| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si am o problema, dar ca sa intelegeti trebuie sa va spun TOATA povestea.sa incepem:
acum 2 luni am inceput sa vorbesc pe la scoala si pe mess cu o fata mai mare de cat mine cu un an(eu sunt in a 6 a si ea in a 7 a). tot vorbind cu ea am inceput so plac foarte mult :X, dar ea avea prieten. dupa 3 saptamani i-am spus pe mess c-o plac si mi-a zis ca si ea simte cv "aprins" pentru mine si ca mai mult ca sigur vom fi impreuna in viitor.in ziua in care i-am zis c-o plac m-a invitat la meciul ei de baschet si dupa ce am ajuns acasa m-a sunat si mi-a multumt si mi-a zis ca ma iubeste:X. dupa 2 zile am intrebat-o pe mess daca vrea sa ma sarute pe buze si mi-a zis ca isi doreste, doar ca sa nu afle prietenul ei.intro luni cand coboram pe scari la scoala ea a venit fugind si m-a sarutat pe obraz. dupa asta venea aproape in fiecare zi la mine in clasa dupa ore si povesteam. dupa ce s-a despartit de prietenul ei i-am facut o poezie pe care i-am dat-o la scoala si mi-a zis ca o ADORA la nebunie.am chemat-o la o intalnire si mi-a zis ca vrea sa vina si ca imi acorda o sansa. dupa cateva zile am vazut ca are la status "tbx reluu"(asa il chema pe fostul), am intrebat-o daca so impacat si mi-a zis ca da. apoi am intrebat-o daca mai vrea sa iesim si mi-a zis ca doar ca prieteni ca sa nu ma supar si i-am zis ca mai bine nu.intro zi am intrebat-o daca ii mai place de mine asa mult si mi-a zis ca nu mai simte ca atunci, adica cv foarte tare si aprins ci cv mediu. n-am mai vorbit cu ea pe mess de vreo 2-3 saptamani fiindca ii pedepsita ca o facut nu stiu-ce.acum s-a despartit de prietenul ei.

as mai avea sanse la ea?
daca da, ce ar trebuie sa fac?

PS:nu spuneti ca is prea micat wits' end

14 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Se pare ca fata e tare nehotarata, daca te-a lasat odata cu ochi-n soare, poate te mai lasa si a doua oara, fi si tu barbat si ai un pic de orgoliu si nu te mai ruga de ea, daca te place, te va cauta ea.

| Aasdfghj a răspuns:

Eu cred ca e cam nehotaratalaughing si cum naiba sa iti zica ca te iubeste dupa asa putin timp.fii serios si termina cu prostiile astea copilaresti. Si ca sa raspund si la intrebare, nu stiu ce sanse sa ai din moment ce ea a revenit din nou la iubitul ei.mai bine o lasi balta si mai cresti.

| roxynutza a răspuns:

Eu cred ca tu ai fost un,, extra,, ai fost cel care a stiut sa o asculte cand nu ii mergea bine relatia; se mai intampla sa vrei sa evadezi putin din rutina cu o mica aventurawinking insa parerea mea este ca iti faci rau singur asteptand sa se desparta de iubitul ei si apoi sa ai tu o sansa? nu te multumi nicioadata cu putin chiar daca tii la eawinking ar fi bine sa o lasi sa vina singura la tine daca tine la tine happy succes

| Georgi2011 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui tu sa te uiti la ea ca te joaca pe degete cum sa iti zica odata ca te place si in urmatoarele zile sa se impace cu fostul.e confuza si nu stie ce sa faca asa ca mai bine uit-o decat sa suferi mai tarziu mai tare
!

| DiiiAnAaaa a răspuns:

Eu cred ca ea va vrea pe amandoi.laughing

| lexzor a răspuns:

O poveste frumoasa, eu zic ca ea nu te merita pe tine straight face Asa ca asteapta sa vina la tine, nu sa te duci tu la ea, sa nu pari milog.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Vrea. apoi nu mai vrea
Trage-ți și tu o gagică să vezi cum ar reacționa fata asta
Altceva. mâncațeas nu știu cu ce te-aș putea ajuta!

| NicklausMikaelson a răspuns:

Aceeasi pov si la mine. doar ca eu nu am iesit la un "date" cu ea. +ca mi-a fost colega de gradinita si suntem ft buni prieteni. Eu zic s'o lasi balta. E genul de fata ce se comporta cu tine ca,, a 5-a roata,,

| gedderth23 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca s-a despartit din nou de el.

| Gabriel_Cata_1992 a răspuns (pentru gedderth23):

Fratiorul meu lasa tu iubirea acum. Mai cresti un pic si o a vezi lucrurile total diferit. Fetitele din ziua de azi sunt foarte anapoda. La voi nu e vorba de iubire ci doar de niste flirturi copilaresti, un sarut si cam atat. Dupa aceea merge si incearca pe altul sa vada cum e. Eu vorbesc in general sa nu se inteleaga gresit, sunt si exceptii, dar cam asta este situatia in ziua de azi. Mai asteapta un an, doi si dupa aceea incearca sa iti faci o prietena de o seama cu tine sau chiar mai mica cu un an si sa va "iubiti" adica sa va indragiti unul pe celalat, sa va sustineti si sa fiti prieteni foarte apropiati, ca pana la urma asta inseamna sa ai prieten/a. Nu te gandi direct sa o pipai sau la sex. Nu iti face sperante desarte legate de sex, mai cresti un pic si o sa vina si randul tau. Eu sper ca ti-am fost de ajutor, dar cum nu te cunosc si nu iti stiu personalitatea nu iti pot da un sfat 100% care sa iti fie de ajutor.
Sper ca m-am facut inteles si carpe diem (google it daca nu stii ce inseamna)!

| Sabii a răspuns:

Eu cred ca se joaca cu voi, sau va place pe amandoi.

| Brainn a răspuns:

Clara treaba. E curva. rolling on the floor)

| BandS a răspuns:

Poi daca nu vrei, atunci nu-ti spun k esti prea micwinking, mie chiar nu mi se pare ca esti prea mic. Poi ce sa zic? Nu cred ca ar fi o idee buna sa te bagi intre ei, daca ea a ales sa se impace cu fostul prieten, a fost alegerea ei. nu cred ca a fortat-o nimeni. Ar trebui sa nu-ti mai faci sperante degeaba, poate ea inca simte ceva pentru acel baiat si de aceea s-a impacat cu el. Cand iti spune ca simte ceva pentru tine, probabil se referea la o prietenie destul de stransa, poate ei ii place sa fiti mai mult prieteni decat impreuna. Poate ti-a spus ca te iubeste doar asa ca suna frumos si s-a comportat asa frumos cu tine, ca in vremea aia nu se intelegea asa de bine cu prietenul si dupa aceea ca numai avea cu cine sa stea. oricum toate bunewinking sper ca ai inteles ceva din ce am incercat sa-ti explicwinking

| keNzorRo a răspuns:

Iti dau eu un sfat! Mai bine ai lasa-o. Sunt o gramada de fete pe planeta asta! Daca ea nu a vrut atunci sa fie sanatoasa! Sunt sigur ca vei reusi sa iti faci alta prietenawinking