| Anonimmaa a întrebat:

Buna TPU.va rog din tot sufletul meu ceva daca puteti sa imi raspundeti repede dau fundita:*...cum sa ii spun persoanei iubite k as vrea sa o lom de la capat adica sa incercam din nou o relatie? noi ne mai certam si ne impacam dar acum ne-am certat de cv timp si nu ne-am mai impakt eu ink il mai iubesc el nu e cu nm in momentul asta cum as putea sa fac sa ne impacam?

Răspuns Câştigător
| Takocska a răspuns:

Spune clar tot ce vrei ce simti fata de el poate ca e un lucru cam brusc cum zic da daca incerci cu alte faze poate ca o sa dea seama si poate nu mai vrea nimic si te lasa. Da daca zici din prima ce simi deja omul se gandeste diferit. baftahappy

| Anonimmaa explică (pentru Takocska):

Heii:* mersi mult. funda:*

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,depinde din ce cauza v-ati despartit si din vina cui. Daca consideri ca mai are rost sa incercati, atunci fi sincera cu el si marturiseste-i sentimentele si dorintele tale.Invita-l la o intalnire sa vorbiti fata in fata si spune-i intentiile tale ca ai vrea sa incercati din nou,apoi sa vezi ce spune el,daca si el simte ceva pentru tine si vrea sa se impace cu tine,eu cred ca se va impaca,daca simte ceva pentru tine,daca te refuza atunci lasa-l in pace.
Daca vrea sa va impacati,atunci discutati si sa faceti in asa fel incat sa va intelegeti si sa nu se mai ajunga la despartire,sa faceti ambii un compromis,sa nu mai faceti aceeasi greseala care a dus la despartire. Oricum nu pune niciodata prietenii intre voi cand e vorba de impacare,sau sa ii spui pe mess ori prin mesaje, ci sa ii spui tot ce ai de spus in fata asa e cel mai bine.Tu incearca daca iti doresti asa mult, incercarea moarte n-are asa macar vezi in ce fel iti raspunde el.

| soul2soull a răspuns:

Tu realizezi ca nu e singurul baiat de pe lume chiar daca nu realizezi asta asa e. iubirile astea sunt trecatoare vei mai avea prieteni destui crede-ma big grin

| Gabriella24 a răspuns:

Pai spune'i acelasi lucru ce ne'ai zis si noua spune'i ca ai vrea sa o luati de la inceput si crezi ca de aceasta data va fi o relatie reusita happy spune-i ca vrei un nou inceput! fi naturala! avand in vedere ca el nu are o relatie n momentul de fata mai mult ca sugur va accepta daca chiar a tinut vre'o data la tine :* Bafta astept sa imi spui prin mesaj ce s-a intamplat :*