| marinelamarin a întrebat:

sunt cu un baiat de 2 ani si o luna.el este foarte gelos....in fine azi ma salutat un baiat si a inceput sa faca o criza de gelozie.(eram pe drum ma ducea in statie la microbuz, s-a mutat undeva in gazda, intr-o parte a orasului unde nu mai fusesem)ma rog si tot imi reprosa ca de ce ma salutat ala.si dupa cateva minute,nemaisuportand am ridicat tonu si am zis sa inceteze.el a spus sa ma duc singura,a plecat si m-a lasat acolo,m-am asezat pe o bordura si am inceput sa plang caci nu stiam pe unde sa o iau,erau multe d\strazi si nu stiam care e cea corecta.a venit o tanti la mine si a incercat sa ma calmeze, mi-a explicat unde e drumul, a vrut sa vina cu mine dar am spus ca ma descurc. apoi a venit el dupa mine, dar nu pentru ca sa ma ajute ci pentru a-mi da niste bani cu care-l imprumutasem aopoi s-a dus la magazin.eu am ramas singura..am mers unde am vazut cu ochii si la un momendat nu mai stiam unde sunt si nici sa m intorc.am vrut sa iau un taxi dar nu stiam de unde, mergeam pe strada plangand si intrebam lumea unde pot gasi unul.in cele din urma am gasit si m-a dus in statie.precizez ca era sa dea si o masina peste mine.ce parere aveti despre gestul lui? credeti ca nu ma iubeste? eu nu prea mai cred.in acea zi m-a facut si sa plang si nici nu i-a pasat, s-a intors cu spatele la mine.dar am tacut sa nu il mai supar.nu mai cred in el.m-a lasat singura pe un drum unde nu stiam sa merg si ma si ratacisem, astept parerile voastre.scuzati-mi greselile de scriere, m-am grabit

Răspuns Câştigător
| Leerix a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat, ii pasa de tine si nu te lasa acolo! Eu spun sa-l ignori cateva zile, sa vada ca esti suparata pentru gestul lui, poate isi da seama ca a gresit straight face Daca nu isi cere iertare, nu are rost sa iti mai pierzi timpul cu asemenea persoana. Daca iubesti cu adevarat pe cineva, faci tot posibilul sa ii fie bine, protejezi persoana respectiva, iti pasa de siguranta ei, de sentimentele ei, nu o abandonezi la primul colt de strada... Arata-i ca esti suparata pe el cateva zile, poate isi da seama ca gestul lui a fost extrem de stupid si fara sens. Daca te iubeste cu adevarat (desi nu prea cred) isi va da seama ca a gresit.

9 răspunsuri:
| LeeJiEun a răspuns:

Gelozia apare atunci cand cineva te iubeste. Nu degeaba e gelos. Ii va parea rau si iti va cere scuze, cu siguranta se va gandii mult la acest gest si ii va parea rau. Eu zic sa il ierti, dupa parerea mea e normal sa se intample asemenea momente intr-o relatie. Numai bine! happy

| FABULOSUL6000 a răspuns:

E un nesimtit! Ce ai mai vrea sa auzi! Asa vrei sa o duci? Eu zic ca numai dragoste nu e.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il uiti. Si stai linistita deoarece intr-un final, el o sa fie cel care o sa te caute si o sa regrete toate gesturile si crizele de gelozie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai stat cu el doi ani? si e atat de prost? lasa-l.

| Hakuouki a răspuns:

Nu-mi bat capul.

| NameHarris a răspuns:

Eu iti dadeam si o mama de bataie ca tea salutat alalaughing Glumeam.Asta nu e iubire e bataie de jocwinking

Răspuns utilizator avertizat
| piticelm a răspuns:

Zii sa se duca naibii, cu tot cu gesturile lui.Astea nu sunt gesturi de om normal, si unul care nu te cunoaste te-ar ajuta.Nu merita sa-ti bati capul cu un asemenea experiment esuat.