| anonim_4396 a întrebat:

Acum sa va spun povestea mea happy. Vara trecuta am fost impreuna cu o fata care venise in Romania doar in vacanta timp de o luna >: dar dupa aceea ne-am despartit sad, dupa doua saptamani ea a plecat in Spania si am inceput sa vorbim din nou si neam inpacat happy, dar dupa cateva luni ne-am gandit ca e mai bine sa ramanem doar buni prieteni pana o sa ne vedem din nou pentru ca daca avem ocazia sa fin cu cineva sa o facem si asa a fost vorbeam pe net ore insir zi de zi si mai era o saptamana pana cand trebuia sa ajunga dar mi-a facut o surpriza si a venit mai devreme cu o saptamana happy si dupa am fost impreuna timp de o luna si cv dar ea trebuia sa plece din nou sad si acum o saptamana a plecat si noi vorbisem din nou ca daca avem ocazia sa fin cu cineva sa nu ezitam si eu dupa 2 zile dupa ce a plecat mi-am gasit pe cineva big grin care imi placuse maidemult de ea si creznd ca o iubesc m-am imprietenit cu ea dar nu a fost asa eu doar o placeam straight face si prietena mea care a plecat s-a suparat pe mine nici nu mai vb nimic si nu stiu ce sa fac ma gandesc zi de zi la ea si la amintirile noastre crying, va dati seama ca ea crede ca nu am iubit-o sa ca nu o mai iubesc daca nici nu a plecat bine si eu deja mi-am gasit pe cineva :/ dar nu este asa o iubeesc din toata inima si nu stiu ce sa ma fac nu o mai am nici la prieteni pe facebook nici nimic crying. Intrebarea mea este, ma va putea ierta vreodata chiar daca poate nu am gresit ca am fost cu cealalta ca vorbisem despre asta dar s-a intamplat foarte repede, va mai exista vreodata cv intre noi? Asi astepta oricat doar ca sa fiu din nou cu ea! crying. Ce credeti? big grin

Răspuns Câştigător
| Ale_4028 a răspuns:

Din punctul meu de vedere ai gresit foarte mult! E normal sa fie suparata pe tine pentru ca asa suntem noi fetele!
Cred ca cel mai bine ar fi sa stai tu si sa te gandesti pe care dintre ele le vrei cu adevarat. Daca pe cea care e plecata in Spania atunci fi sincer cu ea, cereti iertare, explica-i situatia si poate v-a intelege! Dar daca o vrei pe cealalta, laso in pace pe cea din Spania! Parerea mea e ca te joci cu sentimentele amandurora. Daca o iubeai asa tare cum spui nu iti doreai sa iti gasesti pe altcineva, ii era loial si fidel si asteptai pana cand venea iar acasa ca sa va vedeti. O iubire adevarata trece si prin foc! Si poate ca relatiile la distanta nu prea functioneaza dar daca iubesti: lupti, incerci si speri! Numai tu stii ce ai de facut! Bafta si sper sa iei cea mai buna hotarare.

4 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Scrie-i o scrisore de iertare.

| Danysan a răspuns:

Amice nu vad de ce s-ar supara de vreme ce ea e o persoana asa de imprevizibila -Ba pleaca ba vine nu stiu e cam aiurea -Si pe tine ce te-a mancat sa-i spui sau cum a aflat?-Oricum relatia voastra are sanse de reusita si continuitate fff mici pentru ca nu se bazeaza pe incrdere dar marea problema e distanta laughing.Vb cu ea incearca sa-i explici ca ai gresit -Spune-i ceva de genu ca ea e totu pentru tine dar ca nu e numai vina ta, ca daca era lanaga tine poate nu faceai asta, spune-i ca aveai si tu nevoie de ceineva ca sufereai-Poti sa-i spui ca fata respectiva te-a drogat si s-a folosit de tine rolling on the floor aww ce nesimtit sunt nu da eu nu prea mint fetele laughingMilitez pentru increderea intr-o relatie dar daca e pentru a te impaca cu persoana iubita de ce nu?-Fundita?:-D?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E clar ca te iubeste fatuca asta!
Of, of.Te avanti prea repede intr-o relatie si nu e bine. Daca ai sentimente pentru prietena asta a ta, de ce ai incercat cu altcineva? In fine...
Vorbeste cu ea si explica-i cum stau lucrurile. Cere-ti iertare, recunoaste-ti greseala si spune-i ce sentimente ai pentru ea. Spune-i ca ti-e greu fara ea si incerci cat de mult poti sa fie bine!
Nu avem de unde sa stim daca te va ierta.Doar de tine depinde asta. Dar, important e sa-i dovedesti ca intr-adevar regreti ce ai facut. Iar daca vei intalni o fata care te va interesa, asteapta s-o cunosti, sa fii sigur ca incepi sa ai sentimente pentru ea, iar mai apoi fa urmatorul pas.

Multa bafta si sper sa auzim vestim bune!

| PaulaaPaulika a răspuns:

Da, poți încerca să-i explici că ați căzut de-acord că puteți să vă faceți noi iubiți/iubite, așa că nu ar trebui să fie o problemă. Ar trebui să înțeleagă, așa că există șansa să fiți iar împreună.