| Siminamarin a întrebat:

Vreu sa va spun povestea mea mai pe scurt! Seara de seara plang, in urma cu 5 luni de zile am cunoscut un baiat, din ziua in care l-am cunoscut vorbeam seara de seara pe mess la webcam ne vedeam pentru. ca el era in Italia si eu in Romania, din ziua de 20 martie cand ne-am cunoscut eram de nedespartiti, vorbeam in fiecare seara, odata mi sa strica wind. si a facut rost de nr meu si m-a sunat, efectiv i-am lipsit. In urma cu 3 saptamani a venit in In ro, distanta de la mine la el e de 50 de km, venea la mine zi de zi, mi-a cerut sa fiu iubita lui, eram prea fericita, cand nu era langa mine, ma suna, imi spunea ce face, unde merge, insa de vreo 5 zile nu mai stiu ce e cu el.
Nu ma mai suna decat odata pe zi, nu vine la mine pe motiv ca i s-a stricat masina dar cu alte fete de la el din oras si prieteni lui iese, sunt si foarte geloasa si intruna ii reprosez.
Problema e ca m-am culcat cu el, mi-a spus ca daca nu is pregatita el ma asteapta, simteam ca tine foarte mult la mine, insa nu mai stiu ce e cu el. oare eu gresesc ca sunt prea posesiva, ori el? efectiv nu ii mai stiu nimic de mine parca sunt nebuna, sunt si foarte orgolioasa dar de dragu lui si orgoliul mi l-am calcat in picioare.
Acuma mi-a zis ca ma suna insa nu a facut-o pentru ca e cu 2 tipe si varu lui in oras, in loc sa fie langa mine ca nu ne-am vazut de 5 zile se distreaza cu ele. Va rog dati-mi un sfat cum sa procedez. Eu am 18 ani iar el 24!

Răspuns Câştigător
| anastasia9 a răspuns:

Buna,sa stii ca daca te-ai kulkat k el nu e un capat de tara in primul rand, asta e s-a intamplat ai crezut in el in fine.dar daca el iese cu alte fete tu oare ai mai putea sta langa el sau ai mai putea face dragoste cu el stiind ca el a facut altceva si k altele? adica trebuie sa ai orgoliu ala de fata.e greu normal e f normal sa plangi sa-ti para rau insa nu e nimic de condamnat ceea ce ai facut tu, daca acum iti face asa crezi ca mai tarz se va cuminti >? cauta-ti un baiat sa te inteleaga, sa t iubeasca chiar daca va certati 1-2 zile sa nu dea fuga la alta ..ma rog parerea mea consider ca tu nu ai gresit, insa el nu a vazut poate ce ai facut u pentru el sau mai mult ca sigur is vadea seama mai tarz cand nu te va mai avea si se va intreba oare dc a plecat? succes

11 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Vorbeste cu el fata in fata.Du-te la el! Spune-i care este problema, de ce nu te mai viziteaza asa des? S-a indragostit de alta? De ce iasa cu alte fete cand este cu tine? Cere-i adevarul gol golut! O sa vezi reactia lui, daca spune adevarul sau minte.

| Siminamarin explică (pentru lolly):

Sti ce e mai interesant ca el la orce are cate o explicatie. In aceste 5 zile a avut nunti botezuri alea alea, marti a dormit, azi i s-a stricat masina. Un lucru e cert... decat cu el mai bine fara!

| Danysan a răspuns (pentru Siminamarin):

Gresesti grav-mai da-i si tu un ragaz -daca vine cu o explicatie credibila si reala nu o sa iti dai pumni singura?

| DeeaMarry a răspuns:

Iti calci orgoliul in picioare pentru ca ai facut greseala de a te culca cu el atat de devreme.
El ti-a spus ca e dispus sa astepte. Tu nu ai mai avut rabdare, ai vrut sa ii arati cat de mult il iubesti. Te-ai gandit ca poate nu isi doreste langa el o fata care sa cedeze atat de repede?
Stii, prietenul meu mi-a si spus ca daca eram genul de fata care sa cedeze repede, nu am mai fi fost impreuna acum(dupa aproape 3 ani). Si sunt convinsa ca majoritatea baietilor care isi doresc o relatie serioasa cauta fete ce se lasa greu. Ceilalti, dimpotriva, nu vor sa isi piarda timpul si cauta distractii de scurta durata.
Imi pare rau sa iti spun asta, dar e de inteles de ce nu il mai interesezi, din oricare dintre cele doua categorii de baieti (pe care le-am precizat mai sus) ar face el parte.
Trebuie sa porti o discutie foarte serioasa cu el si sa il intrebi ce s-a intamplat, de ce e distant. Orice motiv ti-ar da, nu uita sa ai un comportament demn, sa vada ca macar mandria nu ti-ai pierdut-o. In niciun caz sa nu incepi sa te agati de el cu disperare, sa-l ameninti ca te sinucizi sau cine stie ce tampenii din astea. Comporta-te ca o femeie matura si luati impreuna o decizie cu privire la relatia voastra.
Daca decideti sa va despariti, nu dispera, nu e chiar un capat de lume. Ai gresit si trebuie sa iti asumi vina. Data viitoare sa ai mult mai multa grija!

| Siminamarin explică (pentru DeeaMarry):

Iti multumesc din suflet, o sa iau in considerare sfatul tau si cred ca exista viata si fara el.

| Siminamarin explică (pentru DeeaMarry):

Iti multumesc din suflet. o sa vorbesc cu el, sper sa o luam din nou pe drumul cel bun daca nu oricat de greu mi-ar fi o sa o iau de la inceput.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Siminamarin):

Cu multa placere, oricand happy.

| neutrino a răspuns:

Inca o data, un baiat a pacalit o fata, cu acordul ei. Acum si tu plangi ca nu ai avut noroc. Nimic nou, toate-s vechi, urmeaza alte relatii, alte aventuri.

| Danysan a răspuns:

Dehhh vezi tu unii baieti cand si-au atins scopu -nu prea le mai pasa dupa aceea-oricum e dubios ca a facut atatea pentr-u tine inainte, ca sa ajunga apoi sa te trateze cum spui.Ar putea sa fie si o simpla iluzie pe care ti-o creezi singura -dar fi atenta la ceea ce iti spun faptul ca a batut atata drum pentru tine si a-ti tinut legatura atata nu scoate in evidenta ca ar fi un tip care daca a ajunsa la *****dupa aia numai ai pasa -eu zic ca o sa fie ok -Funda :-D?

| Siminamarin explică (pentru Danysan):

Asta mi se pare si mie cel mai dubios ca a facut atatea pentru mine, cand il chemau prieteni la o bere, spune ca nu merge ca e cu mine si alta data. Insa de in aceste zile s-a schimbat radical, de ex azi in jurul orei 7 m-a sunat si mi-a zis ca nu poate sa vina la mine findca nu ia reparat masina dar maine cu siguranta vine. Si ca acuma merge acasa de la servis si ma suna, insa surpriza aflu ca e cu 2 prietene de ale lui si varu lui, efectiv am crezut ca cade ceva pe mine cand am aflat. Adica la mine nu are cu ce veni dar cu ei poate sa iasa, nu mai stiu ce sa fac fara el nu imi e bine, dar nici langa el nu as putea fi pentru ca gelozia si orgoliu meu nu ma lasa.

| NuMaContrazice a răspuns:

Poate s-a plictisit baiatu', sau vrea si el un pic de libertate, sa se distreze.Dar in cazul asta, daca ar tine la tine te-ar lua cu el macar la un suc si cu prietenii cand iese.Asta trebuie sa vorbesti cu el, sa vezi ce are.