| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa ma ajutati, sa imi dati un sfat sau ceva. Am un prieten si in vacanta asta numai ne-am certat, nu ne-am vazut de 2 saptamani, mi-a zis ca la zilele orasului o sa stea doar cu mine dupa ce termina spectacolul(a dansat). asa dupa ce a terminat spectacolul ne-am intalnit dar nu a stat nici 5 min cu mine, mi-a zis ca o cauta pe mama lui sa ii dea hainele sa se schimbe, dar eu am ramas singura crezand ca v-a venii dupa ce se schimba pentru ca asa mi-a zis, dar tot l-am asteptat 1 ora si nu a venit, si cand ma uit inspre scena l-am vazut dansa cu fete si baieti pe acolo, am trecut pe acolo sa vad daca ma baga in seama dar nu ori m-a vazut si nu a vrut sa vina la mine ori nu m-a vazut, nu am mai avut niciun chef sa mai stau pana la final, am venit inspre casa plangand numai cu gand de moarte...(Asta a fost ieri de zilele orasului) iar astazi nu mi-a mai dat niciun semn niciun mesaj, el imi zice ca ma iubeste dar sincer nu asa se vede, ce sa fac? il iubesc prea mult crying si daca il intreb daca ma iubeste sau are pe alta imi zice sa termin cu intrebarile aiurea, oare ma insala, el zice ca nu, dar ma simt atat de rau incat in ultimele zile numai ganduri rele am avut de moartecrying, peste o saptamana facem 3 luni si deja au inceput problemele, daca vreau sa discut serios cu el uneori rade, si intr-o zi pe mess mi-a zis ca iubirea lui fata de mine a scazut... seara i-am trimis un sms si i-am spus ce am simtit, in ziua cealalta mi-a zis ca mesajul acela l-a motivat ma iubeste mai mult. acum 2/3 zile i-am spus ca il simt distant, rece. va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| CandyES a răspuns:

Iti propun sa incerci sa "te joci" si tu cu el ca nu este foarte greu smug, draga mea se joaca cu tine in ultimul hal oh go on se vede ca are minte de copilas si ca mai mult nu poate sal duca capu'winking daca ti-a zis tie asa ceva. Incearca de pe acum sa scazi din sentimentele fata de el, nu stiu vorbeste cu alti baieti, stai mai mult cu prieteni tai si o sa vezi ca mai scade din interesul fata de el. si atunci fai si tu o faza din asta smug spune-i sa va intalniti nu stiu unde iar cand vine tu sa fii prin apropiere cu un baiat [ nu zic sa va tineti de mana sau chestii ] sa va priviti ochi in ochi happy daca el chiar tine la tine o sa-l apuce gelozia, o sa vada cum e. insa daca nu-i pasa atat de mult te iubestebatting eyelashes.

Sfatul meu happy acum tu sa faci ce consideri tu ca este mai binewinking.

2 răspunsuri:
| Lulu44 a răspuns:

Baiatul asta se cam joaca cu tine. si nu trebuie sa ai ganduri de "moarte", cum spui tu. Incearca sa fii si tu indiferenta cu el, incetul cu incetul o sa te distantezi de el si crede-ma ca asa e mai bine. Degeaba il iubesti daca in prezenta lui nu-ti e bine si iti vine sa plangi. Incearca sa-l uiti desi este foarte foarte greu. Succes mult!

| Cocheta a răspuns:

Buna draga.nu stiutiu parerea mea este ca a comis o greseala cind te-a lasat sa il ashteptsi o ora si nici nu am venit la tine cum ti-a promis.Mereu fetele sufera dar nu baietii 3 luni e foarte putin timp sfatul meu este. Ashteapta inca 2 \3 luni si daca vezi vreo schimbare inseamna ca te iubeste cu adevarat si nu minte iar daca nu isi schimba comportamentul lasa-l si nutsi mai aminti de el .Bafta.Shi inca ceva scoateti din cap toate nebuniile cu moartea pentru ca ai o viata inainte pup.:* Funda