| Laviniaaaaa23 a întrebat:

stiu ca am mai pus intrebarea asta de un catralion de ori dar sunt speriata si stau cu frica.
Bine..Deci acum 4 luni am facut sex cu prietenul meu [neprotejat]. Apoi cand mi-a venit ciclul am avut un ciclu meroniu de vreo 3-4 zile. dupa care [la aprox. 7-10 zile am avut un CICLU NORMAL ]
Urmatoarele luni am avut ciclu normal.
PROBLEMA ESTE CA URINEZ MULT SI DES! Nu am alte simptome de sarcina[voma,greata,pofte,NICI NU M-AM INGRASAT MACAR! ]
Am fost la medicul de familie,mi-a dat sa fac o analiza de urocultura si mi-a spus chiar asta:,,Deci tu nu ai infectie urinara,am sa-ti dau sa faci o ecografie poate ai nisip la rinichi... Nu cred ca am nisip pentru ca nu ma dor si urinez si mult.
Daca as fi avut diabet...s-ar fi fazut in urocultura, nu-i asa?
INTREBAREA MEA ESTE: SUNT INSARCINATA SAU NU?
vA ROG, RASPUNDETI-MI!

12 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Nu esti gravida. Cum naiba sa fii gravida daca ti-a venit ciclul?

| Laviniaaaaa23 explică (pentru Alcyon):

Asta zic si eu. Dar de ce urinez in halul asta? Si canditativ si des?

| Alcyon a răspuns (pentru Laviniaaaaa23):

S-ar putea sa fie vorba de-o cistita?

| Laviniaaaaa23 explică (pentru Alcyon):

Nu. cistita ustura. si cistita oricum nu dureaza o luna straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce nu-ti faci un test de sarcina si ai scapat cu usurinta de toate indoelile

| Laviniaaaaa23 explică (pentru anonim_4396):

A da am uitat s amentionez! am facut 3 teste si au iesit negative.DAR SPER SA-MI ARATAT REALITATEA[DESI UNUL L-AM FACUT ACUM 3 SAPTAMANI, DIN URINA DE DIMINEATA].

| Laviniaaaaa23 explică (pentru Laviniaaaaa23):

Sa-mi fi aratat*

| MiruD a răspuns:

Poti sa ai metroanexita(raceala la ovare), dar in nici un caz sa fii insarcinata. Daca erai, nu mai aveai ciclu in fiecare luna. Asa ca stai linistita. Fa o baie fierbinte la picioare timp de o saptamana si ia Xefo, oxacilina si No-Spa. Nu o sa mai ai nimic. happy Insanatosire grabnica.

| WhiteLover a răspuns:

Nu inteleg de ce doamne iarta-ma nu va protejati 5 minute, mai bine stati 4 luni cu frica? ia anticonceptionale daca pe dansul il "deranjeaza" prezervativul, dar ai grija! vrei sa mai treci prin grijile astea odata? NU, nu esti gravida!

| Killa93 a răspuns:

Eu am avut aceeasi prolema, si m-am dus la gineco. rezultat a fost simplu : Infectie. big grin

Nu fata, evident ca nu esti! Poate e doar o problema hormonala si o infectie.

| Laviniaaaaa23 explică (pentru Killa93):

Nu am infectie! asta mi-a spus-o medicul de familie dupa rezultatele analizelor de urocultura! tu urinai mult si des fara usturimi?

| Laviniaaaaa23 explică:

Eu sunt si putin plinuta[163 cm / 63 kg] si nu-mi dau seama [ ca unii spuneau ca la 4 luni se vede putin] dar eu nu vad nicio schimbare.
Ieri trebuia sa imi vina menstruatia si nu mi-a venit.[+ ca nu am niciun semn ].
cand ma voi duce sa fac ecografia ce se va vedea? daca o sa se vada un copil acolo? mama mea o sa lesine.
CE SA MAI FAC? SUNT SPERIATA DE MOARTE. ASA MOD DE A URINA NU AM MAI AVUT IN VIATA MEA! SI NU SE MAI OPRESTE! DE VREO O LUNA SI CEVA APROAPE 2.