| Emma68 a întrebat:

Va rog, ajutati-ma!
Ma numesc Ema si am 18 ani. La varsta de 15 ani am inceput sa plac un baiat care locuieste in acelasi oras cu mine ..de atunci il plac foarte mult, am sperat sa nu ma indragostesc de el, dar se pare ca de ce m-am ferit, aia am avut. Nu i-am spus niciodata ca il plac, cand l-am cunoscut era singur, nu avea prietena, dar la ceva timp si-a facut iubita. este cu ea de 1 an si cateva luni, problema este ca eu cu prietena lui am fost prietene ceva timp, si acum mai vorbim dar relatia noastra de prietenie nu mai este atat de stransa. Acum 3 zile, am iesit cu prietenii lui intr-un club, iar acolo a venit si el. ne-am privit timp de aproximativ 30 de minute intr-una, iar la un moment dat m-am ridicat de la masa, vrand sa ma duc la baie, dar el m-a oprit si m-a luat la dans. Am dansat cu el toata noaptea, iar la un moment dat m-a sarutat, de fata cu prietenii lui, netinand cont ca unul dintre acestia i-ar putea spune iubitei lui. Ma lua in brate, ma ridica, si ma pupa intr-una. ca niciodata. La ceva timp dupa asta, un prieten de-al lui a venit la mine sa ma ia la dans, iar el s-a uitat la el si i-a zis sa ma lase in pace ca sunt prietena lui. Dupa club, am ajuns acasa. si mi-a spus sa ma duc la el, eu crezand ca vorbeste aiurea doar pentru faptul ca era putin baut, am refuzat si am intrat in casa. el a plecat cu alti doi prieteni. si la 5 minute dupa ce-am intrat in casa, primesc mesaj de la el " trebuia sa vii la mine " si i-am spus ca nu parea credibil, si a insistat sa ma duc la el. Mi-era teama sa nu ma vada mama sau tatal lui, pentru ca-i cunosc iubita si sa nu-i spuna ceva. Dar el nu a avut nicio reactie cand i-am spus asta, mi-a spus " Nu avem treaba cu ei, si daca te vede ce?! ". M-am dus si am ramas la el pana a doua zi. Iar a doua zi cand i-am spus ca plec a spus ca merge cu mine pana la mai incolo, sa nu ma duc singura. pe drum erau niste prieteni de-ai lui, dar nu a avut niciun fel de inhibitie si m-a pupat, am ramas putin socata de gestul acesta pentru ca ma gandeam la prietenii lui ca au vazut si poate o sa spuna ceva. Aseara a intrat pe mine pe internet, mi-a spus sa iesim pe afara, am iesit cu el si cu un prieten de-al lui, dar nu am stat mult, era foarte frig, am intrat in casa pe la ora 22:30 si am vorbit cu el pana pe la 02:30, el a fost cel care a intrat pe mine si m-a intrebat ce fac. Nu stiu ce ar trebui sa fac, de renuntat la el, sunt sigura ca nu voi putea, dar pe alta parte imi este rusine mie de prietena lui, pentru ca stiu ce simte pentru el si nici mie nu mi-ar pica bine sa intervina ceva in relatia mea. Mentionez faptul ca eu cu el am stat aproape toata vara trecuta, ne apropiasem foarte mult. am intretinut si relatii sexuale cu el si vara trecuta si zilele trecute cand am dormit la el. Imi este foarte drag si as face orice sa fiu cu el, dar nu vreau sa fac rau nimanui sad.
Tin sa mentionez si faptul ca ei doi de aproximativ 6 luni jumate nu mai au relatie de "invidiat" cum o aveau la inceput. El s-a racit foarte mult fata de ea,o jigneste foarte mult, o bate, si toate fara motiv. Acum o luna si ceva s-au certat, iar el i-a spus sa-l lase in pace ca n-o mai iubeste, l-a intrebat de cand nu o mai iubeste, si raspunsul lui a fost "Nu te mai iubesc din vara ", iar ea i-a spus " Si mie de ce nu mi-ai spus pana acum? ", iar el i-a raspuns " Aici eu sunt vinovat, dar nu am ce face. nici daca as vrea sa te mai iubesc, nu pot. daca stau cu tine, stau din obisnuinta ".
Nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma, vreau sa fiu cu el, dar. ma doare pe mine numai cand ma gandesc cum se va simti daca intre mine si el ar fi o relatie. De renuntat nu pot sa renunt la el, il astept de 3 ani de zile ..si nici n-as vrea sa renunt pentru nimic in lume, dar sunt foarte timida si nu pot sa-i spun ca-l plac si as vrea sa am o relatie cu el, mi-e frica de reactia lui. Va rog mult, ajutati-ma!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bubulin4ik a răspuns:

Tot ce te pot sfatui e sa nu te mai simti tu vinovata, pentru ca el a fost cel care a facut alegerea, nu tu ai umblat din urma lui!

