| Auslesse a întrebat:

sa va explic mai intai cum sta treaba.

baiatul are 24 de ani(e destul de mare), eu am 20.
de vreo 2 luni si jumatate, incoace, tot vorbeste cu mine prin mesaje..problema e ca,in tot timpul asta,mesajele noastre se rezumau doar la "ce mai faci?, ce-ai mai facut?, ce mai zici?"..si cam atat..adica el nu intra prea mult in detaliii,e scurt si la obiect,indiferent ca-i trimit eu sau ca-mi trimite el mesaj.
el e genu` de baiat "mai smecheras" asa,pe care multe fete l-ar vrea.
prietena oficiala nu are sigur(el mi-a zis),dar,in schimb, are obiceiul de a merge impreuna cu prietenii lui la fete din alea"de-o noapte"(stiti voi.).el nu mi-a zis niciodata ca merge la fetele alea, dar eu stiu..deci,el nu stie ca eu stiu.
in tot timpul asta a facut diverse glume, pe tema unei eventuale relatii intre noi doi..si mi-a dat mai multe semne cum ca i-ar placea de mine,dar,totusi,nu face nimic in acest sens,desi a avut foarte foarte multe ocazii de a face ceva.
i-am dat cateva semne ca-mi place de el, dar eu nu sunt genul de fata cu care e el obisnuit, adica nu-s una de aia pe care o vrajeste cum vrea el.
a fost o perioada in care nu l-am mai cautat deloc timp de o saptamana..si,dupa o saptamana in care nu am vorbit absolut deloc,tot el a fost cel care mi-a dat mesaj.
si acum intrebarea mea e urmatoarea.ce credeti ca urmareste el,de fapt? avand in vedere ca a avut nenumarate ocazii de a face primul pas,dar niciodata nu l-a facut?
si, daca n-ar vrea o relatie cu mine, de ce imi mai trimite mesaje? asa, doar de dragul de a le trimite?

p.s. fara raspunsuri rautacioase!
multumesc!

10 răspunsuri:
| buturuga a răspuns:

Probabil ca te considera doar o prietena buna, din moment ce ai spus ca el e "mai smecheras" mi se pare firesc sa vrea multe fete in jurul sau. Daca te place, el ar trebui sa faca primul pas, iar daca nu, o prietenie in plus e bine venita oricand big grin

| Auslesse explică (pentru buturuga):

Inteleg ce spui, dar prietenia o fi binevenita pentru el, ca pentru mine...hmm..e cam asa.

| ℓσνє a răspuns:

Vrea sa fiti doar prieteni. Daca trimiti mesaje cuiva cu,, ce faci?" etc. nu inseamna ca il placi.winking

| Auslesse explică (pentru ℓσνє):

Intr-o seara m-a intrebat ce fac..si i-am zis ca abia am facut baie..la care el zice"ai facut baie fara mine?".
sau in alta seara ma intreaba"socru` meu ce face?", adica tata.tu ce intelegi din asta?

| pursisimpluAlex a răspuns:

Degeaba ai 20 d ani sti ca se duce la fete (din astea de-o noapte) iar acum din senin vr relatie serioasa vrea sa aiba o iubita pentru sex sa numai fie nevoit sa plateasca pentru asta iar asta arata ca nu poate avea o iubita asa ca se rezuma la curve. bfthappy

| Auslesse explică (pentru pursisimpluAlex):

Pai asta-i faza.ca el nici acum nu vrea relatie serioasa.si pe alea nu le plateste, ca-s "prieteni" vechilaughing

| whitesensation a răspuns:

Nu prezinti prea mare interes pentru el, poate la o adica sa se culce cu tine, asta cred ca e si motivul pentru care trimite mesaje...
daca vrei un baiat care sa fie indragostit de tine lulea, umil si credincios cauta un baiat cuminte

| Auslesse explică (pentru whitesensation):

Ok,am inteles ce vrei sa zici, dar hai sa-ti zic ceva:intr-o seara m-a intrebat ce fac..si i-am zis ca abia am facut baie..la care el zice"ai facut baie fara mine?"..sau in alta zi, ma uitam la tv si el mi-a trimis mesaj, i-am zis ce fac si el zice"hai ca vine eu, sa ne uitam amandoi".
sau in alta seara ma intreaba"socru` meu ce face?", adica tata.tu ce intelegi din asta?

| Auslesse explică (pentru Auslesse):

Scuze,vin*

| whitesensation a răspuns (pentru Auslesse):

Astea cu "faci baie fara mine" "socru ce face" etc. sunt chestii care ti le induce fara sa vrea probabil ca sa te atraga, comportament tipic de alfa.
de ce crezi ca iti place asa de mult de el laughing omu e player