| Lucian_1592 a întrebat:

Recent ma confrut cu o chestie prin care am mai trecut.
Am stat cu o fata 4 ani de zile si de cateva zile m-am despartit de ea.
Inceput...
Acum 4 ani, intr-o vara un prieten imi face cunostinta cu o fata din blocul unde statea, toate bune si frumoase... ne-am intalnit la sucuri, plimbari prin oras s. a. m. d.
Dupa 9-10 luni de stat impreuna aflu ca s-a pupat cu un fost prieten.
ea la timpul ala avea doar 16 ani eu vreo 18.
Bineinteles ca am aflat, am intrebat-o prima oara nu mi-a recunoscut, dupa alte incercari si siruri de reprosuri, in sfarist mi-a recunoscut. Ne-am certat a fost prima oara cand jignito si nu a fost de bun augur.

Bun, amandoi am crescut, fata termina liceul, inevitabil facultatea alege bucuresti.Nu mi-a surus ideea de a plecat, dar nu am avut ce face si am acceptat (pana la urma era vorba de viitorul ei)
Se termina si vancata de vara, fata pleca la fac. in bucuresti.
Un timp ne-am inteles foarte bine, venea saptamanal, mai ma duceam eu la ea si tot asa.
Pana intalneste un tip pe acolo (tipul fiind tot din localitatea din care suntem si noi) ea il cunostea mai de mult.
Am aflat dupa vreo 3 luni ca s-a sarutat cu el, cluburi si a si dormit la el de vreo 2 ori (asta din ce stiu eu)
Nu m-am putut abtine mi-a recunoscut si am si plesnito (nu mi sta in carcater dar pur si simplu nu m am putut abtine)
am stat ceva timp despartiti
si bineinteles ne-am impact ea, ca cica domne ea ma iubeste si ca ii pare rau.
Ne-am impacat. de atunci nu a mai gresit. Eu in schimb am continuat sa-i reprosez mereu aceleasi chestii, la orice mica greseala, ii strigam de anumite chestii pe care ii le daruisem cu toata dragostea, ba chiar pentru un id pe care il gaseam in lista si, nu stiam de el, ma certam cu ea (cine e ala, ce treaba ai cu el etc.)
ma transformasem intr-un taran de calibru autentic.

Actual:
Mi-am revenit, incepusem sa fiu mai intelegator cu ea, sa uitam trecutul chiar ne a mers bine o perioada asta, pana intru pe idul ei sa iau idul unei prietene comune sa ii dau niste referate, peste ce credeti ca dau?
peste alte iduri dubioase si cu care stiam ca a avut ceva de impartit (era si fostul ei prieten, ceva golani etc)
Am sunat-o, i-am spus, i am cerut explicatii si ca nu domne ca nu are nicio treaba cu niciun ca doar ea le dat accept si atat.
si bineinteles nervii au revenit si i am vb iar foarte urat si i am strigat anumite chestii.

Problema e ca nu stiu ce sa fac?
Mai are rost sa incerc ceva?
Voi ce parere aveti, ati proceda daca erati inlocul meu?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Atotstiutorul a răspuns:

Baiete ai o inima de aur daca tu ai putut sa treci peste faptul ca ea s-a culcat cu un alt tip, "Am aflat dupa vreo 3 luni ca s-a sarutat cu el, cluburi si a si dormit la el de vreo 2 ori (asta din ce stiu eu) " nu stiu daca are rost sa te stresezi, relatiile de la distanta de obicei nu prea tin, fata isi face alt anturaj, cluburi observ doarme pe la altii isi traieste viata in timp ce tu? eu unul personal as lasa lucrurile exact asa cum sunt, las timpul sa imi decida soarta...

