| AnAndrey1994 a întrebat:

sad sad Sunt trist dupa o fata pe care o iubesc si ma iubeste sad! Am avut o relatie enorm enorm de frumoasa sad dar ca oameni ne-am certat am mai gresit una alta! Pe final eu am fost baiul nu i-am dat destula atentie nu am iubit-o destul dar sunt si eu om nu trebuie sa fiu criticat ori cine gresteste! 2-3 zile nu prea am vorbit am incercat sa fac totul sa fie bine dar ma simteam dat la o parte sad si la nervii am zis sa isi caute altul! A continuat relatia cateva zile la care ne-am despartit! Am lasat-o in pace 1 sap sa ii treaca iar fix la o sap i-am luat un buchet de flori m-am dus la ea acasa mi-am cerut iertare dar era prea hotarata nu nu si nu! Am dormit acolo in seara aia doar ca ea a hot sa doarma cu maicasa si mi-a dat ceva d ebanuit i-am luat telefonul si am vazut ca "sta" cu altul mesaje de dragoste una alta si mi-am dat seama ca dupa 2 zile sa si dus la altul! Ziua urmatoare am stat cu ea in pat si in ciuda ii trimitea mesaje la ala! Nu are nici un viitor cu ala 100%! Mi-a zis ca ma iubeste dar vrea sa fie cu el si a plans! I-am zis iubirea nu vine un doi doar simte fluturasi in stomac nu iubire! Ce sa fac? Mi-e greu fara ea sad sad! Stiu ca nu trebuie sa o mai caut una alta dar e greu nu ma pot abtine sa nu ii scriu chiar daca fac rau si fac sa ma urascasad Ce ziceti daca ma iubeste se va despartii de ala? A recunoscut ca stie bine ca isi face rau ca sta cu ala si ma iubeste pe mine!

7 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Daca iti spune chestiile alea isi bate joc de tine, tu nu o mai baga in seama ca vine singura inapoi, continua sa vezi unde te duce pe tine viata, nu poti sa ii tragi pe toti dupa tine caci viata nu e la fel in fiecare moment, daca ea vrea sa fie cu ala si spune ca te iubeste pe tine e clar ca nu e sanatoasa sau isi bate joc de tine, dar sa stii, mai exista fete in lume si mult mai bune, nu te limita la una singura, relatia a fost si acum s a dus ai invatat din greseli si acum nu le vei mai repeta.

| TanteMarianne a răspuns:

Daca te-ar fi iubit cu adevarat nici nu ar fi plecat. mai e varianta sa fie silita de cineva. incearca sa o spionezi sa vezi cam care e treaba. daca e e fericita cu ala fara tine aia e. nu te-a placut si gata tot balamucul, trebuie sa-i stergi numele din telefon si sa o dai uitari. ar mai putea fi o cearta mai rea si poate sa se intoarca!

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Cand vad asa ceva mi se face si mi-e dor de fosta...
Nu stiu de ce iti face asta. Un lucru stiu sigur: Daca te iubeste tot la tine se intoarce.

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Mie* pardon.

| chipicao2 a răspuns:

Tristsad eu zic ca daca te iubeste, da..se va intoarcehappy

| esmeraldaskumpyk a răspuns:

E vina ta ta ta ca a fugit pretena. o sa ramai singurel pe lume

| andreea20re a răspuns:

Te iubeste, dar iti face fazele respective pentru ca tu ai trimis-o la altul. Acum, ea "iti asculta" sfatul. Lupta pentru ea ca tine la tine!
Cere-ti iertare pentru ceea ce i-ai spus, zi ca au fost niste vorbe aruncate la nervi, etc. Fii sincer cu ea!