| JustMe_4050 a întrebat:

Trecand direct la subiect, as vrea sa stiu daca sunt gay cu adevarat sau e doar o faza a adolescentei...
Prietenul meu cel mai bun a fost alaturi de mine intotdeauna si m-a facut sa ma simt bine. Acum 2 luni m-am ranit si el m-a dus la spital, iar dupa aceea la el acasa. Atunci am vorbit mai multe despre liceu, suntem amandoi in clasa a 12-a si ne-am inteles sa ne mutam impreuna, sa colegi de camera.
Dupa ce ne-am mutat, era prima noastra noapte ca colegi de camera si m-a privit intens. apoi a spus ca are ceva de zis. Acel ceva a fost sa spuna ca ma iubeste, si eu i-am spus la fel dupa aceea. Apoi am inceput sa vorbim despre asta si dintr-odata m-a sarutat. A fost un sarut scurt, si ne-am oprit, iar dupa cateva minute am inceput sa ne sarutam din nou. El mi-a dat tricoul jos si evident, vroiam si eu, dar nu am indraznit. Apoi l-am intrebat ce face, iar el mi-a raspuns ca vrea sa ma simta asa cum sunt eu dezbracat, si nu am facut nimic mai mult, din cauza ca eu i-am spus clar. fara sex.
Este normal sa experimentez asa ceva la 18 ani? Ar fii posibil sa fiu gay sau bi? Sunt foarte confuz. Si nu as vrea sa dati raspunsuri jignitoare.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Scândură a răspuns:

Buna! Nu, nu esti gay, incurci sentimentele pentru prietenul tau cu dragostea. Tu iti iubesti prietenul, insa in sensul ca ti la el, ai petrecut mult timp cu el, il cunosti de mult, va intelegeti, sunteti apropiati! Insa nu il iubesti in felul in care iubesti o femeie, sa vrei sa faci dragoste cu el, sa vrei sa fiti unul si acelasi, se vede asta prin faptul ca nu ai vrut sa faci dragost cu el si pana ca el sa te sarute, tu nu te-ai dat la el.
Cred ca sarutul lui te-a facut sa incurci sentimentele. Il iubesti ca si pe un prieten si cred ca ti-e frica sa-l ranesti, nu cred ca concepi sa-i spui ca nu simti la fel, fiindca nu vrei sa-l ranesti.
Esti prietenul lui, insa impresia mea este ca atat simti tu pentru el. Nu este nici o tenta sexuala.
Incearca sa iesi cu fete, sa le saruti, poate vei reusi sa-ti recunosti sentimentele! Eu una insa nu cred ca esti gay!
Sper ca te-am ajutat, mult succes!

9 răspunsuri:
| oCiudata a răspuns:

Buna,eu cred ca e doar o problema a adolescentei, dar se poate sa ai anumite atractii de acelasi sex sau de ambele sexe.Iti plac si fete, ai avut relatii cu fete pe care le-ai iubit? Daca da, nu e mare problema mai sunt oameni bisexuali.Nu-ti face griji o sa treci peste aceasta perioada! Sper ca te-am ajutat!

| 阿雷克桑德拉 a răspuns:

Pffff. nu stiu ce sa zic, daca este o faza a adolescentei sau nu. dar incearca sa iti faci o prietena fata, sa vezi ce simti pentru ea, sau cand te culci cu ea! sau in cazul in care esti virgin. poate pur si simplu simteai nevoia sa aci dragoste cu cineva in momentele alea, si el era langa tine, sau ce sa zic. eu sunt fata, imi iubesc si eu prietenele, vreau sa le strang in brate, dar nu sa le sarut sau altceva. odata ce nu esti gay, sau nu iti plac baietii, lucrul asta cu sarutul si cu sexul intre 2 baieti ar trebui sa ti se para scarbos, sau sa nu ai o impresie prea buna despre asta. deci exista posibilitatea sa fii gay daca zici ca ti-a placut si tie. incearca sa fii cu o fata, si daca iti doresti, fa chestia asta si cu un baiat. sa vezi ce simti. raspunsul e la tine, sa stii. in sufletul tau! bafta

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Daca tu il uibesti...inseamna ca da.esti gaysad
esti tanar la 18 anisadai timp berechet pentru fete/baieti.
te sfatuiesc sa iti cauti si tu o iubita, fata.ca nu este normal sa fi gaysadeste impotriva regululor lui Dumnezeusad

| ღAnonimaღ a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic. La inceput am crezut ca va iubiti ca fratii, e ceva normal pentru cate faceti unul pentru altul. Dupa ce am citit mai amanuntit mi-am at seama ca el vroia sa faceti sex nu tu. Poate el e gay, dar tu nu. Spune-i clar ca il iubesti ca un frate nu ca un iubit. Crede-ma, m-ai pus putin pe ganduri in privinta asta. Eu am incercat sa te ajut cat pot. Te pup!

| Paulinio93 a răspuns:

100 % gay!

| LarisaRoxxana a răspuns:

E un tip care s-a apucat sa scrie articole pe tema asta. Merita citite! Poti sa si vorbesti cu el :) Merita, un prieten de al meu e gay si vorbeste cu el des, il consiliaza. Merita!:*
http://andreidifferent.wordpress.com/

| alexutzusv a răspuns:

E clar esti mai gay ca maradona laughing

| JustMe_4050 explică:

Despre prietene, as putea sa spun ca am avut doar 2, si sunt un tip mai retras. Si ceea ce este ciudat,multe fete se dau la mine,dar le resping. Din cate am observat,fetele sunt un pic mai atrase de baietii stil emo,iar eu avand acel stil poate am mai multe sanse, dar o dau tot timpul in bara.;
Am sa incerc sa ii spun prietenului meu ca nu doresc asa ceva cu adevarat. poate va intelege poate nu. Dar raspunsurile date voi m-au pus pe ganduri, si va multumesc foarte mult.

| ShNySnYGer a răspuns (pentru JustMe_4050):

Vr id tau sa povestim