9 răspunsuri:
| Sigmund a răspuns:

Pai din cate mi-ai spus tu, fata te-a inselat de nenumarate ori saruturi cu altii, dormitul la altii si asta din ce stii tu.Este mai mult decat clar ca ea nu te iubeste.Se pare ca vrea doua relatii de-odata sau ce? Daca se saruta cu primul care ii iese in cale, mie mi se pare ca nu este pregatita pentru. o relatie serioasa, asa ca te sfatuiesc sa nu mai cazi in capcanele ei.Stiu ca o iubesti, probabil mult de tot, este greu pentru. tine sa stii ca prietena ta te-a inselat, dar, parerea mea este ca nu poti sa continui asa la nesfarsit in sensul ca ea te inseala, iar apoi tu o ierti. Oricum tine cont si de ce-ti dicteaza inima, dar fii si rational si daca vrei tine cont si de sfatul meu.Mult succes!

| Ea12345 a răspuns:

Daca te-a inselat o data, d edoua ori, parerea mea ca o va putea face oricand iar. A vazut ca-i permiti, profita.Stii,oricata iubire ar fi, unele lucruri nu se pot ierta... daca prietenul meu ar face asa ceva, numai daca s-ar saruta cu alta, atunci isi poate lua adio de la relatia cu mine.Si asta am spus-o de la inceput.Aici intervine increderea, lipsa de comunicare.
4 ani de zile e ceva.Sunt 4 ani, atata amar de timp...Sunt multe fete cuminti, trebuie sa o gasesti pe cea potrivita.Sunt fete care nu ar insela pentru nimic in lume...Chiar daca sunteti la distanta.
Imi apare rau, insa sfatul meu este sa nu continui, pentru ca tot tu vei avea de suferit, si tot tu vei fi dezamagit mai apoi.happy

| :X pinky love you :X a răspuns:

Buna. Frumoasa poveste chiar m-a luat somnullaughing dar eu cred ca tine la tine...si poate chiar e adevarat adica ma gandesc ca asta as fi facut si eu leas fi dat accept pentru ca daca m-ar fi intrebat pe strada " ma da dc nu dai accept" as fi penala sa le spun ca nu ma lasa iubitul. Si faza cu plesnitul te inteleg ca nu ai vrut dar ai grija a doua oara in locul ei jur ac nu ma mai impacam cu tine. Cat despre idul fostului nu e nimic grav daca tu o crezi destul de fidela. Eu inca comnic cu fostul.asa ca intre prieteni si nu deranjeaza pe nimeni, Si inca ceva o relatie de 4 ani sau cat aveti nu trebuie sfarsita asa. Eu zic sa continuati impreuna big grin Sper ca ti-am fost de ajutor. Succes:*

| ana_3219 a răspuns:

Statisticile ne zic 5fete / 1 baiat. sunt atatea fete cuminti care nu au pe nimeni. nu se merita. te-a inselat de atatea ori. o poate face oricand, oricum tu nu stii ce face ea in buc. iar din moment ce a dormit la altul...sa nu crezi ca au stat si au zis bancuri. VERDEEEE!

| ИОМЭD a răspuns:

Nu face prostia sa iti pierzi tineretea langa ea, acelasi lucru l-am facut si eu am iertat-o o data cand am aflat de altu si ca sa vezi acu cateva saptamani a fugit cu altu, bine ca nu am luat-o de nevasta ca luam pe dracu in casa. Dar surpriza nu s-a terminat aicea era exact ca a ta daca intelegi...

| wibidi a răspuns:

Verde! Asa sa'i spui. Relatia nu se merita! Te stresezi pentru nimic.mai bine iti gasesti altahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost cam dur cu eu nu crezi adica iai reprosat mereu acele lucruri pe care le-ai facut pentru ea si pe care le-a facut sau cu id de mes eu dau accept la toti deci du-te si cereti scuze eu asa as face iar daca cumva mai face ce a facut nu cred ca merita sa o mai ierti

| 1112 a răspuns:

Pffoh go on oviderzen... asa i-as zice in loku tau

| Ella_6439 a răspuns:

Ma, nu mai tipa si tu la ea ca un taran. Sfatul meu fratesc e sa vb frumusel cu ea. las-o sa-ti explice totul. Din ce spui tu fata cam des greseste asa ca nus...as zice s-o lasi balta.