| laurentiu85 a întrebat:

Buna TPU. vin astazi cu o poveste de dragoste pe care am sa incerc pe cat pot eu sa o rezum.
Asa, deci m-am impacat cu prietena mea.( initial dupa 1 an de relatie ), ea tocmai ce a terminat liceul iar eu sunt anul 2 la facultate. De atunci si pana acum o iubesc ca in prima zi. Ne am despartit din varii motive, dar greseala a fost la mine ( este prima mea iubita si i am si recunoscut ca nu prea avem experienta ). Ne am despartit in perioada cu bacul, unde eu o intrebam daca mai tine macar la mine si imi spunea simplu "nu stiu". Apoi a trecut bacul mi a spus ca prietenii si familia sunt impotriva, dar totusi prin intermediul unei pers. s a gandit sa mi mai dea o sansa. Eu am crezut ca i din mila dar mi a spus ca nu este si ca voi vedea... Bun. ideea este ca are sa vina la facultate in Bucuresti iar acolo sunt foarte multe tentatii sa le spunem asa.
Va cer ajutorul pentru ca ma simt a 5 a roata de la caruta- ma gandesc sa nu vrea sa ma tina ca si fraier ori bleg pentru ca eu chiar o iubesc. Vreau sa stiu si eu parerea voastra ce ati face?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si a cincea roata este importanta: daca tu spui ca o iubesti, atunci accepta acest rol, si in acest fel vei avea posibilitatea sa-i arati cat de mult o iubesti!

| Doub a răspuns:

DAcă te iubeşte, nu ai de ce să îţi faci griji.

| clarutay a răspuns:

Spune-i ce te supara

| laurentiu85 explică (pentru clarutay):

Bine dar cum? Ea simte nevoia sa iasa in club "cu fetele". Ultima data a fost ea si inca o prietena acompaniata cu 4 baieti... de unde sa stiu ca nu minte cand imi spune ceva?

| CraiovAnonim a răspuns:

Salut, incearca sa porti o discutie mai serioasa cu ea. Sa ii spui de fapt ce vrei cu adevarat de la ea, sa ii spui ce sentimente ai fata de ea si lucrurile de care te temi. Iti poti da seama de multe dupa reactia ei.

| Ionela14121997 a răspuns:

Pai în primul rand ar trebui sa faci ceea ce simți.
Din ceia ce spui tu poate sa fie chiar și o chestie de aia în care vrea sa aibă pe cine, sa se sărute, sa vorbească când se plictisește, sa ii facă cadouri, sa iasă cu tine dacă nu are cu cine, acum nu stiu, ea cum îți vorbește ție, modul, stilul, adică îți vorbeste vbrespingător, sau poate nici tu nu îți dai seama, analizează un pic situați, și spune sincer cum îți vorbește și poate te pot ajuta un pic.
Din pura curiozitate ca sa fiu un pic mai informata și sa te pot ajuta un pic mai mult, situația ta financiara cum este fii sincer?
Ai mașină?

| Raluca2425 a răspuns:

Daca "simte sa iasa in club cu fetele " fara tine, e clar. Poate ar trebui sa cauti pe cineva care stie sa te pretuiasca

| DontMessWithMe a răspuns:

Daca vrei sa stii cand te mine, uita.te la lie to me. Anyway, daca o cunosti bine atunci ar trebui sa.ti dai seama cand te minte, daca face vre.un gest ce nu.i sta in fire sau iti da mai multe/mai putine detalii decat de obicei. Tot ce trebuie sa fac e sa vorbesti cu ea, dar nu despre tine, despre ea. Incearca sa atingi, subtil, anumite subiecte care te pot ajuta sa.i dezvalui intentiile. Daca esti baiat destept o sa te descurci.