| iriiinaaa a întrebat:

Buna TPU sad va rog frumos sa nu faceti misto am sa va povestesc ceva groaznic. sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 8 luni si azi dimineata a urcat pana la mine la apartament sa ii dau cd-ul cu windowsu care mi l-a imprumutat. in fine asta nu conteaza. intre timp nu stiu cum s-a facut ca a ajuns si tata un cretin ca toti cretinii la un loc ca altfel nu pot sa ii spun. el nu era de acord cu prietenul meu. l-a dat afara pe el aproape in suturi iar pe mine m-a luat la bataie. cu palma cureaua etc prima data in viata mea cand da in mine. am uitat sa mentionez eu am 16 ani si pr meu 20. a zis ca daca ma mai prinde cu asta ( pr ) ma omoara cu mana lui ca sa inchei relatia cu el ca sa ma fac fata cuminte. mie asta imi e imposibil pentru ca mi-am inceput viata sexuala cu el. el a fost primul din viata mea deci nu e chiar asa usor.am vorbit si cu el am stabilit un timp sa nu ne vedem si sa vbim mai putin nu sa ne despartim dar nu cred ca va tine pentru ca tata e foarte nebun si afla orice in orasu asta (ai mei sunt despartiti. eu stau cu tata. si nu ne despartim pentru ca ne iubim foarte mult si avem niste planuri impreuna de viitor happy. voi ce credeti dati`mi un sfat va rog sunt disperata cryingfara mistouri sad funda mareee sad

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lime_3980 a răspuns:

... nu ai putea sa te duci o perioada la mama ta?

| Zazu a răspuns:

Mai Irina, nu face nimeni "misto" de tine, dar pe mine ma doare sufletul. Am citit intrebarile tale, sunt ingrozita. Ce dumnezeu, incepi sa faci sex si nu stii cum poti ramane gravida sau nu?! Tu nu vezi ca toata tarasenia asta ti-a adus numai probleme? Nu stii daca esti gravida, nu te intelegi cu tatal tau... El, daca avea minte nu se culca cu tine.Si mai mult decat atat, are doar 19 ani, nici el nu stie cum se mananca chestiile astea, pentru ca altfel ar fi mers cu tine la un cabinet. Ce planuri de viitor sa ai mama draga.Scoala,aia sa fie planul tau de viitor, ca fara scoala esti nimeni.Cumpara un test de sarcina urgent, in cazul ca esti gravida ai sa primesti o bataie sora cu moartea de la tatal tau, mai mult ca sigur baiatul o sa spuna ca nu isi asuma nicio responsabilitate, ca deh, e tanar si nu vrea sa isi strice viata cu un plod de gat.Cumpara testul pana nu este prea tarziu, nu cred ca un copil la varsta ta iti aranjeaza lucrurile. Vezi tu, tatal tau avea dreptate, stia el ce stia.Si ca toti adolescentii fara minte, o sa spui ca ai un tata frustrat si ca nu te lasa sa iti traiesti adolescenta.

| iza_4323 a răspuns:

Irina tatal tau are o problema mare, stiu cum este am avut si eu probleme cu mama nu cu bataia dar alte minunatii mai oribile.
este mai greu pentru tine ca esti minora daca erai majora nu avea nici un drept sa te loveasca, nici acum nu are dar poate doar protectia minorului sa te ajute
mama ta de ce nu este cu tine? de ce nu ai ramas la mama ta si ai ramas la tatal tau?
eu spun sa te linistesti sa te intalnesti cu prietenul tau dar sa fii ft atenta si ft ft important el sa iti inteleaga situatia
nu mai ii permite sa te bata, suferi prea mult, nimeni nu merita sa fie batut
spune-i unei rude, matusi, mama, bunica cineva care are un cuvant in fata tatalui
ai grija de tine si de ceea ce faci sa nu afle tatal tau
pup:*

| Marlanu a răspuns:

Este urata situatia, cum spun si ceilalti du-te la mama ta si nu fa vreo prostie cu prietenu tau.sa plecati nu stiu unde si nu stiu ce.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la mine a fost la fel.
tot asa urcase prietenul meu la mine(22) si a venit mama. Mi-a zis sa inchei relatia cu el bla bla... Ce crezi ca am facut?
Sunt de 2 ani cu acel baiat happyhee hee Incet incet, au acceptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui numaidecat sa vorbesti cu prietenii tai despre lucrul asta si eventual sa stai la ei o perioada pana iti revii. E nasoala senzatia sa ai un tata de felul asta. Stai 2-3 zile la o prietena (iti gasesti tu un motiv). Nu trebuie sa il lasi sa te trateze ca pe un copil de 10 ani.