| stefanbos a întrebat:

Buna TPU, sunt putin cam indecis, mie imi place de o fata de la mine din clasa (sunt a 12 a) insa ea nu ma place, dar aici intervine problema, colega ei de banca ma place foarte mult pe mine si nu stiu daca sa ma combin cu ea, ma puteti ajuta cu un sfat? DAU FUNDA

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă nu i tentionezi ca relația safie în vederea căsătoriei, relația va fi doar pierdere de timp și energie.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai baiete, esti destul de mare la 18 ani ca sa intelegi ca o fata/femei NU poate sa te placa pe cineva cu forta, cand nu simte nimic pentru tine.
Nu poti sa te combini cu cineva care nu simte nimic pentru tine, intelege odata!

| Violleta2022 a răspuns:

Hai ca acum am vazut ca tu esti de fapt un MITOMAN!

In realitate ai peste 22 de ani (ca atat aveai anul trecut). dupa cum ai decalarat tu, deci minciuni de plictiseala!

"în 17 Noiembrie 2022 | stefanbos a întrebat:
Salut TPU, am 22 de ani si relatie cu o fata de 2 ani..."

Deci, esti TROLL sadea!

| stefanbos explică (pentru Violleta2022):

Chiar am 22 de ani dar am ramas repetent

| dullcat a răspuns:

Buna. Mai bine faci altceva decat combinat aiurea. Daca fata pe care o placi nu te place la randul ei, mergi mai departe.Nu rezolvi nimic daca te combini cu colega ei de banca. Vrei sa faci asta numai asa ca sa ii dai peste nas sau?

| Loliloloiii a răspuns:

Buna! Daca fata pe care nu o placi nu te place înapoi nu o poti obliga sa o facă, însă, o poți face sa te placă.
Poți fi mai drăguț cu ea dar nu foarte insistent, nu o înnebunii fetele urăsc cand un baiat face asta.
Încearcă sa o ajuți la lucrurile de care ea are nevoie, iar daca ea te pune sa îi cumperi lucruri este clar ca doar se foloseste de tine și de bunătatea ta.
Daca nu merg aceste lucruri ar trebui sa o alegi pe fata pe care te place, deoarece, te iubește si mai bine alegi pe cineva care te iubește decât sa alegi pe cineva care nu te iubește dar tu îl/o iubești deoarece te va răni. Sper ca ti am fost de ajutor. Succes!