| SimonaBratu a întrebat:

vreau sa cer si eu un sfat legat de un baiat pe care il plac de foarte mult timp, el este la facultate la Bucuresti si desi nu avem o relatie vorbim aproape mereu cand vine in oras dar totusi nu imi propune nimic desii vorbim si cand este la bucurest nu inteleg cum trebuie sa procedez aveti vreun sfat si pentru mine?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

El,probabil,te vede ca pe o amica buna,daca tu vrei mai mult s-ar putea sa strici relatia buna pe care o aveti acum.
El vine si pleaca,nu stiu cat cunosti din viata lui la facultate,dar in mod sigur nu prea are ceva care sa-l intereseze acolo in afara scolii,de aceea te cauta mereu pe tine.
Daca ii placea de vreo colega studenta,te-ar fi uitat sau ar fi venit mai rar,fii sigura.
Sfatul meu e sa pastrezi relatia la stadiul la care este acum, o simpatie amicala si sa nu faci nimic mai mult decat faci.
El, daca te place, se va hotari sa-ti vorbeasca la un moment dat, ajunge sa ai rabdare.
Nu te grabi si lasa lucrurile sa decurga firesc!

| F???Liq???L?v? a răspuns:

Ai putea incerca sa iti castigi increderea in el, sa te interesezi subtil despre lucrurile care ii place sa faca, sa te apropii (sentimental si fizic) de fiecare data cand ai ocazia. Sau ati putea vorbii serios, spunandu-i ca ai vrea ceva serios cu el pentru ca te atrage, si ca in mintea ta crezi ca vrea ceva cu tine dar nu da pasul oportun.