| Zuzuzuzuzu a întrebat:

vreau si eu un sfat
Acum 3 saptamani m-am despartit de prietenul meu, am avut o relatie de 3-4 luni.
In timpul relatiei este adevarat ca eu am gresit, am aratat ca nu-mi prea pasa si eram putin indiferenta, dar am facut asta ca sa nu-si bata joc de mine.
L-am iubit mult, este prima dragoste si stiu ca si el a tinut la mine.
Nu exista un motiv pentru care ne-am despartit, dar numai mergea oh go on
De cand ne-am despartit nu stiu ce sa mai fac sa-l uit, in cele trei saptamani am mai vorbit dar de doua zile nu am mai vorbit, ia el si-a facut o noua iubitasad
Ma doare mai ales ca suntem in aceeasi scoala si trebuie sa-l vad zilnic, iar de cand am inceput scoala nici nu ma saluta, uneori se uita la mine atent, privirea lui ma face sa cred ca inca mai tine la mine dar nu stiu ce sa mai cred.
Astazi el mi-a trimis un sms in care imi spunea ca m-a uitat, nu mai prezit interes pentru el si ca de acum incolo pot s afac ce vreau, nu ma mai iubeste.
Iar eu i-am spus ca poate el m-a uitat, dar eu nu si ca daca nu l-am uitat nu inseamna ca il oblig sa faca ceva anume si i-am dat un sfat : sa fie ca si atunci cand eram impreuna, pentru ca el de cand ne-am despartit s-a schimbat, e nesimtit daca as putea spune asa.
El mi-a zis ca nu m-a uitat dar incearca sa treaca peste.
Incerc sa arat ca nu-mi pasa, dar nu-mi prea iese, mi-as dori din toata inima sa-l uit, dar nu stiu cum...
Nu stiu cum suport asemenea chesti, ma doare extraordinar de mult si nu stiu ce sa fac sa numai sufar.
Va rog ajutati-ma dati-mi un sfat sau nu stiu un id-u unde mai putem vorbi poate asa numai astept din clipa in clipa sa ma bage in seama.
Noi doi avem multi prieteni comuni, iar ei de cand ne-am despartit parca m-au uitat, nu le pasa ca sufar zic ca eu am dat cu piciorul, da stiu am gresit si eu dar nu cred ca mai pot plati.

Răspuns Câştigător
| hotdesire a răspuns:

Ai luat o lectie buna de viata. Baiatul a fost deschis cu tine, tu ai fost aroganta din orgoliu. Altadata sa nu te mai porti asa.
Acum nu ai ce sa faci, fa-ti alt iubit si o sa-ti treaca si lasa orgoliul. Invata sa fi dulce si calda daca vrei sa ai o relatie de suflet.

| Zuzuzuzuzu explică (pentru hotdesire):

Pot fi si asa, el stie ca l-am iubit i-am aratat.
Recunosc am grsit!
Dar imi este frica sa nu isi bata cineva joc de mine daca sunt dulce si calda.

| hotdesire a răspuns (pentru Zuzuzuzuzu):

E o frica nejustificata.
Ce motive reale de teama ai?

3 răspunsuri:
| Zuzuzuzuzu explică:

Ce legatura are cu intreb area mea?