spus in seara asta ca s-ar putea sa se mute din oras deoarece nu are posibilitati aici si vrea sa-si faca un viitor eu i-am zis ca nu-i nici o problema, dar el mi-a zis ca nu va putea venii cu mine cand merg la facultate in cluj sau in targu mures deoarece nu are locuri de munca. Eu i-am zis ca nu conteaza asta dar macar atat sa faca pentru mine sa vina cu mine dar el nu vrea sad dupa jumate de ora mi-a zis ca de fapt el vrea dar nu stiu nu cred in el sad m-a ranit destul de mult in ultimul timp si nu stiu ce sa mai cred, voi ce credeti e adevarat cea ce zice sau toate chestiile astea le spune doar asa? Mentionez inainte ma suna in fiecare ora ma intreba ce fac se interesa de mine acum nu mai e la fel sad e distant, mentionez ca inca nu am facut dragoste cu el :-s. voi ce credeti daca el ar pleca ar avea rost sa-l astept da sau nu? Va rog sa-mi dati sfaturisad

Răspuns Câştigător
| ExCes1ve a răspuns:

Daca te iubeste si tine la tine cu adevarat si credeti ca totul o sa fie bine si ca nu sunt suspiciuni intre voi eu cred ca e bine sa astepti persoana iubita pentru ca uneori sunt momente in care voi trebuie sa fiti alaturi unu de celalalt si sa va ajutati reciproc ca totul sa fie ok si relatie sa mearga dar daca ai suspiciuni ca el nu mai este interesat de tine nu are rost sa stai viata merge inainte si ar trebui sa iti cauti pe alt cineva care te merita cu adevarat dar asta depinde acum numai de voi!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai vezi tu evalueaza lucrurile intre voi pana atunci dar sincera sa fiu mai bine sa luati o pauza sa nu zic altceva, tipul e distant, te trateaza cu indiferenta acum inainte sa plece si imagineaza-ti cum te va trata dupa ce pleaca

| neutrino a răspuns:

Baiatul isi forteaza si el norocul. Poate asa reuseste sa te pacaleasca. Arunca-l!

| oly_9814 a răspuns:

Trateaza-l cu aceeasi indiferenta, lasa l sa fac ce simte nu il forta
cine vrea sa iti ramana alaturi o va face fara niciun pretext
ce inseamna sa il astepti, sa ce?
e o vorba nu lasa ca o pers sa fie totul pentru tine ca vine momentul in care va pleca si nu vei ramane cu nimic