| TheBoyFromVeniceBeach a întrebat:

Sunt fata, 16 ani,am 1, 66m; 58kg, am un par lung blond.nu am avut niciodata un prieten. Nu sunt o persoana chiar atat de cuminte sau de timida, dar niciodata nu suport persoanele care vorbesc mult si prost. Mereu ma simt complexata de unele colege de clasa care au fite si gesturi si nu stiu de ce... Nu stiu de ce sunt complexata si de ce nu ma simt bine in pielea mea, de ce nu am incredere in mine cu toate ca mie imi place mult cum arat!?

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Eu zic sa mai slabesti putin.
Putin sport si o alimentatie buna nu o sa-ti strice, ba chiar o sa faci forme frumoase.
Tu nu ar trebui sa ai treaba cu colegele tale, cum sunt ele.Trebuie sa te obisnuiesti cu idee ca nu toti suntem la fel si mereu vei gasi persoane care sa ti se para enervante din cauza caracterului lor, dar asta este, suntem toti oameni iar pe cei pe care nu ii suportam, incercam sa-i ignoram.
Daca nu te simti bine in pielea ta cu siguranta ai un motiv. Poate trebuie sa schimbi ceva la tine si nu stii ce, sau ar trebui sa imbunatatesti.
Increderea este un element foarte important care nu ar trebui sa lipseasca din caracterul nimanui.Atunci cand ai incredere in ceea ce esti si in ce poti face, nimic si nimeni nu te poate impiedica sa ajungi acolo unde iti doresti.
Lasa complexele ca nu te ajuta la nimic.Increderea si ambitia te vor ajuta mult in viata.

7 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Tu te auzi ce vb laughing. Daca nu faci misto -Ia sa te vedem si noi cum arati ca sa vedem daca e asa cum zici tu :-p.Sti o privire din afara e buna -Poate tu te crezi prea frumusica si nu esti?

| TheBoyFromVeniceBeach explică (pentru Danysan):

Bine. Mersi pentru raspuns, este raspunsul de care aveam nevoie, m-ai ajutat extrem de mult, cu ajutorul tau chiar am trecut de toate lucrurile care ma complexeaza. Daca taceai, filozof ramaneai!

| Danysan a răspuns (pentru TheBoyFromVeniceBeach):

Nu te supara aici toti suntem anonimi :-p. Daca tu crezi ca esti ok at asa sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care ar fi intrebarea?
Sa presupunem ca mi-am dat seama.
Daca esti frumoasa nu e neaparat sa ai prieten ca-n ziua de azi sunt preferate curvele nu conteaza cum arata. Cat despre increderea in sine, nu stiu ca nici eu nu prea am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce zice lumea, fi tu inusti ca sunt destui baieti care au ochi si pentru tine. Daca ai suflet si sti sa gandesti, sa vezi altfel lumea decat o vad pitipoancele ai toate sansele pentru o relatie de lunga durata. Sa cantaresti lucrurile inainte de a zice sau a face ceva nu sa te arunci cadou pe tava deoarece tipul este frumos si foarte popular, colegele tale fac asta din invidie, complexele sunt o prostie, tu ai incerdere in prostii?

| varcolaccc a răspuns:

Nu ai de ce sa fi complexata de nimic di de nimeni. Dumnezeu ne-a lăsat pe pământ pe toti la fel. Fiecare e frumos in felul lui. Daca tu te crezi frumoasa e foarte bine fiecare crede ce vrea despre sine si nu trebuie sa iti pese de părerile altora despre tine dar nici sa la ignori.

| Zapaaacita a răspuns:

Slabeste