| andreea263 a întrebat:

Buna TPU sunt foarte speriata am avut un contac sexual protejat acum o sap jumate trebuie sa imi vina ciclu pe data de 6 azi m-a durut burta forte tare si mai curs ceva maro ce este? Sunt însărcinată?

10 răspunsuri:
| PussicatDolls a răspuns:

Dacă prezervativul a fost verificat la final şi nu era rupt, atunci nu ai de ce să îţi faci griji. Dacă erai însărcinată nu te mai durea burta şi nu îţi mai curgea nimic maro.Este posibil să fie o răceală, consultă un doctor, fără ruşine :-) Vorbeşte şi cu prietenul tău despre asta. Baftă!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă aţi folosit CORECT prezervativul şi l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!

Cel mai probabil, este vorba de începutul menstrei happy

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Poate da, poate nu, intr-o luna vei vedea!

| Alcyon a răspuns:

Poate ti-a venit ciclul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost la primul contact? Daca te-ai protejat si nu s-a rupt nimic, e i nregula. Poate ca iti curge ca s-a rupt himenul. Oricum, stai relaxata ca nu e nimic grav daca nu s-a rupt.

| Hakuouki a răspuns:

Da, sa va traiasca.

| Blamely a răspuns:

Există posibilitatea.

| BornToBeLoved a răspuns:

Sa
Speram ca esti doar tutahappy

| andreea263 explică:

Acum pe seara cand am fost la baie si mam ster era sânge am uitai sa spun am 18 ani

| Sandy1996 a răspuns:

Salut!
Daca ati facut sex de la inceput cu prezervativ si nu s-a rupt, atunci e imposibil sa ramai insarcinata!
Dar daca mai intai ati inceput sa faceti sex fara prezervativ(1 minuta-2min) si dupa aceea ati folosit prezervativul sau daca prezervativul s-a rupt ( e posibil sa nu observati cind se rupe) atunci sansele sunt foarte mari de a ramane insarcinata!
Observa cit timp dureaza aceasta scurgere vaginala. Daca dureaza doua zile du-te si cumpara un test de sarcina, iar daca dureaza 3-5 zile atunci ai noroc!
Singerarile vaginale previn sarcina si seamana mult cu menstruatia.
Diferenta este ca la menstruatie ai nevoie de tampoane(multe), iar sangerarile vaginale care previn sarcina ai nevoie doar asa de un tampon ca sa nu-ti murdaresti lengeria.