Mare greseala a facut el ca nu i-a zis fostei lui prietene ca nu o mai iubeste si acum reese intr-un fel ca tu ai fi vinovata!
Linistestee! Multa Fericire va doresc si aveti grija de voi!:*

| Emma68 explică (pentru Bubulin4ik):

El i-a spus acum o luna si ceva,ca si daca ar vrea nu mai poate s-o iubeasca, si sta cu ea din obisnuinta.Dar, ea e cea care nu-l lasa in pace, si am ajuns sa cred ca el sta cu ea din obligatie fata de parintii ei. Tatal ei cand a aflat ca nu mai este virgina i-a spus ceva de genu` " Ti-a trebuit sa dezvirginezi minore, stai cu ea pana la 18 ani. daca vrei sa nu faci puscarie" straight face. Mi se pare complet aiurea, si nu pot explica in cuvinte ce relatie monotona e intre ei doi.
Iti multumesc mult :* :*!

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Emma68):

Eeeee hai ca nul poate obliga taicasu sa faca asta, nu are copii cu ea si nu e cununat. fata sa avut cap pe uemri nu se culca cu el!
Fii tare si vezi-ti de viata ta!

| Emma68 explică (pentru Bubulin4ik):

Il cred in stare pe taica-su.Da, asta asa e.
O sa incerc sa fiu tare. Multumesc! :*

22 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Vrei să fi cu un băiat care te agresează fizic?
Şi ai întreţinut relaţii sexuale cu un băiat cu care nu ai fost împreună?
Nu pot să te înţeleg, chiar nu pot.
Vrei să fi cu un băiat care te cheamă la el, ştiind că are prietenă? ( Să nu-mi răspunzi că era beat). Nu te gândeşti puţin, că dacă aşa face cu tine în timp ce are prietenă, aşa va face şi cu alta în timp ce va fi cu tine.
Eu nu îţi recomand o relaţie cu un asemenea băiat. Consider că e un bou.

| Emma68 explică (pentru FadetoBlack):

M-am gândit la toate variantele, sunt in dilema..sa ii spun sau nu ca-l plac.
Voi lasa sa mai treaca timpul in prima parte si apoi voi vedea ce fac.
Si nu e sigur ca daca as fii cu el, m-ar agresa fizic..consider ca mai depinde si de tine, de felul in care te comporti cu el, de cat de mult il stresezi s.a.m.d, si pe mine daca m-ar aduce cineva la limita disperarii, cum face ea cu el, as incerca sa-i explic sa nu mai fie asa disperat/a, daca n-ar intelege..cred ca i-as explica intr-un alt mod, poate asa va intelege.

| FadetoBlack a răspuns (pentru Emma68):

Nu, dar dacă pe fosta a agresat-o, de ce crezi că cu tine ar face altceva?! Depinde şi de comportament într-adevăr.
Însă. însă. Ajungi să-l iubeşti, şi nu poţi să-l părăseşti, atunci ce vei face? Bineînţeles că îl vei lăsa să te agreseze. Cunosc persoane.

| Emma68 explică (pentru FadetoBlack):

Si eu cunosc mai multe cazuri de genu`, dar nu stiu..depinde de la persoana la persoana, fiecare are un fel anume..Nu pot sa bag mana-n foc ca n-as mai sta cu el daca ar da in mine, dar daca mi-as bataile care si le ia actuala prietena, sunt 100% sigura ca n-as mai sta cu el!

| yellowalien a răspuns (pentru FadetoBlack):

