| andreeadeea9 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti si mie niste raspunsuri sincere,Eu am cunoascut un baiat la mine,lucreaza la mine la casa.e dragutz, si imi place de el, este var cu un amic de al meu.Amicul meu i-a spus ca mie imi place de el si i-a zis sa i dea nr meu de telefon.Sambata dupa ce a terminat s-a dus acasa,si dupa aia a venit sa ma cunoasca, si ne-am combinat, dar sa mentionez ca de fiecare data nu ma baga in seama cand e la mine la treab. avem 4 zile de cand suntem impreuna, i este rusine de ai mei? si nu ma suna seara ca zice ca nu are credit.de ce se comporta asa cu mine? ca el mi-a zis ca i place de mine si vrea o relatie serioasa. Ajutati-ma va rog cu raspunsurile voastre sad kiss

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca ii e rusine, tinand cont ca lucreaza la casa ta, iar parintii tai probabil ca nu se asteapta ca voi doi sa formati un cuplu!
Poate chiar nu are credit! Daca isi doreste o relatie serioasa, vei vedea cu timpul. Deocamdata asteapta si profita de momentele dragute pe care le veti petrece impreuna.
Vreau sa subliniez un aspect foarte important din punctul meu de vedere: cand ai o nelamurire sau te nemultumeste ceva legat de relatia voastra, spune-i! Nu-i ascunde nimic, deoarece poate vei interpreta gresit anumite lucruri si o sa va afecteze relatia. Fii sincera cu el, tot timpul!

| BTWIN a răspuns:

Cati ani aveti?
e foarte posibil sa fie putin timid din cauza parintilor tai, iar faza cu telefonul, poate chiar nu are credit...
mai asteapta cateva zile sa vezi cum merg lucrurile...sunteti la inceput. Bafta happy

| BornToBeLoved a răspuns:

Fara
Discriminari, daca lucreaza
La
Casa la
Tine inseamna ca e cam 0
Cu scoala deci e un pic analfabet o sa
Fie
Diferente mari intre
Voi
Cu timpu! Retrage te!

| Hakuouki a răspuns (pentru BornToBeLoved):

Tin sa te contrazic, am prieteni care lucrau in constructii pe timp de vara pentru ca pur si simplu aveau nevoie de bani, dar aveau bacalureatul luat si planuri pentru viitor, doar ca vezi tu, situatia din Romania e cum e, totul costa si nu toti isi permit, iar pentru bani, muncesti pana la urma este o munca cinstita (cat timp nu furi din materiale).
Don`soara cred ca va cunoasteti de prea putin timp si v-ati combinat cam prea repede, deci nu ar trebui sa ai pretentii, poate baiatul nu are credit, de ce crezi ca lucreaza pentru tine? Daca avea bani cu gramada nu cred ca se baga la o munca atat de grea, pe timp de vara. Am impresia totusi ca tu esti genul de fata de bani gata, iar el nu prea, diferentele astea s-ar putea sa va separe si mai este si cum a spus domnul BornToBeLoved, daca baiatul nu are scoala, atunci asta e alta diferenta, ori la voi e doar atractie fizica (pentru ca nici nu va cunoasteti).

| Miladincaa a răspuns:

Din cate imi dau eu seama exista doua posibilitati, baiatul fie este timid si nu vrea sa isi arate afectiunea fata de tine in public, mai ales ca lucreaza pentru parintii tai. In ce priveste mesajele de noapte buna si lipsa creditului... s-ar putea sa spuna adevarul. Nu toata lumea isi incarca telefonul imediat dupa ce expira creditul, motivele fiind multiple. In alta ordine de idei s-ar putea si sa fi foat putin dezorientat de marturisirea amicului tau, iar declaratia lui sa fi fost ceva improvizat la repezeala. Probabil a considerat ca esti draguta si ca merita sa uncerca, totusi acum s-ar putea da sa fi razgandit si sa nu stie cum sa iti spuna. Cea mai buna cale de a afla ce se intampla exact este sa vorbesti cu el. Poate ca va reactiona urat, dar nu poti sa ramai in aceasta incertitudine la nesfarsit.