De acord cu tine! Păcat că ea e îndrăgostită şi în plus se află la o vârstă destul de fragedă, când crede că tot ce zboară se mănâncă, neputând face diferenţa între ce e ok şi ce nu e. O femeie care se respectă nu va sta niciodată cu un bărbat violent fizic şi verbal, care se comportă atât de urât. Mai devreme sau mai târziu îşi va da seama şi ea de asta, iar dacă nu, ori va păţi la fel ca prietena ei, când cretinul va ajunge să se sature şi de ea, ori va îndura cu stoicism bătăile şi înjurăturile, că de! îl iubeşte!
Eu totuşi sper să se trezească la timp.

| FadetoBlack a răspuns (pentru yellowalien):

Nu o să o facă, te asigur, e prea oarbă, asta dacă cineva în care chiar are încredere o va ajuta să-şi deschidă ochii, altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare un adevarat Fat-Frumos, daca as fi fata si eu mi-as dori sa stau cu el. Sa ma bata si sa ma injure fara motiv! L-as astepta si 10 ani, numai sa imi iau bataia nemeritata. Ce sa zic, casa de piatra si cumpara-ti o casca de boxer!

| AleXisAleXis a răspuns:

Dificil
NU trebuia sa mergi la el stiind ca are prietena.
NU trebuia sa te saruti cu el stiind ca are prietena.
NU trebuia sa te culci cu el stiind ca are prietena.
Chiar daca nu se iubesc, nu e treaba ta.Baiatul este al ei nu al tau. Si ce daca il placi de 3 ani?
Trebuia sa-l refuzi, trebuia sa vorbesti clar cu el. Dupa ce te desparti de ea o sa fi cu mine.
El acum te considera usa lui de evadare, cand e singur te cauta pe tine. Pe asta pot sa o f** cand vreau eu. Am o relatie deschisa cu ea. Ei nu ii pasa daca mai sunt si cu alte fete.
Vorbeste clar cu el. Esti timida sa-i spui ca vrei sa ai o relatie serioasa cu el? Si nu ai fost timida sa te culci cu el? Foarte buna asta!
Ai incredere in tine~ Vorbeste clar cu el. Problema ta daca tu il vrei stiind ca el o injura si o batea pe prietena lui. Problema voastra ce faceti. Daca va iubiti fiti impreuna! Sper sa ai un pic de minte si sa nu stai sa te injure sau sa te bata straight face
Bafta, ai grija ce faci.
Spune`i sa termine cu actuala si sa formati voi un cuplu. Si atunci iti vei da seama cum este el, cum se comporta, daca te iubeste sau ai fost doar o aventura.

| Emma68 explică (pentru AleXisAleXis):

Nu pot spune aici exact ce s-a intamplat intre mine si el, dar pot spune ca imi voi lua inima-n dinti si voi vorbi cu el cum o sa am prima ocazie. O sa-i spun sa aleaga, ori termina cu ea si o sa fie cu mine, ori ..sa faca ce vrea..si exact, atunci imi voi da seama de ceea ce vrea el cu adevarat si daca mai are sau nu sentimente cu ea.
Iti multumesc pentru sfaturi!:*

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draguta.
Iubirea pentru un om nu inseama sa te de dezbraci chiar de tot. caracterul si demnitatea de femeie ar trebui sa ramana pe tine.
Cand ti-ai tras-o cu el nu mai erai timida?
Si nici nu i-ai spus ca il placi?

| Jackul336 a răspuns:

O sa vezi ce bine o sa te simti si tu cu el:
frumos ii sta unui baiat sa dea intro fata
asa cu tot tacamul si fara motiv

| Emma68 explică (pentru Jackul336):

Eu stiu ca o bate fara motiv, din ce imi spune ea..nu am asistat niciodata la o cearta de-a lor in care a iesit cu bataie, o singura data am iesit cu ei doi si s-au certat, atunci chiar a fost ea vinovata..pentru faptul' ca l-a facut de ras la club ...se imbatase foarte rau, a cazut de cateva ori dupa cub..si s-a luat de ea, dar nu a lovit-o in momentu' acela..la cateva zile am aflat ca a batut-o acasa.
Fi-ti siguri ca nici mie nu mi-ar conveni sa stau cu unul care ma bate, da' nu as sta nici macar o secunda..la prima palma, pa la revere, nu i-as permite asa ceva.
Daca as fii asistat la o cearta de-a lor in care iese cu bataie, as putea sa spun 100% daca o bate cu motiv sau fara.dar asa, am spus din ce stiu de la ea!
El, din cate am observat eu, nu ca am stat cu el cateva luni, ci in general..este un tip foarte calm, e un tip de nota 20, si nu spun asta doar pentru ca sunt indragostita de el.
Cat despre ea..este putin mai vulgara, nu sta bine cu nervii cam deloc, iar in relatia lor ea e cea care nu suporta nimic si mai ales faptul ca nu o ia deloc cu el cand se duce intr-un club sau oriunde altundeva..afara nu o lasa,pe internet nici atat. E tinuta-n lesa, ca sa zic asa. Si aici pe ea o vad vinovata, ca sta si ii accepta toate lucrurile astea, nu are pic de orgoliu si nu i se impune deloc.
A mai avut o relatie cu o fata tot de vreun an, dar relatia aia era foarte diferita..statea cu tipa non-stop, unde era el era si ea.

| Jackul336 a răspuns (pentru Emma68):

Nu exista niciun motiv intemeiat sa dai intro fata
daca tie ti se pare normal e prbl ta
te rog nu mi spune ca am o educatie gresita

| Emma68 explică (pentru Jackul336):

Nu spun asta, Doamne fereste!
In orice caz, sunt de aceeasi parere cu tine!

| dydydeea a răspuns:

Nu te supara ca iti zic...dar cum ai putut sta cu el si mai ales ai intretinut relatii sexulale cu el( tinand cont ca el are iubita)? Singurul lucru care il pot spune e ca ai fost un pic cam ''curvulita''. Dar lasand asta la o parte, din cate ai zis se pare ca acest baiat chiar te iubeste si tu la fel. Primul lucru pe care ar trebui sa il faci ar fi sa ii spui sa se desparta de iubita lui ( sunt sigura ca daca te iubeste atat de mult face asta) deoarece datorita faptelor lui face sa sufere 3 persoane, mai ales pe tine ca te da in derut cu gesturile lui.
Si tot nu am inteles de ce nu vrea sa se desparta de ea pentru ca doar nu o mai iubeste... eu nu inteleg cum poate sta cu ea si se gandeste la tine ( presupun). Ar trebui sa faci acest pas ( care ti l-am spus mai sus) si vezi si tu daca merge... daca incepe sa te bata si pe tine. iti zic din start ca te-a facut sa suferi degeaba
Sa ai succes!

| Emma68 explică (pentru dydydeea):

Nu ma supar pentru nimic, ma asteptam si ma astept la tot felul de comentarii big grin, pot sa spun ca nu ma consider "curvulita", nu am intretinut relatii sexuale cu el pe bani, eu consider o femeie curva atunci cand sta la strada si asteapta sa se opreasca oricine si s-o f**a! Eu am facut asta cu el pentru ca tin la el de 3 ani, de pana sa fie cu ea. Asa s-a intamplat, sa avem relatii sexuale fix cand el era cu ea.Si intr-adevar, ma consider vinovata pentru asta..ca stiam ca are prietena, si nici mie nu mi-ar pica bine sa aud asa ceva, ca prietenul meu a chemat-o pe alta la el acasa. O sa stau de vorba cu el si o sa-i propun asta. Da, datorita gesturilor pe care le face in privinta mea, chiar ma face sa cred ca pe el ar vrea sa fie cu mine, dar e ceva la mijloc care il face sa nu se desparta de ea. Oare ca-l ameninta mereu ca daca se desparte de ea, se omoara?!
O sa fac cu siguranta acest pas, o sa-i vorbesc deschis. Mersi de incurajari, si de succes chiar o sa am nevoie big grin, mersi :*!

| FadetoBlack a răspuns (pentru dydydeea):

Uite, eu nu sunt de aceiaşi părere cu tine. Fii sigură că nu o iubeşte. Doar se joacă cu ele.

| simonafrumoasa a răspuns:

Sar in bratele lui ce mai astepti? daca va iubiti iar el pe tine te-a ales? du-te!
P.S: Foarte frumoasa povestea voastra! :*

| Emma68 explică (pentru simonafrumoasa):

Haha, da, chiar as putea sa spun ca m-a ales pe mine. nu ma simt mandra de asta, dar ceva, ceva tot este acolo. Nu mai esti cu tipa aceea, s-au certat..am inceput sa iesim tot mai des impreuna, si relatia noastra s-a schimbat complet, devine totul din ce in ce mai frumos, sper si ma rog la Dumnezeu sa fim impreuna intr-o buna zi ..si totul sa fie frumos!
Multumesc mult! :*